Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Puan ve Bonusları Nasıl Kullanır?

Kredi Kartı Puan ve Bonusları Nasıl Kullanır?

Kredi kartı puan ve bonus kullanımı

Günümüzün en çok kullanılan bankacılık ürünlerinden kredi kartları, belki de hemen herkesin cüzdanındaki yerini koruyor ve limitler de gün geçtikçe, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte yükseliyor. Öyle ki, pek çok banka müşterisinden kredi kartının otomatik limit yükseltme talimatını kabul etmesi halinde ödüller, bonuslar önerebiliyor. Kredi kartı bonusları ve puanları ise hem bu durumdan ötürü hem de belli kampanyalar aracılığı ile oldukça fazla kazanılabiliyor. Peki kredi kartı puanları ve bonuslarını nasıl kullanırız?

Ayrıca Bkz: Kredi Kartı Puan, Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Örneğin, üç defa benzin istasyonundan benzin doldurduğunuzda doldurduğunuzun yüzde ellisi kadar bonus kazanabiliyor yahut pek çok anlaşmalı mağazada yine satın alım işleminizin belli bir yüzdesini; kredi kartınızın bonus yahut puan bölümüne otomatik olarak eklenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bugünkü yazımız, kredi kartı puan ve bonusları ile ilgili. Özellikle bu konuda sıkça sorulan soruları; konumuzda bulabilir ve bu puanların nasıl kullanılacağını yine yazımızda görebilirsiniz.

Öncelikle, kredi kartı puan ve bonuslarının kullanımı belli koşullara bağlı. Bu koşulları aşağıdaki şekillerde açıklamamız mümkün.

  • Pos makinesi, gelişmiş sürümle senkronize olmalı ve kredi kartı bonusu kullanımına izin vermeli.
  • Kredi kartı bonusu kullanımını, alışverişinizi tamamlayıp kartı iletmeden önce görevliye belirtmeniz gerekli. Aksi durumda, direkt çekim yapar ve sıkıntı oluşabilir.

Bu iki etmeni bonusu yahut puanı kullanacağınız yerde sorgulamanızda fayda var. Kredi kartı puanlarını aşağıdaki yerlerde kullanmanız ise mümkün.

Kredi Kartı Puan ve Bonusları Nasıl Kullanır?

Marketlerde Kredi Kartı Puanı Kullanımı

Migros gibi pek çok büyük market, rahatlıkla kredi kartı puanı yahut bonusu ile alışveriş yapabilmenize imkan tanırken aynı zamanda dönem dönem yaptığı kampanyalar aracılığı ile de bu bonusları kazanmanızı, hatta kendi içerisinde katlamanızı sağlayabiliyor. Güncel kampanyaları takip ederek büyük marketlerden rahatlıkla bonuslarınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanında, diğer marketler için ise POS cihazının sürümüne ve marketin anlaşmalı olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

Akaryakıt İstasyonlarında Kredi Kartı Puanı Kullanımı

Benzin istasyonları, kredi kartı puanı kullanmak için en uygun yerler olarak bilinirler zira pek çok petrolün genelde pek çok banka ve kredi kartı ürünü ile anlaşmalı POS cihazları mevcuttur. Yine de, bazı benzinlikler tek bir banka ile anlaşmalı olabilir. Bu sebepten soruşturmanızda ve sonrasında benzini almanızda fayda var.

Bu maddeler dışında, kredi kartı puanları kullanımı hakkında sıklıkla sorulan pek çok soruyu da sizler için cevaplayalım.

Kredi Kartı Puanını Nakite Çevirmek Mümkün mü?

Pek çok banka, bunu sağlamamakla birlikte aynı zamanda kullanım yerlerini dahi kısıtlı tutuyor. Bu sebepten, kredi kartı puanını nakite çevirmek günümüzde neredeyse imkanı olmayan bir hale dönüşüyor. Dolayısıyla sorunun cevabı hayır, kredi kartını herhangi bir biçimde nakite çevirmek yerine anlaşmalı pek çok mağazada harcamak daha yerinde ve yasal bir hareket olarak karşılanıyor. Kontörlü hatlar için kontör alabilmeniz de pek tabii mümkün örneğin.

Kredi Kartı Puanı Sadece Anlaşmalı Mağazalardan mı Kazanılır?

Bankaların genel olarak takındıkları tutum; sadece kredi kartı ile yaptığınız anlaşmalı mağaza alışverişlerinde değil aynı zamanda ekstre ödemelerinizde bile tarafınıza ekstra kredi kartı puanı sağlayabilmek yönünde. Dolayısıyla, sorunun cevabı hayır. Yaptığınız her alışverişte hemen hemen tüm bankaların kredi kartı ürünleri sizlere; kredi kartı puanı tahsis etmektedir. Elbette, bu anlaşmalı mağazalarda yüzde olarak daha fazla olabilir.

Dolayısıyla, kredi kartı bonuslarını günümüzde pek çok yerde, rahatlıkla kullanmanız mümkün. Ne kadar puan kazandığınızı görmek için ise gerek bankanızın akıllı cihazlar için tasarladığı mobil uygulamalardan, gerek internet bankacılığından kullanıcı bilgilerinizle girişinizi yaparak sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Silinir mi? [KESİN CEVAP] > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.