Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Geçerse Ne Olur?

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Geçerse Ne Olur?

Şimdilerde herkesin temel ihtiyaçları arasında yer alan kredi kartlarınıza dair tüm bilgiler, cebinizin güvenliği açısından son derece önemlidir. Şahsınıza ait olan olan ve dolaylı nakit para olarak da kullanılan bu ürünlerin, şifreler, son kullanım tarihleri, kart numaraları gibi bilgileri son derece önemli ve hassasiyet gerektiren noktalardır.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi

Kredi kartınızın son kullanım tarihi, telefon bankacılığı esnasında, internet bankacılığı aracılığıyla yapacağınız işlemler esnasında, güvenliğiniz amacıyla istenmektedir.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Geçerse Ne Olur?

Bankalar kredi kartı kullanıcılarının siciline bakarak kartların son tüketim tarihi geçmeden otomatik olarak yenilemektedir. Yine Bankalar, yenilenen kartları tüketicilere ulaştırarak mağdur olmalarını engellemeyi planlamaktadır. Fakat bir önceki son kullanım tarihi ile vermiş olduğunuz talimatlar için (elektrik su faturası gibi) kurumu arayıp bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

Son kullanım tarihi güncellenen kredi kartları bazı adres karışıklığı gibi durumlarda zamanında ulaşamayabilir. Bu durumda kartlar kullanıma kapalı olacağı için alışveriş esnasında ya da diğer işlemlerinizde hata almanız kaçınılmaz olacaktır. Bu sebepten kredi kartlarının son kullanım tarihleri sürekli takip edilmelidir.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Geçerse Ne Olur?

Kredi kartı son kullanma tarihi nerede yazar?

Oldukça önemli olan kredi kartı son kullanım tarihi, kartın ön yüzde kart numarası bilginin hemen altında yer almaktadır. Ön yüzde buluna tarih 4 haneden oluşmakta ve ay yıl şeklinde rakamlarla belirtilmektedir. Örneğin; 2022 yılının eylül ayı son kullanım tarihi olan kart için, 09/22 şeklinde olacaktır.

Kredi kartı son kullanma tarihi doldu ne yapmalıyım?

Kredi kartlarının son kullanım tarihi geçmiş olması, kartın iptali anlamına gelmemektedir. Böyle olunca kart aidatı gibi ücretlerin de devam etmesi mümkündür. Bu gibi ek ödemelere maruz kalmamak adına kişilerin müşteri hizmetlerini arayarak bilgilendirmesi ve gerekli iptal işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var? > TIKLAYIN

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.