Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartı Almak Kaç Gün Sürer?

Kredi Kartı Almak Kaç Gün Sürer?

Kredi Kartı Alma Süreçleri

Kredi kartları, bilindiği gibi bankalar tarafından verilen, banka müşterilerinin istedikleri zaman rahatlıkla alışveriş yapabildikleri, hatta ihtiyaç durumunda nakit para çekebildikleri, içeriğinden pek çok kolaylığı barındıran kartlardan birisidir. Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, ülkemizde de kredi kartı kullanan sayısı ve bankaların müşterilerine sağladıkları kolaylıklar gün geçtikçe artıyor.

Kredi kartları çok farklı kesimler tarafından kullanılan bir kart olduğu için, birçok mağazada müşterilerine alışverişlerinde daha çok avantaj sunmak ve müşterilerini kaybetmemek için kredi kartlarının kullanımına olanak tanımaktadır.

Bireylerin kredi kartı ile ilgili olarak merak ettikleri en önemli sorulardan birisi de kredi kartı için yapılan başvurulardan sonra kartların ne kadar sürede teslim edildiğidir. Ancak bu sorunun cevabından önce kredi kartı başvurularının hangi yollarla yapılabildiğini belirtmemiz gerekiyor.

Kredi Kartı Almak Kaç Gün Sürer?

Kredi Kartı Almak İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

Ülkemizde kredi kartı kullanmak ve kredi kartının olanaklarından yararlanmak isteyen bireylerin ilk olarak kredi kartı başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bundan seneler önce kredi kartı kullanımı çok fazla yaygın olmadığı için bankalar kredi kartı başvurusu konusunda ciddi prosedürler uyguluyordu. Fakat içinde yaşadığımız zamanda kredi kartı kullanımlarının ciddi derecede artması bankaların müşterileri için daha farklı olanaklar sunmalarını sağlamıştır.

Bu bağlamda kredi kartı almak isteyen bireyler farklı başvuru yöntemlerini kullanarak kısa sürede kredi kartı başvurularını tamamlayabiliyorlar. Sonrasında ise bankanın kredi kartlarını onaylaması işlemi gerçekleştiriliyor ve bireyler kredi kartlarını kullanmaya başlayabiliyor. Peki, hangi yöntemleri kullanarak kredi kartı başvurusu yapılabiliyor?

Banka Şubelerine Giderek Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Kredi kartı almak için tercih edilen en eski yöntemlerden birisi kredi kartı alınmak istenen banka şubelerinden herhangi bir tanesine gitmektir. Günümüzde bankalar müşterileri için farklı başvuru seçenekleri sunsa da genellikle birçok kişi bankalar aracılığı ile kredi kartı başvurularını gerçekleştiriyor. Özellikle teknoloji ile çok fazla ilgilenmeyen emekli vatandaşlar kredi kartı almanın en bilindik yolu olan banka şubelerini tercih ediyor.

Banka şubelerindeki kredi kartı başvuru formunu doldurmak ve formu banka görevlilerine teslim etmek kredi kartı başvurusu için yeterlidir. Bu aşamada banka görevlileri müşterilerinden sahip oldukları gelire göre gelir belgesi ya da kimlik belgesi gibi özel belgeler de isteyebilir. Yapılan başvurunun ardından kredi kartları müşterilerin istedikleri adrese ya da banka şubesine ulaştırılır ve kredi kartları kullanıma açılmış olur.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Günümüzde kredi kartı almak için en kolay ve en zahmetsiz yöntemlerden birisi şüphesiz internettir. Birçok banka internet üzerinden de müşterilerine hizmet verdiği için ilgili banka ile çalışan bireyler internet bankacılığının başvurular alanı üzerinden rahatlıkla kredi kartı başvurularını gerçekleştirebilirler. Herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanmayan bireyler ise bankaların internet siteleri üzerindeki başvuru alanlarını kullanarak da zahmetsiz bir şekilde kredi kartı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Müşteri Hizmetlerinden Yararlanarak Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Kredi kartı başvurusu yapmak için tercih edilebilecek olan başvuru kanallarından birisi de bankaların müşteri temsilcileridir. Bu yöntem ile kredi kartı başvurusu yapmanın en önemli avantajı şüphesiz günün her saati kart başvurularının yapılabiliyor olmasıdır. Bu yüzden de müşteri temsilcilerini tercih ederek kart başvurusunda bulunan çok sayıda kişi bulunuyor.

Telefondaki banka görevlileri müşterilerinden gelen kredi kartı başvurularını anında değerlendirmeye alarak işleme koyar. Ancak bu aşamada da kredi kartı almak isteyen bireylerin bazı kişisel bilgilerini banka görevlilerine iletmeleri gerekiyor. Başvuru için gerekli olan bilgilerin verilmesinin ardından birkaç dakika gibi kısa bir süre içerisinde kredi kartı başvurusu tamamlanır.

