Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Kredi Kartı ile İnternetten Alışverişin Kapatılması

Teknolojinin hayamızın her alanında yer alması ile beraber alışveriş işlemleri artık tamamen internet sitelerine doğru kayıyor. Artık birçok kişi evlerinden çıkarak farklı zorluklar ve masraflar ile alışveriş merkezlerine gitmek yerine bilgisayarlarından ya da akıllı telefonlarından alışverişlerini yapabiliyorlar. Bu alışverişlerinde teknolojik ürünlerden giyime, çeşitli aksesuarlardan beyaz eşyaya kadar birçok farklı ürün sipariş edilebiliyor.

Bunun için ise en popüler ödeme şekli her zaman kredi kartları oluyor. Kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yaparken kişiler fiziksel olarak kredi kartlarını kullanmıyorlar. Bu sebeple de kişilerin alışverişlerinde kredi kartı bilgilerinin siteye girilmesi gerekiyor.

Oluşturulan sistemler ile birlikte kredi kartı bilgileri direkt olarak bankaya düşerken internet siteleri bu bilgileri görüntüleyemiyorlar. Böyle bir düzen oluşuyor olsa dahi normal alışverişlere göre çok daha az güvenli bir alışveriş olarak görülüyor. Bu sebeple de bankalar kişilerin talepleri gelmeden kredi kartlarını alışverişe açmıyor.

Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

SMS İle Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açmak

Kredi kartlarının internetten alışverişe açılması için kişilerin bankalara başvurması gerekirken bu aşamada üç farklı seçenek yer alıyor. Kişiler internet bankacılığını kullanarak, telefon ile ya da SMS ile kredi kartlarını internetten kullanıma açabiliyorlar.

İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır? > TIKLAYIN

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

BDDK kararına istinaden 31 Aralık 2017 tarihinden sonra online alışveriş yapabilmeniz için Akbank kredi kartı internet alışverişine açma onayı vermeniz gerekmektedir.

Axess ile internet üzerinden güvenli alışverişe devam etmek isteyenler; INTERNET yazıp 8885 servis numarasına ücretsiz SMS göndererek, 444 25 25 nolu müşteri hizmetlerini arayarak, Akbank Direkt’ten seçim yaparak ya da şubelere giderek onay verebilirler.

Denizbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Denizbank kredi kartı internet alışverişine açma işlemlerinizi, 31 Aralık tarihine kadar SMS bankacılığı ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Tüm Denizbank kartlarınız için (ek kart ve banka kartları dâhil) HEPSİ yazıp 3280’e mesaj atabilirsiniz. Kart bazında onay vermek isteyenlerin ise her bir kart için ayrı ayrı SANAL boşluk ilgili kartın son 4 hanesini yazarak, 3180’e SMS göndermeleri gerekmektedir.

Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

31 Aralık tarihi itibariyle onay verilmeyen kredi kartları ile online işlemler gerçekleştirilemeyecek. Bu nedenle Finansbank kredi kartı internet alışverişine açma onayınızı SMS, internet şube ya da ATM’ler aracılığıyla QNB Finansbank’a iletmeniz gereklidir.

SMS ile onay vermek için NTERNET yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını ekleyerek 2273’e mesaj atmalısınız. Gönderilen bu kısa mesaj, tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 SMS olarak ücretlendirilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Garanti Bankası kredi kartı internet alışverişine açma talimatlarınızı şubelerden, internet şubesinden, BonusFlaş’tan, SMS hizmetinden ve mobil uygulamasından yararlanarak 5 farklı yöntemle verebilirsiniz.

İnternet ve mobil şubesinden onay vermek için size özel ürün ve tekliflerin görüntülendiği ana sayfadaki alanı kullanmalısınız. Tüm kartlarınız için mesajla onay vermek isterseniz, TERCIH yazıp 3340’a göndermelisiniz.

Tek bir kredi kart için ONAY yazıp ilgili kartın son 6 hanesini 3340’a gönderebilirsiniz. BonusFlaş işlem adımları ise şu şekilde: Daha Fazlası > Ayarlar > Kart ayarları > Internet Üzerinden Alışveriş

Halkbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

İnternet alışverişine kartınızın açık olması için henüz talimat vermediyseniz, Halkbank kredi kartı internet alışverişine açma işlemlerinizi SMS bankacılığı, internet şubesi, Halkbank şubeleri ve Alo Dialog aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Mesajla işlem sağlamak isteyenlerin ONAY yazdıktan sonra 3404 servis numarasına SMS göndermeleri gerekmektedir. Alo Dialog’u aramak isterseniz de 0850 222 0 400’ü tuşlamalısınız. Onay için BDDK tarafından belirtilen son tarih 31 Aralık’tır.

