Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Silinir mi? [KESİN CEVAP]

Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Silinir mi? [KESİN CEVAP]

Kredi kartı, bankalar tarafından ekonomik güçleri doğrultusunda müşterilerine sunulan, nakit para taşımadan alışveriş yapmaya olanak tanıyan banka kartlarıdır. Bankalar arasında yaşanan rekabet dolayısıyla, bankaların kendi kredi kartlarının kullanımını artırmak amacıyla uyguladıkları birtakım politikalar mevcuttur. Bunlardan biri de kredi kartı puanlarıdır. Kredi kartı puanınızı banka slibinin alt kısmında görebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanları Nasıl Kullanılır?

Günümüzde büyük alışveriş marketlerinde, kozmetik mağazalarda, giyim mağazalarında kredi kartı puanlarının kullanılması mümkün.

Bunun için dikkat edilmesi gereken tek husus:

  • Hangi alışveriş noktasının hangi bankayla anlaşmalı olduğu ve hangi bankanın kredi kartıyla alışveriş yaparken puan kullanımına müsaade ettiği hakkında bilgi sahibi olmaktır. 

Her satış noktasında her kredi kartının puanı kullanılamıyor. Bunun için kasa yetkilisinden bilgi alınabilir. Yetkilinin verdiği bilgi doğrultusunda kredi kartı puanı o iş yerinde kullanılabiliyorsa karttaki puan miktarına göre alışveriş tutarının tamamı ya da bir kısmı puan karşılığında ödenebilir.

Kredi Kartı Puanları Ne Zaman Kullanılır?

Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Banka müşterileri kredi kartlarındaki puanları, kullanıma uygun alışveriş noktalarında, diledikleri zaman kullanabilirler. 

Kredi Kartı Puanı Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı puanı sorgulama farklı biçimlerde yapılabilir. Bunlardan bir tanesi elektronik posta ortamında ya da normal posta aracılığıyla müşteriye iletilen hesap kesim ekstresini kontrol etmektir. Hesap kesim ekstresinde toplam kullanılabilir kredi kartı puanıyla alakalı bilgi sahibi olunabilir. 

Bir diğer yöntem ise şu şekildedir:

  • Alışveriş yapılan iş yeri, kredi kartının bankasıyla anlaşmalı ise pos cihazından çıkan slip kağıdında puan bilgisi de yer alır. Keza ilgili satış noktalarındaki kasa görevlilerinden kredi kartında ne kadar puan olduğu hakkında bilgi edinmek de mümkündür.

Bunlara ilave olarak bankanın müşteri hizmetleri servisine bağlanarak kredi kartında ne kadar puan olduğu hakkında müşteri temsilcisinden bilgi istenebilir ya da internet bankacılığıyla aracılığıyla kartın içindeki puan miktarı görüntülenebilir.

Kredi Kartı Puanları Son Kullanma Tarihleri

Kredi kartı puanlarının kullanımı, eğer kartın kendi özelliği ise sınırlandırılmamıştır. Müşteriler bu puanları diledikleri zaman diliminde kullanma imkanına sahiptirler. Yalnız kimi özel durumlarda karta yansıtılan puanların kullanım süresi sınırlandırılabilir. Ancak böyle bir durumda bile kullanıcıların talep etmesi durumda kartta biriken sınırlandırılmış puanların kullanımı için ekstra süre tanımlanabiliyor. 

Özetle ifade etmek gerekir ise:

  • Tüm kredi kartlarında biriken puanlar, puan miktarı ne olursa olsun geçerli oldukları her iş yerinde, kredi kartı iptal olmadığı sürece kullanılabilir.
  • Ama özel durumlara istinaden tanımlanan puanlar için durum biraz daha farklıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.