Cep Telefonlarını Kullanarak Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Günümüzde bankaların kredi kartı başvurusu için tanıdığı olanaklardan birisi de mobil telefonlar üzerinden kısa mesaj atmaktır. Kredi kartı almak isteyen bireyler kredi kartı almak istedikleri bankanın sms numarasına kimlik numaralarını yazıp mesaj atarak da kısa sürede kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Başvuruların onaylanması durumunda ise banka müşterilerinden bazı belgeleri temin ederek şubelere teslim etmelerini söylerler. Kredi kartının gelmesinden sonra ise kredi kartı aktif olarak kullanılmaya başlanabilir.

Buraya tıklayarak kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz adreslere ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra bireylerin ilk olarak merak ettikleri konulardan birisi de başvurularının ne zaman onaylanacağıdır. Çünkü kredi kartı başvurusunun hazırlanması ancak banka genel müdürlüğünün onayından sonra gerçekleşir. Bu nedenle de kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler bankaların ne kadar sürede kredi kartlarına onay vereceğini merak ederler. Bu sorunun cevabı için genelleme yapmak zor ancak eski zamanlara göre birçok bankanın kredi kartı başvurularını çok kısa sürede işleme aldığını ve gerekli şartların taşınmasından sonra kredi kartlarının onaylandığını söyleyebiliriz.

Kredi kartı başvurularının onaylanma süreci başvuru kanalına göre farklılıklar gösterir. Eğer şube üzerinden kredi kartı başvurusu yapılıyorsa genellikle müşteriler bankadan çıkar çıkmaz kredi kartı talepleri online olarak genel müdürlük tarafından onaylanır. Çünkü başvurular online olarak müdürlüğe iletildiği için ve mesai saatleri içerisinde kredi kartı başvuruları kabul edildiği için şube üzerinden yapılan başvurular kısa sürede onaylanır. Ancak müşteri hizmetleri yetkilileri ve internet sitesi üzerinden yapılan kredi kartı başvuruları genellikle bir iş günü içerisinde onaylanır ve kredi kartları basıma gönderilir.

Kredi Kartı Başvurusundan Sonra Kartım Ne Zaman Elime Geçer?

Kredi kartı başvuruları ile ilgili olarak merak konusu olan bir diğer şey ise kredi kartlarının müşterilerine ne zaman teslim edildiğidir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar kredi kartı başvuruları bankalar tarafından kısa sürede onaylansa da kredi kartlarının müşterilere teslim edilme süresi oldukça uzun zaman alıyordu. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kredi kartları onaylanır onaylanmaz basıma alınır ve mümkün olan en kısa süre içerisinde müşterilerine ulaştırılır.

Ortalama olarak kredi kartını almanın bir haftayı bulacağını söylememiz mümkündür. Ancak bankadan bankaya farklılıklar olabilir ve bazı bankalar birkaç gün içerisinde de kredi kartlarını müşterilerine gönderebilir. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde bankaların genel müdürlükleri bulunduğu için bu şehirlerde yaşayan kişilerin kredi kartları daha kısa sürede ellerine geçebilir.

Kredi Kartı Nereye Gelir?

Kredi kartı başvurusu hakkında önem arz eden bir diğer konu da kredi kartının nereden teslim alınacağıdır. Bu konuda da bankanın ve müşterilerin isteklerine göre farklı cevaplar verilebiliyor. Bazı bankalar müşterilerinin adreslerinde bulunmama ihtimaline karşı kredi kartlarının şubeye gelmesini sağlıyor ve müşterilerini bu konuda bilgilendirerek kredi kartlarını şubeden almalarını talep ediyor.

Böylece kredi kartlarının teslimi ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşılmıyor. Ancak bazı bankalar ise bankada ayrı olarak bir işlem gerçekleştirmemek için kredi kartlarını müşterilerinin adreslerine ulaştırıyor. Bazı bankalar ise teslimat yeri konusundaki kararı müşterilerine bırakıyor ve müşteriler neresini isterse oraya kredi kartlarının teslim edilmesini sağlayabiliyor.

Kredi Kartlarını Adrese Kim Getirir?

Kredi kartları, özellikle şube dışındaki başvuru kanallarını kullanarak alındığı zaman kartın müşterilere ulaştırılması işlemi de özel kuryeler tarafından yapılmaktadır. Bankalarla anlaşmalı olan özel kuryeler kendilerine iletilen kredi kartlarını belirlenen sürede müşterilerine ulaştırmakta ve sözleşme için müşterilerinden imza aldıktan sonra kartları teslim etmektedir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.