HSBC Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşların, HSBC kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapabilmeleri için elektronik ticaret işlemine onay vermeleri gerekmektedir.

HSBC kredi kartı internet alışverişine açma işlemleri şubelere giderek ya da müşteri hizmetleri aranarak gerçekleştirilebilmektedir.

Kurumun müşteri hizmetleri numarası 444 0 111’dir. İlgili numara arandıktan sonra menüdeki yönergeleri takip ederek temsilciye bağlanabilir ve yapmak istediğiniz işlem detayını belirtebilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Kart sahiplerinin kredi kartlarını e-ticaret işlemlerinde kullanmaya devam edebilmesi için ilgili kartın ait olduğu banka ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Bu kapsamda ING Bank kredi kartı internet alışverişine açma yöntemleri; 2205’e SMS göndermek, telefon bankacılığını kullanmak ve şubelere gitmektir.

Her bir kartınız için ayrı ayrı onay vermek istiyorsanız, büyük harfler ile ONAY yazıp boşluk bırakıp ilgili kartın son 4 hanesini ekleyerek mesaj göndermelisiniz.

Şekerbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararınca bireysel kredi kartlarınız için e-ticaret onayı vermelisiniz. Şekerbank kredi kartı internet alışverişine açma işlemleri 4 farklı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir.

Bunlar; internet şubeyi ziyaret etmek, SMS uygulamasını kullanmak, mobil şubeden işlem yapmak ve çağrı merkezini aramaktır. Farklı yetkiler belirlemek adına her bir kartınız için SMS’le onay vermek isterseniz; INTERNET boşluk kartınızın son 4 hanesini 1953’e mesaj göndermelisiniz.

TEB Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Kredi kartları ile ilgili elektronik ticaret işlemine onay verilmediğinde tüm bireysel kartlar, yılın son günü itibariyle internet alışverişlerine kapatılacak. Bu nedenle TEB kredi kartı internet alışverişine açma talebinizi kısa mesajla bankaya iletmeniz gerekmektedir.

İnternet işlemlerine kartınızın açık kalması için büyük harflerle “AÇIK” yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp, kartınızın son 4 rakamını ilave ederek 2941’e SMS göndermelisiniz. Sanal kart sahiplerinin herhangi bir talimat vermelerine gerek yoktur.

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Ticari kartlar haricinde tüm kredi kartlarına dair BDDK geçtiğimiz günlerde bir karar yayımladı. Bu karar gereği bireysel kartınızla internet üzerinden harcama yapmaya devam edebilmek için İş Bankası kredi kartı internet alışverişine açma onayı vermelisiniz.

Bunun için aralarında birer boşluk bırakarak, ONAY ve ilgili kartın son altı hanesini yazarak 4402 numaralı servise mesaj göndermelisiniz. Tercihiniz sadece bazı kartların online alışverişe açık kalması yönünde ise çağrı merkezini arayarak, müşteri numaranız ve şifreniz ile istediğinizi iletebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

BDDK’nın banka kartı ve kredi kartına ilişkin internet alışveriş yetkisi hakkında bilgilendirme yapması üzerine Vakıfbank kredi kartı internet alışverişine açma onayı vermeyen banka müşterilerinin 31 Aralık tarihinde kartlarının e-ticarete kapatılacağı açıklandı.

Buna bağlı olarak Worldcard ile internet üzerinden harcama yapmaya devam etmek isteyen müşterilerin SMS’le bankayı bilgilendirmesi gerekmektedir.

Tek bir kartınız için işlem yapmak istiyorsanız; ONAY yazıp bir boşluk bırakıp, ilgili kartın son 6 rakamını yazarak 6635’e mesaj atmalısınız.

Yapı Kredi Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Yapı Kredi kredi kartı internet alışverişine açma yöntemleri; tüm kartlarınız için SMS servis kanalını kullanmak, her bir karta dair farklı yetkiler belirlemek için müşteri hizmetlerini aramak ya da en yakın şubeyi ziyaret etmektir.

