Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi Kartı Borcu Ödeme Yöntemleri

Kredi kartları, günümüzde oldukça sık kullanılan ve doğru bir biçimde kullanıldığı zaman hem bireye hem de eve katkı sağlayan ürünler olarak biliniyorlar. Bu nedenle gün geçtikçe kredi kartı kullanım oranı da artıyor. Sizin de bir kredi kartınız varsa, bu kredi kartının ödemesini her ay ATM’lere giderek yapmanıza gerek olmadığını, biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız, kredi kartı borcu nasıl ödenir? Sorusunu bu yazıda sizler için cevaplamaya gayret edecek ve birbirinden pratik üç yolla; kredi kartı borcu ödemesini nasıl yapabileceğinizi tarafınıza anlatacağız.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Borcu Ödeme

İnternet bankacılığı üzerinden, eğer şifrenizi de biliyorsanız kredi kartı borcunuzu ödemeniz mümkün. Hem de birkaç dakikalık işle, yerinizden kalkmadan. Şube şube, ATM ATM dolaşmak yerine, hemen internet bankacılığı şubenize girip aşağıdaki adımları uygulayarak kredi kartı borcunuzu ödeyin.

 1. İnternet Bankacılığı sayfanızda; ödemeler menüsüne girdikten hemen sonra “kredi kartı” seçeneğini işaretleyin.
 2. Karşınızdaki sayfada bankanız ve kredi kartı numaranız minvalinde pek çok bilgi tarafınızdan talep edilecektir. Bunları da girdikten hemen sonra, ileri tuşuna basarak bir sonraki adıma yönelin.
 3. Bu adımda, ne kadar ödeme yapacağınızı da belirleyerek, ödemenizi onaylayın. Genelde, internet bankacılığı üzerinden yapılan her işlem, komisyonsuz olmaktadır ancak bunun bankadan bankaya değiştiğini de hatırlatalım.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

ATM’yi bu kadar yerdik, ancak eğer yakınlarda bir banka ATM’si mevcutsa oradan da kredi kartı borcu ödemeniz mümkün olabiliyor. Özellikle kredi kartınızın ATM’siyse, bu çok daha kolay oluyor. Aşağıdaki adımları izleyerek, hemen ATM’den kredi kartı borcunuzu ödeyebilir ve ertesinde anında harcama yapabilirsiniz. Zira, kredi kartınıza ait bankanın ATM’sinden yaptığınız her ödeme, kredi kartı bakiyesine hemen yansımaktadır. Bunu, para yatırmak gibi düşünebilmeniz mümkün.

 1. Kredi kartınızla ATM menüsüne giriş yaptıktan hemen sonra, “Borç ödeme” butonuna tıklayın.
 2. Sonrasında “tanımlı kartıma” seçeneğine basarak devam edin.
 3. Burada, asgari tutarı mı, para yatırma tutarı kadar mı yoksa borcun tamamını mı ödeyeceğinizi ATM size soracaktır. Herhangi birini seçerek, para yatırma alanına paranızı koyun.
 4. Paranız dakikalar içerisinde tanımlanacak ve fazla para yatırdıysanız, ATM desteklediği takdirde size para üstü verilecektir.
 5. ATM’den kredi kartı borcu ödeme işleminiz tamamlanmıştır.

EFT ile Kredi Kartı Ödeme

Diyelim ki, kredi kartınıza ait bankanın ATM’si hiçbir yerde mevcut değil. Bu kez de banka hesabınız olan herhangi bir ATM’de kartlı işlem yaparak; hesabınızdan kredi kartı borcunuzu ödeyebilmeniz mümkün olur. EFT ile Kredi Kartı ödeme işlemini aşağıdaki adımlarla; ATM’den gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 1. Banka kartınızla ATM menüsüne giriş yaptıktan sonra “ödemeler”e tıklayın.
 2. Bu butondan hemen sonra “kredi kartı” seçeneğini bulun ve devam edin.
 3. Karşınıza muhtemelen bir banka listesi verilebilir, eğer verilmiyorsa ve direkt kart numarası minvalinde bilgiler isteniyorsa; bilin ki ATM diğer bankaların kredi kartı ödemelerini desteklemiyordur.
 4. Banka seçiminizi yaptıktan sonra, kart numaranızı ve benzeri istenen bilgileri girin.
 5. Sonrasında, yatırmak istediğiniz tutarı da banka hesabınızdan çekilecek şekilde onaylayın.
 6. EFT ile kredi kartı ödeme işleminiz tamamlanmıştır.

EFT ile kredi kartı ödeme işlemini ayrıca, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanarak da yapabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.