Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Ödemesi Gecikirse Ne Olur?

Kredi Kartı Ödemesi Gecikirse Ne Olur?

Kredi kartları, artık hemen hepimizin kullandığı ve son dönemin bankacılık ürünleri içerisinde, kredi ürünlerinden sonra, en popüler olanlarından bir tanesi ve doğru kullanıldığında şüphesiz hem ev ekonomisine hem de pek çok aileye direkt fayda sağlayabiliyor. Bir çok ev araç gereçlerini, alışverişlerinizi ve acil ihtiyaçlarınızı rahatlıkla kredi kartından giderebiliyor ve ay sonunda, paranız geldiğinde rahat bir şekilde, dilerseniz taksitle aldığınız ürünün taksitini; dilerseniz tek çekim yaptığınız ürünün ücretini kartınıza ödeyebiliyorsunuz; ancak çoğu zaman, son dönemde kısmen azalma yaşansa da kredi kartı kullanımları akıllıca yapılmıyor.

Ülkemize baktığımızda, özellikle 2020 yılından bu yana milyonlarca kredi kartı mağdurunun olduğu ve bunların aynı zamanda bankacılık ürünlerinden mahrum kaldığı, kara listeye alındığı biliniyor. Bu sebepten, kredi kartı ödemelerini olabildiğince gününde ve gecikmeden yapmanızda fayda var.

Kredi Kartı Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

Kredi kartı ödemesinin bir gün gecikmesi halinde ise, başınıza herhangi bir aksilik muhtemelen gelmeyecektir. Kredi kartınızın son ödeme tarihinin geçmesinden hemen sonra, kredi kartınız kullanıma kapatılır ve herhangi bir şekilde, sizler borcunuzu ödeyene dek tekrar açılmaz. Kullanıma kapalı olan kredi kartınızı açtırmak için, en azından borcunuzun asgari tutarını ödemek durumunda kalırsınız. Bu tutarı ödedikten hemen sonra kartınız açılacak ve siz alışverişlerinizi yapmaya devam edebileceksiniz. Kredi kartı ödemesi 1 gün gecikirse, faiz ve kullanıma kapatılma dışında herhangi bir sorunla karşılaşmaz, kara listeye alınmaz, avukatlık olmazsınız. En azından bunu bilmenizde fayda var.

Ödemenizi ilk ay yapmadığınızda ve ikinci fatura yaklaştığında, kredi kartınıza dair müşteri hizmetlerinden bir arama alabilirsiniz. Bu arama sonrasında kredi kartı ödemesini, en azından asgari miktarda yapmamaya devam etmeniz halinde ise sonunuz kara liste + avukatlık bürolarına borcunuzun devredilmesi şeklinde gerçekleşecektir. Dolayısıyla, kredi kartı ödemesini 1 gün geciktirmek bile, alışkanlık haline getirilmemelidir. Bir günlük gecikme dolayısıyla yiyeceğiniz gecikme faizi elbette çok azdır ancak kredi notunuzun düşmesi de, yine bu durumun etkileri olarak belirlenebilir. Dolayısıyla, hem bankacılık profilinizi hem kredi notunuzu başarısız kılmamak adına, ödemelerinizi düzenli ve yerinde yapmaya gayret ediniz.

İnternetten Kredi Kartı Ekstresine Nasıl Bakılır? > TIKLAYIN

Kredi Kartı Erteleme Kampanyaları için > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.