Bankanın SMS servis kanalı 4944’tür. Bu nedenle “ACIK bir boşluk kart üzerindeki müşteri numarası” şeklinde oluşturacağınız mesajı 4944’e göndermelisiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Mevzuat gereği 31 Aralık 2017 tarihine kadar Ziraat Bankası kredi kartı internet alışverişine açma onayı vermeniz gerekmektedir. Söz konusu işlemi bankanın ATM’leri, internet şubesi ya da SMS bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet alışverişlerine açık kalmasını istediğiniz her bir kart için ayrı ayrı SMS onayı vermek isterseniz; EONAY yazıp boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 rakamını yazmanız ve 4757’ye kısa mesaj göndermeniz gereklidir.

Telefon Bankacılığı İle Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açmak

Telefonlarını kullanarak kişiler eğer kredi kartlarını internet bankacılığına açmak istiyorsa bankaların sunduğu dahili numaraları aramaları gerekiyor.

 • Akbank – 444 25 25
 • Bank Asya – 444 4 888
 • Denizbank – 444 0 800
 • Finansbank – 444 0 900
 • Garanti Bankası – 444 0 333
 • Halkbank – 444 0 400
 • HSBC – 444 0 111
 • ING Bank – 444 0 600
 • Şekerbank – 444 78 78
 • TEB – 444 0 666
 • İş Bankası – 444 02 02
 • Vakıfbank – 444 0 724
 • Yapı Kredi – 444 0 444
 • Ziraat Bankası – 444 00 00 numaralarından kişiler bankaların müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabiliyorlar.

Bu telefonları aradıktan sonra karşılarına çıkan yönergeleri kullanarak kişiler müşteri hizmetlerine bağlanıyorlar. Müşteri hizmetlerine bağlantı sağlandıktan sonra kişiler karşılarına çıkan yetkililere kredi kartlarının internetten yapılacak olan alışverişlere açılmasını talep ediyor.

Bu işlemin gerçekleşebilmesi için kişilerin güvenlik sorgusunu da geçmesi gerekiyor. Bu doğrultuda banka yetkilisi kişilere çeşitli güvenlik soruları sorarak kimliklerini doğruluyor. Buna ek olarak kayıtlı olan cep telefonlarının da doğrulanması gerekiyor. Bu işlemler sonrasında kişilerin kredi kartları internet üzerinden kullanıma açılıyor.

Bu aşamadan sonra kişiler rahatlıkla internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartlarını kullanabilirken yapılan alışverişler sonrasında kişilerin telefonlarına onay kodları geliyor. Bu sayede kredi kartlarının çalınma durumunda dahi kişiler telefonları sayesinde kredi kartlarından harcama yapılmasını engelleyebiliyor.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

İnternetten yapılacak olan alışverişlerde kredi kartlarının kullanıma açılması için kişiler gerekli işlemleri internet siteleri üzerinden de yapabiliyorlar. Eğer kişiler internet bankacılığını sürekli olarak kullanıyorlarsa bu işlemi zorlanmadan gerçekleştirebiliyorlar.

Bilgisayarlarından bankaların internet sitesine giriş yapan kişiler sonrasında bireysel hesaplarına giriş yapıyorlar. Bunun için kişilerin müşteri numaralarını ve şifrelerini bilmesi gerekiyor.

Eğer bu bilgiler alınmadıysa ya da kişiler kullanmadıkları için bu bilgileri unuttularsa bankayı arayarak öğrenebiliyorlar. Bu bilgileri bilen kişiler ise bilgileri gerekli alanlara girerek kendi bireysel banka hesaplarına ulaşım sağlamış oluyor. Bu alandan kişiler istedikleri birçok işlemi kolaylıkla halledebiliyorlar.

Bu aşamada kişiler kredi kartlarının özelliklerini de değiştirebildikleri gibi çeşitli taleplerde de bulunabiliyorlar. Kredi kartlarının internetten alışverişe açılması da bu talepler arasında yer alıyor.

Kişiler rahatlıkla bu alandan kredi kartlarının internet üzerinden de kullanılabilmesini aktif hale getiriyorlar. Telefonlarda olduğu gibi kişilere de bu aşamada belirli güvenlik soruları soruluyor. Bu sorular doğru bir şekilde girilirse kredi kartları internetten alışverişe tamamen açılıyor.

Aynı bölümden kişiler istelerse paralarını başka hesaplara aktarabildikleri gibi otomatik ödeme talimatı da verebiliyorlar. Bu imkânlar sayesinde kişilerin kredi kartlarıyla yapmaları gereken hiçbir işlem için evlerinden ya da işyerlerinden çıkmalarına gerek kalmıyor.

Yalnızca akıllı telefonlarından ya da bilgisayarlarından bu işlemler için onay vermeleri yeterli oluyor. Sonrasında birkaç saniyede işlemler tamamlanabiliyor.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.