Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Puan, Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Kredi Kartı Puan, Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Kredi kartı puan, bonus ve chip paralar nerelerde kullanılıyor; Bankaların kredi kartları ile yapılan alışverişlerde bankanın belirlediği oranda puan kazanılmaktadır. Hatta alışverişin gerçekleştiği market, mağaza ve benzeri satış noktası kredi kartı üyesi ise katlayarak puan kazanabilirsiniz. Çünkü anlaşmalı olunan mağazalarda müşterilere iki ya da üç kat daha fazla puan imkânı sunulmaktadır.

Puan, Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Kredi kart ile yapılan alışverişler sonucunda her bankanın farklı adlandırdığı ödül paraları verilmektedir. Akbank hesaplarında Chip para, Bonuscard özellikli kartlarda Bonus ve diğer kartlarda puan olarak adlandırılan bu ödül paraları, müşterilerin alışverişlerden kazandığı puanların karşılığıdır. Bu nedenle genellikle bireyler daha çok puan kazandıran mağazaları tercih etmektedir. Gelin biriken chip paraları nasıl kullanırız beraber bakalım.

Ayrıca Bkz: Kredi Kartı Puan ve Bonusları Nasıl Kullanır?

Kredi Kartlarında Biriken Bonus, Puan ve Chip Paralar

Bu puanları sonraki alışverişlerde para yerine kullanarak, indirimli alışveriş yapma şansı yakalayabilirsiniz. Ancak bunun için bankanızın belirlediği herhangi bir son harcama zamanı varsa bu tarihe dikkat etmelisiniz. Çünkü söz konusu tarihten sonra kartınızda biriken puanları kullanabilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle puan karşılığı elde ettiğinizde para ödüllerini hesabınızdan silinmeden kullanmalısınız.

Ayrıca Bkz: Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var?

Kredi Kartlarında Biriken Paralar Nerelerde Kullanılabilir?

Kredi kartlarında biriken paralar, kartın ait olduğu bankanın belirlediği süre içerisinde bedava alışveriş yapılmasını sağlamaktadır. Ancak bunun için kredi kartı ürününüzün anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş yapmanız gereklidir.

Her bankanın kredi kartı özellikleri ve hediye puan türü farklı olduğu için anlaşmalı olduğu mağazalar, internet siteleri ve marketler de farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle kredi kartınızda biriken paraları puan türüne göre nerelerde kullanabileceğiniz aşağıdaki konu başlıklarından inceleyebilirsiniz…

Bonuscard Bonusları Nerelerde Kullanılır?

Bonus kredi kartı ile anlaşma sağlamış olan yerlerde yaptığınız harcama tutarı kadar Bonus kazanabilirsiniz. Ayrıca bankanın ya da üye iş yerinin hazırladığı kampanya seçeneklerine göre de Bonus kazanabilmeniz mümkün. Kazandığınız bu bonusları aşağıdaki mağazalarda, elektronik ticaret sitelerinde, benzinliklerde ve mağazalarda kullanabilirsiniz.

Marketler: Real / A101 / Migros /Kipa/ Şok /Carrefour

İnternet Alışveriş Siteleri:  Teknosa / N11 /Hızlıal/Koctas/ Kangurum /Morhipo/Kliksa/idefix/ e-bebek /Markafoni/Bonubon

Mağazalar: Teknosa / Boyner / Fabrika / LC Waikiki/Tekzen/Bimeks/ Media Markt

Akaryakıt İstasyonları: Opet akaryakıt / Petrol ofisi / BP akaryakıt / Total akaryakıt

Axess Chip Para Nerelerde Kullanılır?

Chip para puanlarınızla zorluk çekmeden alışveriş yapabilmeniz adına bankanın anlaşmalı olduğu güncel mağazaları, e-ticaret sitelerini ve marketleri aşağıda paylaştık…

Marketler: Kiler / Şok /Kipa/ Bim-A101 / Migros /Carrefour

İnternet Alışveriş Siteleri: N11 / Hızlıal /Kliksa /Markafoni /Lidyana/MediaMarkt/Bimeks/Hepsiburada

Mağazalar: LC Waikiki / Tekzen / Bimeks / Media Markt / Teknosa / Boyner / Koçtaş

Akaryakıt İstasyonları: Aygaz / Opet akaryakıt / Petrol ofisi / BP akaryakıt / Total akaryakıt

Maximum Maxipuan Nerelerde Kullanılır?

Maximum kredi kartı ile anlaşmalı olan işyerlerinden yapacağınız harcamaların tutarı kadar kredi kartınıza Maxi puan eklenmektedir. Kazancınızı aşağıdaki alışveriş sitelerinde, mağazalarda, marketlerde ve akaryakıt istasyonlarında kullanabilirsiniz.

Mağazalar: Koçtaş / Tekzen / Boyner / Media Markt / Bimeks/ LC Waikiki

Marketler: Migros / Şok / Carrefour

İnternet Alışveriş Siteleri: Hizlial / Kangurum / Sanalmarket / Marfafoni/ Hepsiburada

Akaryakıt İstasyonları: BP akaryakıt / Petrol ofisi / Total akaryakıt / Opet

Parafcard ParafPara Nerelerde Kullanılır?

Müşterilerinin ParafPara’larını rahatlıkla kullanabilmeleri adına birçok iş yeriyle anlaşan Halkbank, Parafcard anlaşmalı her mağazadan, marketten ve internet sitesinden ödül parası kazanmayı sağlamaktadır. İşte Parafcard sahiplerinin puanlarını harcayabilecekleri yerler:

Marketler: Migros marketleri ve Tansaş marketleri

Mağazalar: Bimeks/ Media Markt/ Boyner / Koçtaş /Tekzen

Akaryakıt İstasyonları: Total akaryakıt

İnternet Alışveriş Siteleri: N11

Worldcard World Puan Nerelerde Kullanılır?

World puanlarınızı kullanabileceğiniz mağazaları, World kredi kart özelliği olan kartlar ile yaptığınız harcamaların TL karşılıklarını kullanabileceğiniz marketleri ve internet sitelerini aşağıda listeledik. World puanlarınız silinmeden bu mağazalardan, marketlerden ve e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz:

İnternet Alışveriş Siteleri: Hizlial/ Kangurum /Kliksa/Markafoni/Tekzen/ 724tikla /Biletix/ e-bebek / Teknosa /hepsiburada/koctas

Mağazalar: Teknosa / Boyner / Koçtaş / LC Waikiki/Tekzen/Bimeks

Akaryakıt İstasyonları: Opet/ Total akaryakıt /Aygaz

Marketler: Migros / Şok /Kipa/Carrefour

Bunlar haricinde World puanlarınız ile TL yüklemesi yapabileceğinizi ve otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarınızı ödeyebileceğinizi unutmayınız. Cep telefonuna World puanlarınız karşılığında TL yüklemek için kodunuzu, annenizin kızlık soyadını ve kullanmak istediğiniz puan miktarını aralarında birer boşluk olarak şekilde yazarak 4433’e SMS atmalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.