Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Kredi Kartlarında Ve Bankamatik Kartlarda Hesap Numarası Nerede Yazar?

Para transferi işlemleri hakkındaki makalemizi incelediyseniz, bu işlemlerin tümünde hesap numarasına ihtiyacımız olduğu için bu numarayı bilmek ya da öğrenmek gereklidir. Çünkü hesap numarasının bilinmemesi para aktarımının gerçekleşmemesine ya da hesap numarasının yanlış bilinmesi hatalı işleme neden olacaktır.

Bu tarz karışıklıkların yaşanmaması için banka kartlarında hesap numarasının nerede yazdığına dair bilgileri maddeler halinde sizlere aktardık…

Ayrıca Bkz: Kredi Kartı Üzerindeki Numaralar ve Anlamları

Yapı Kredi TLcard Hesap Numarası Nerede Yazar?

Yapı Kredi Bankası’nın TLcard’ını kullanan müşterilere ilk hesap açılışında dekont verilmektedir. Bu dekontta hesap numarası yazmaktadır. Ancak dekontu kaybedenler ya da bulamayanlar mevduat cüzdanına bakabilir.

Mevduat cüzdanın ilk sayfasında hesap bilgileri yer almaktadır. Online olarak Yapı Kredi Bankası’ndaki hesabının numarasını öğrenmek isteyenler ise bu konuda bankanın internet şubesine giriş yaparak bilgi alabilirler. İnternet erişiminiz yoksa hesap numarası bilgilerinizi müşteri temsilcisine de sorabilirsiniz. Bunun için telefon bankacılığı hizmet numarasını aramanız yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Paracard Hesap Numarası Nerede Yazar?

Garanti Bankası’nın ATM kartı olarak bilinen Paracard üzerinde müşterinin hesap numarası yazmamaktadır. Kart üzerinde yer alan bilgiler arasında müşteri numarası bulunmaktadır. Para transferleri için hesap numarasını öğrenmek isteyenler en yakın şubeyi ziyaret edebilir, hesap cüzdanına bakabilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirler.

Garanti Cep Bankacılık işlemleri arasında da hesap bilgilerinin görüntülenmesi yer aldığı için bankanın mobil uygulamasına sahip olanlar, bu kanal üzerinden de hesabına ait olan bilgilere ulaşabilirler.

Kuveyt Türk Altın Kart ve Sağlam Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Sanal ortamda alışveriş yaparken ay da para gönderim işlerinizden kullanırken ihtiyaç duyduğunuz Kuveyt Türk Altın Kart ve Sağlam Kart hesap numarası kartınızın ön yüzeyinde bulunabilir.

Hesap numarası olarak adlandırılan rakam dizisi kartınızın üzerinde yer almıyorsa, internet bankacılığını kullanarak bu numaraya erişebilirsiniz. Bunun için bankanın resmi web sitesini kullanmanızı öneririz. İnternet bankacılığından Altın Kart ya da Sağlam Kart hesap numaranızı öğrenebilmeniz için internet şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

İş Bankası Bankamatik Kartı Hesap Numarası Nerede Yazar?

Hesap numaranız İş Bankası’nın kartı üzerinde yer almaktadır. Hesap numarası konusunda en duyarlı bankalardan biri olduğu için müşterine kolaylık sağlayabilmek adına, ait olduğu hesabın numarasını kartın üzerine bastırmaktadır. Kartın ön kısmında belirtilen numara 7 haneden oluşan bir rakam dizisidir.

Bankamatik kartınızın üzerinde yer alan ilk 4 rakam şube kodunu belirtirken, sonraki 7 rakam hesabınıza tanımlı olan numaraya aittir. Kartın üzerinde yazan numaraların hangisinin hesap numarasını belirttiğinden emin değilseniz, yanlış bir para gönderimi yapmamak adına müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bankanın 0850 724 07 24 numaralı müşteri hizmetleri, hesap bilginizi sorgulayabileceğiniz bir bankacılık kanalıdır.

Vakıfbank Bankomat Hesap Numarası Nerede Yazar?

Vakıfbank ATM kartı üzerinde bulunan bilgiler müşteri no, müşteri adı soyadı ve kart numarasıdır. Bankanın kartında hesap numarası yer almadığı için en kolay bu numarayı internet bankacılığından öğrenebilirsiniz. İnternet erişiminiz yoksa ilk hesap açılışında tarafınıza verilen dekontta hesap numaranız yer almaktadır.

Dekontu inceleme şansınız da yok ise en yakın Vakıfbank şubesine gidebilir ya da müşteri temsilcisine bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bankanın internet şubesi için şifre edindiyseniz bu konuda internet bankacılığını da kullanabilmeniz mümkün.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra hesaplarım bölümüne tıklayarak, vadesiz hesaplarım bölümüne geçiş yapmalısınız. Bu bölümde yer alan hesaplarınızdan hangisine ait olan hesap numarasını görüntülemek istiyorsanız o hesaba tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Bank24 Hesap Numarası Nerede Yazar?

Halkbank nezdinde açtırdığınız vadesiz hesaba bağlı olan Bank24 kartı hesap numarası kartın ön yüzeyinde yazmaktadır. İş Bankası gibi müşteri numarası konusunda duyarlı olan bankalardan biridir. Bu nedenle para transferlerinin kolaylıkla gerçekleşebilmesi adına hesap numarasını kartın ön yüzeyine bastırmaktadırlar.

