Kredilog.com

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var?

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var?

Bankaların kredi kartı ürünü ile alışveriş yaptığınızda anlaşmalı işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde size puan kazandıran bir sistem vardır. Bu sistem, anlaşmalı işyerlerinde kartınıza hızlıca puan kazandırarak, sonrasında da istediğiniz zaman bu puanları harcamanıza imkân sağlamaktadır.

Puanlarını nerelerde kullanabileceğiniz ise bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Çünkü her bankanın puan kampanyası farklı özellikler ile düzenlendiği için puanların nerelerde kullanılabileceği, kazanılan puanlar için belirli bir son kullanma tarihi olup olmayacağı kampanyanın duyurusuyla birlikte açıklanmaktadır. Peki, kredi kartınızda biriken puanların ne kadar olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz?

kredi kartımda ne kadar puan var

Kredi Kartımda Puan Var Mı?

Puan sistemi ile yaptığınız alışverişlerden dolayı kazandığınız puanlar genellikle o gün sonuna kadar hesabınıza yansır. Bu nedenle kredi kartınızla yaptığınız harcama sonrasında topladığınız puanları, ertesi günden itibaren istediğiniz herhangi bir zaman kullanabilirsiniz.

Tabi bunun için bankanın belirlediği herhangi bir son kullanma tarihi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kazandığınız puanların TL olarak karşılığını öğrenerek, o miktar kadar birikmişiniz ile bankanın belirttiği işyerlerinden anında alışveriş yapabilirsiniz.

Hatta bankanın kampanyasına bağlı olarak ödemelerde topladığınız puanların karşılığında kazandığınız TL kadar cep telefonunuza dakika/TL’de alabilirsiniz. Konuşma süresi ya da kontör olabilmek için de bankanın belirttiği operatörü kullanıyor olmanız gereklidir.

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Kazandığınız puanları öğrenebilmek için bankacılık kanallarını kullanmanız ya da kredi kartının ait olduğu bankanın POS cihazını kullanan herhangi bir işyerinden sorgulama yaptırmanız gereklidir. Kredi kartında biriken bonus ve paralar için bankacılık kanallarından kurumun internet şubesini kullanmak en kolay olanıdır.

Ayrıca Bkz: Kredi Kartı Puan ve Bonusları Nasıl Kullanır?

İnternet şubesi giriş şifrenizi biliyorsanız, sisteme hızlı bir şekilde giriş yaparak kredi kartlarım bölümünden hangi kartınızın puanını öğrenmek istiyorsanız, o karta ait bilgileri anında görüntüleyebilirsiniz. Puanınızın karşılığında ne kadar hediye TL elde ettiğinizde yer alacaktır.

Aynı şekilde bankanın mobil uygulaması varsa ve siz mobil bir kullanıcıysanız, kredi kartı puanınızı öğrenmek için bu yöntemi de kullanabilirsiniz. En az internet şubesi kadar hızlı bir yöntem olan mobil bankacılık sayesinde kartınıza ait puanları anında sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca Bkz: Kredi Kartı Puan, Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Eğer yakınlarınızda bankamatik varsa, bankanızın ATM’sini kullanarak kartlarınızı ve kartınıza tanımlı olan bonus puanları öğrenebilirsiniz. Son olarak telefon bankacılığından yararlanarak biriken puanlarınızı sorgulamanızda mümkün.

Bankanın telefon bankacılığı iletişim numarasını aradıktan sonra müşteri hizmetlerine bağlanarak, kredi kartımda ne kadar puan olduğunu öğrenmek istiyorum şeklinde bir talep iletebilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.