Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kredi Kartıyla Cep Telefonu

Türkiye içerisinde bilindiği gibi taksitle cep telefonu yahut akıllı cihaz alma dönemi devlet kararıyla kapandı. Geçtiğimiz senelerde alınan bu kararla birlikte pek çok teknoloji mağazası, zor duruma düşmüş ve taksitle cep telefonu almanın alternatif yollarını üretmeye gayret etmişti.

Pek çok banka ve teknoloji mağazası aralarında anlaşma yaparak hızlı kredi sistemini ürettiler ancak bu kredilerin de faizleri çok fazla olduğundan maalesef pek rağbet görmüyordu.

Sonrasında, EVKUR ve EVDİZ gibi mağazalarda taksitle, senetli cep telefonu vermeye başlayan pek çok mağaza türedi ancak bunlar da; senetlerin gecikmesi halinde inanılmaz faiz oranları eklediğinden ötürü tercih edilmiyor.

Peki, yok mu kredi kartına taksitle cep telefonu almanın bir yolu? Bu soruyu, bu yazımızda sizler için ayrıntılı olarak cevaplamaya gayret ettik.

Vatan Bilgisayar’dan banka kredisi ile telefon almak için > TIKLAYIN

Kredi Kartıyla Cep Telefonu Almak

Teknoloji mağazaları içerisinde de, dilediğiniz herhangi bir yerde de akıllı cihazları kredi kartınızla alabileceğinizi belirtelim. Dolayısıyla, kredi kartıyla cep telefonu almak herhangi bir biçimde tarihe karışmış değil; hemen herkes tek çekim yaparak geçtiğimiz yıllarda alışverişlerini gerçekleştirdiği gibi bugün de gerçekleştirebiliyor ve cep telefonu satın alabiliyorlar.

Ancak, yürürlüğe giren yasa kapsamında, kredi kartına taksitle cep telefonu almak yasak. Vergi ödeyen pek çok mağaza, bu yasağa elbette karşı koyamadığı gibi “büyük” sayılabilecek teknoloji marketleri herhangi bir biçimde yasağa karşı gelemiyorlar.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Alınabilir mi?

Alternatif yollar mevcut, yani bu soruya cevabımız kısmen evet olabilir. Örneğin, bu yollardan bir tanesi yerel mağazalardan telefon satın almak. Kredi kartına taksitle cep telefonu alınabilir mi?

Sorusunu genelde olumlu biçimde yanıtlayan bu yerel telefon mağazaları, tarafınıza telefon yerine bambaşka bir şey satıyormuş gibi taksit yapabiliyorlar. Elbette, bu illegal bir yöntem ve pek tavsiye edilmiyor ancak hemen hemen bütün yerel telefon mağazalarında bunun uygulanabildiğini belirtelim.

Sizin bu işten sağladığınız yarar, telefona taksitle sahip olabilmenizken; mağazanın bu duruma binaen yakalanması halinde, başınız herhangi biçimde yanmıyor; zira, suçlu olan bu düzeyde mağaza ekibi oluyor.

Bu yöntem dışında, kredi kartına taksitle cep telefonu almanın bir diğer yolu çıkacak yasayı beklemek olabilir.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi alternatif yöntemler arasında pek çok yerel mağazadan telefonlar, taksitle alınabiliyor; ancak bu yöntemleri denemek yerine biraz beklemenizde fayda var.

2017 İçerisinde tekrar kredi kartına taksitle cep telefonu alımının yasal hale gelmesi bekleniyor. 2016’nın Son aylarında açıklama yapan Bakan, o dönem OHAL olmadan önce bu çalışmaların yapıldığının sinyalini vermişti ve önümüzdeki aylarda muhtemelen bu karar Resmi Gazete’de yayınlanabilir.

Ayrıca bkzKredi Kartsız Cep Telefonu Almanın 3 Yolu

Beklemek istemiyorsanız, kredi kartına taksitle cep telefonu alabilmenizi alternatif yollar haricinde; herhangi bir yolu maalesef mevcut değil. Şimdilik sadece kredi kartınız yerine, kredi çekerek büyük teknoloji mağazalarında uygun faiz oranları yakalamak akıllıca olabilir.

Bu yöntemle de taksitle cep telefonu alabilirsiniz ve kredi kartı borcu öder gibi, borcunuzu her ay bankaya ödeyebilirsiniz. Özellikle, yeni telefonlar ve markaların kampanyaları kapsamında dönem dönem büyük teknoloji marketleri; çok uygun faiz oranlarıyla tarafınıza seçenekler sunabiliyorlar ve böylece taksitli cep telefonunu neredeyse ek masrafsız, ana fiyatıyla elde edebiliyorsunuz.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Satılan Yerler

Daha önce de belirttiğimiz üzere, kredi kartınızı kullanarak herhangi bir mal alıyormuş gibi yerel mağazalardan taksitle akıllı telefonları genelde alabilmektesiniz; ancak böyle bir yönteme girmek istemiyorsanız, daha büyük teknoloji marketleri kredi kartına taksitle cep telefonu satmasa da; kredi ile taksitli cep telefonu satabiliyorlar.

Önümüzdeki aylarda yasanın çıkması halinde, 6 + 6 aya varan vade seçenekleriyle, kredi kartına taksitli cep telefonu satılabileceğinin sinyallerini şimdiden vermekte fayda var. Resmi Gazete’de yayınlanır yayınlanmaz, muhtemelen sektörde büyük bir patlama yaşanacaktır ve kredi kartlarının kullanımı da bu düzeyde artabilir.

Kredi kartına taksitle telefon nereden alınır?

Siz de, kredi kartına taksitle cep telefonu almak istiyorsanız; iki farklı seçeneğinizin mevcut olduğu aşikâr. Ya biraz daha sabretmek ya da yerel mağazalarda şansınızı denemek. Daha önce de belirttiğimiz gibi, günümüzde yasalar gereğince kredi kartına taksitle cep telefonu sağlanamıyor.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.