Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartının kullanımının yaygınlaşması ile kredi kartı borcunu taksitlendirmek, günümüzde artık olağan hale geldi. Zira pek çok insan, kredi kartını ya kullanmak istememekte ya da borçlarından dolayı hali hazırda kullanamamakta ve kalan borcunu, ödeyemediğinden yapılandırmak istemektedir.

Bu gibi durumlarda kredi kartı borcunuzun kalanını yapılandırmanız ve kredi kartınızı iptal etmeniz pek tabii bankalar tarafından, müşteriye sunulan bir haktır; ancak çoğu zaman var olan borcunuzdan daha fazla bir para ödemenize de kesin gözüyle bakılır.

Hem bankanın alacağı komisyon hem de istediğiniz taksite göre, kalan borcunuza dair faiz oranı şekillenebilir. Türkiye’de, pek çok bankanın kredi yapılandırma işleminde olduğu gibi, kredi kartı borcu taksitlendirme işleminde de faiz işlediğini, komisyon aldığını bilmekteyiz. Aşağıda, tarafınıza kredi kartı borcu yapılandırma ve benzeri etmenler hakkında, detaylı bilgiler sunduk.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak, eğer kredi kartı borcunuzun asgarisini dahi, en azından iki aydır ödeyemiyorsanız kesin ve yararlı bir yoldur. Bu sayede, hem kara listeye düşme ihtimaliniz epey azalır hem de banka tarafından borcunuz avukatlara devredilmeden önce bir çözüm bulmuş olursunuz.

Kesin bir yol olan kredi kartı borcu yapılandırmada, yapmanız gereken tek şey, kredi kartı sahibi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine giderek, kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğinizi talep etmenizdir.

Müşteri temsilcisi, size uygun bir taksitlendirme ve teklifle kalan borcunuzu, isteğinize göre bir ödeme planı ile yapılandırır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu durumun tarafınıza yararları olduğu gibi bazı zararları da olacaktır.

Ayrıca Bakınız: Kredi Kartı Borcu Nasıl Azaltılır?

12 Ay Taksitlendirme

Kredi kartınızı kullanmak istemiyor ve kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız, eğer borcunuz çok büyük bir meblağ değilse; 12 ay taksitlendirme mantıklı bir harekettir. Ödeme planına göre, eğer aylık ödeme tutarı çok ağır gelmiyorsa; faizi de fazla olmayacağı için tavsiyemiz kredi kartı borcunuzu 12 ay taksitlendirmenizdir. Böylece, kalan borcunuzdan çok daha fazla bir borcu ödememiş olursunuz.

18 Ay Taksitlendirme

18 Ay kredi kartı borcu taksitlendirme de yine kredi kartı borcu yapılandırma yollarından bir tanesidir. Bu minvalde kalan borcunuza eklenecek komisyon ve faiz oranı biraz daha arttırılabilir ancak en azından rahat bir ödeme periyodu yaşamanıza olanak verir.

Bir ay fazla para ödemek size maddiyat dışında herhangi bir zarar vermeyecektir; ancak 12 aya bölüp de borcunuzu ödeyememeniz, hiç şüphesiz bankacılık profilinizi zedeleyecektir; zira yapılandırılmış bir borcu hali hazırda tekrar yapılandıramama ihtimaliniz de bulunmaktadır.

36 Ay Taksitlendirme

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminde, 36 ay taksitlendirmeye pek az rastlanır ve bunun için kredi kartı borcunuzun hayli yüksek olması gerekmektedir. Borcunuz, tutar olarak çok fazla değilse genellikle bankalar 36 ay taksitlendirmeye pek sıcak bakmamaktadır ancak bu aynı zamanda bankaların yararına bir durumdur da.

Faiz oranını bir hayli arttıran ve yapılandırma işleminde kalan borcunuzun üstüne hayli yüksek bir tutar ekleyen bankalar, sizden aylık ödemeler minvalinde, birkaç ay fazladan para ödemenize sebep olurlar.

Ayrıca BakınızAvukata Giden Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

60 Ay Taksitlendirme

Çok yüklü bir kredi kartı borcunuz varsa, bunu 60 ay yapılandırarak da rahatça ödeyebilmeniz mümkündür. Herhangi bir şubeye giderek, kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğinizi belirttiğinizde, size yardımcı olacak müşteri temsilcisi eğer çok yüksek bir meblağ görürse; 60 aylık bir taksitlendirme işlemini onaylayacaktır; ancak bu durum hiç şüphesiz kalan borcunuza epey büyük bir eklenme yapılmasını sağlar.

Yapılandırma bağlamında tarafınıza yansıtılan komisyon ve faiz oranları, 60 ay taksitlendirme ile tavan yapabilir. Bu sebepten, kalan borcunuzla, yapılandırma borcunuz arasındaki farka dikkat etmeniz gerekebilir.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile Kredi Yapılandırma

Herhangi bir bankaya ait kredi kartınızın borçlarını Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırma uygulaması ile taksitlendirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak konuyla alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredisi ile kredi kartı borç yapılandırması hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.