Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Kredi Kartı Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Şifre Blokesi

Dönem dönem, hem internet bankacılığı, hem mobil bankacılık alanındaki giriş şifrelerimizi unuttuğumuz olur ve bunu uygulama içerisinde “şifremi unuttum” bölümlerinden kolayca kurtarabilmemiz mümkündür; ancak, kredi kartı işlemlerini gerçekleştirirken, örneğin herhangi bir yerde alışveriş yaparken, şifrenizi üç kez yanlış girdiğiniz takdirde yapacağınız işlem ne olmalıdır?

Kredi kartı şifre blokesi nasıl kaldırılır? sorusunu bugün sizlerle cevaplamaya gayret edeceğiz. Bu blokenin kaldırılması için öncelikle iki farklı yolun denenebileceğini ancak herhangi bir şekilde mobil bankacılık yahut online bankacılık hattından, bu şifre blokesinin kaldırılamayacağını belirtelim. Siz de, kredi kartı şifrenizi bloke ettiyseniz ve derhal geri almak istiyorsanız, aşağıdaki iki farklı yoldan birini deneyebilirsiniz. Kredi kartı şifre blokenizi nasıl kaldırabileceğinize buyurun beraber bakalım:

Kredi Kartı Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Çağrı Merkezini Arayarak Kredi Kartı Şifre Blokesi Kaldırmak

Kredi kartınızın ait olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, hemen şifre blokenizi kaldırmanız mümkündür. Kartınızı yanında bulundurmak ve kimlik bilgilerinizi doğru hatırlamak kaydıyla yapacağınız bu görüşmede sizden birtakım bilgiler istenecektir ve bunları doğru vermeniz halinde, kredi kartı şifre blokeniz kısa sürede kaldırılabilecektir. Alışveriş sürecinde kartınızın şifresini bloke ettiyseniz örneğin, acilen kaldırılması gerekiyorsa çağrı merkezini arayarak kredi kartı şifre blokesi kaldırmak en hızlı yollardan bir tanesidir.

Bankaya Giderek Kredi Kartı Şifre Blokesini Kaldırmak

Bazı bankacılık hizmetlerinin çağrı merkezleri, maalesef şifre blokesi kaldırma işlemlerini telefon aracılığı ile yapma yetkisine sahip olmayabilirler. Böyle durumlarda, şubelere gitmek ve buralardan şifre blokesi kaldırma işlemini yapmak elzemdir, genelde de başka seçeneğiniz yoktur. Hatta, işiniz çok acil değilse herhangi bir şubeye giderek kredi kartı şifre blokesini kaldırmak, eğer banka şubesi yakınınızdaysa çok daha doğru olabilir; zira, müşteri hizmetleri pek çok soruyla sizleri yorabilirken, bankalar sadece kimliğinizi talep ederler. Kimliğinizi vererek, dakikalar içerisinde şube içerisinden kredi kartı şifre blokesi kaldırma işlemini gerçekleştirebilir ve geri dönüp alışverişinizi, para çekme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yeni şifrenizi unutmamak için, muhakkak hatırlanabilir bir şeyler oluşturmayı unutmayın ve bunu yaparken, doğum tarihi gibi çok basit kombinasyonlar kullanmamaya gayret edin. Aksi durumda, şifreniz kolayca hatırlanır ancak kolayca da çalınabilme ihtimali yüksek olur.

Bankanızın Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için > TIKLAYIN

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.