Kartınızda yer alan ilk 16 haneli rakamlar kart numaranızı, onun altında yer alan ilk 4 hane şubenin kodunu ve sonrasında belirtilen rakam dizisi hesabınızın numarasını vermektedir. Özellikle hesap numarası ile para gönderimi yapacak olan Halkbank müşterileri, kartlarının üzerinde yer alan rakamları bu şekilde analiz ederek hesap numarasına ulaşabilirler.

Denizbank Paracard Hesap Numarası Nerede Yazar?

Paracard üzerinde sadece kart numarası ile kişinin ad soy ad bilgileri altında müşteri numarası yer almaktadır. Bu nedenle Paracard kullanıcı olan kişiler bankanın şubesine giderek hesap numaralarını öğrenebilirler. Online olarak hesabın numarasına ulaşmak isteyenler ise bankanın internet şubesini kullanabilirler.

Bunun için www.denizbank.com adresinden giriş yapabilir ve kartlar bölümünü kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı sayesinde anında hesap numaralarınıza ulaşabilirsiniz ancak yeni bir internet şubesi kullanıcısıysanız ve hangi numaranın hesap no olarak karşı tarafa iletilmesi gerektiğine karar veremiyorsanız, müşteri hizmetlerinden yardım almanızı öneririz. Çünkü yanlış bir numaranın iletilmesi, karşı tarafın yapacağı para transferinin sizin hesabınıza geçmesini engelleyecektir.

Akbank Neo Hesap Numarası Nerede Yazar?

Akbank’ın Neo Kart ve Neo kart özellikli kartlarında ismin hemen altında müşteri numarası yer almaktadır. Bazı kartlarda müşteri numarası olarak belirtilmekte, bazılarında ise direkt ismin alt kısmına ya da yan kısmına basılmaktadır. Ancak Neo kartlarında kişinin hesabınıza tanımlı olan numara yer almamaktadır.

Bu nedenle kişi müşteri numarası ile değil, hesap numarası ile işlem yapmak istiyorsa öncesinden şube, internet şube, telefon bankacılığı ya da mobil uygulama aracılığıyla bu numarası öğrenmelidir.

Bu yöntemlerin içerisinde en kolay öğrenme yolu internet şubesine giriş yapmak veya mobil uygulamayı indirmektir. Her ikisiyle de online olarak bir dakika gibi kısa bir sürede Neo Kart hesap numaranızı görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Ziraat Bankası kartınızın ön yüzünde gördüğünüz ilk 16 haneli rakamlar kart numaranızı, kart numarasının altında yer alan rakam dizisi ise hesap numaranızı oluşturmaktadır. Her ikisi de 16 haneli olduğu için karışıklığa yer vermek istemiyorsanız, numaranın doğruluğunu müşteri hizmetlerinden, internet şubesinden, direkt olarak şubelerden ya da mobil uygulamadan sorgulatabilirsiniz.

Ancak kartların basım şekline göre üstte yer alan kart numarası, alt kısımdaki ise hesap numarasıdır. Hesap numarasının ilk 4 rakamı şube kodunu belirtirken, son 4 rakamı ek noyu belirtmektedir. Orta kısımda yer alan haneler ise müşteri numarasıdır.

QNB Finansbank Cardfinans Hesap Numarası Nerede Yazar?

Finansbank vadesiz mevduat hesabınız varsa hesabınıza tanımlı bir Cardfinans nakit kartınızda mevcuttur. Bu kartın hesap numarası ile para transferi yapmak istediğinizde hesap cüzdanınıza göz atabilirsiniz. Cüzdanın genellikle ilk sayfasına ad, soyad, müşteri no, IBAN, hesap tipi, açılış tarihi ve hesap no yazılmaktadır.

Ancak cüzdana ulaşamıyorsanız, o halde müşteri hizmetlerini arayarak hesap numarasını öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ulaşamayanlar online öğrenme yöntemlerini de kullanabilirler. Bu yöntemler; internet bankacılığı ve bankanın mobil uygulamasıdır.

ING Bank Nakit Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Kart numarası, müşteri numarası ve hesap numarası gibi bilgiler genellikle birbirleri ile karıştırılmaktadır. Bunun sonucunda da hedef hesap olarak belirtilen alıcı hesabına yapılan para transferleri gerçekleştirilmemektedir. Bu karışıklığa yer vermemek adına ING Bank nakit kart üzerinde yer alan numaraları analiz edelim.

Bankanın kartında yer alan ilk 16 hane kart numaranızı belirtmektedir. Sonrasında sırası ile şube kodu, kartın son kullanım tarihi ve ad soyad yer almaktadır. Hesabın numarası ise kartın üzerine basılmamıştır. Bu nedenle ING Bank Nakit Kart ile işlem yapmak isteyen müşterilerin bankaya müracaat ederek hesap numaralarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Şubeye gitmek için yeterli vakti olmayanlar müşteri hizmetlerini arayabilirler. Anında hesap numarasını öğrenerek para transferlerinin gecikmesini istemeyenler ise mobil bankacılık ve internet şubesi kanallarını kullanarak, hesabına ait olan bilgileri görüntüleyebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.