Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Zamanımızda krediye olan ihtiyaç artıyor ve birçok insan da farklı ihtiyaçlar için bankalarla iletişime geçerek çeşitli özelliklerde kredi kullanmak istiyor. Ülkemizde hizmet veren bankaların tamamı da bu konuda müşterilerine profesyonel olarak hizmet veriyor. Bankaya kredi için başvuran bireyler genellikle bankalardan olumlu cevaplar alarak istedikleri özellikteki krediyi rahat ve sorunsuz bir şekilde alabiliyor. Ancak ne yazık ki her birey rahatlıkla kredi çekebilen kişiler kadar şanslı olmayabiliyor.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Çekemiyorum

Bu yüzden de kredi konusunda bankalardan kredi çekmek isteyen birçok kişi kredi çekmek istiyorum ancak kredi çekemiyorum, bu durumda ne yapmam gerekiyor sorusunun cevabını arıyor. Bu durumda olan, kredi kullanamayan bireylerin ilk olarak neden kredi çekemediklerini tespit etmeleri gerekiyor. Sonrasında farklı yollardan yeniden kredi talebine bulunulabilir.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Bankaların İstediği Şartları Sağladığınızdan Emin Olun

Kredi çekmek için bankalara başvuran ancak olumsuz cevaplar alan ve kredi kullanamayan birçok kişi genellikle sorunun neden kaynaklandığını öğrenmeden bankayla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyor ve farklı bankalara yöneliyor. Evet, aslında bu durum atılması gereken doğru adımlardan birisidir. Farklı bir bankaya başvurarak rahatlıkla kredi kullanılabilir. Ancak bankaların kredi vermek için aldıkları kıstaslar genellikle birbirine benzer olduğu için çoğu zaman farklı bankalara başvuru yapılsa da kredi konusunda hayal kırıklığına uğranabiliyor.

Bu yüzden ilk olarak hangi şartlardan dolayı kredi çekilemediğinin öğrenilmesi gerekir. Bankalar bu konuda müşterilerine olumsuz cevap verirken genellikle sebebini de iletirler ancak çok yüksek ihtimalle sebep her zaman aynıdır. Kredi notu düşük olan bireyler genellikle bankalardan kredi alamazlar.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar > TIKLAYIN

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar > TIKLAYIN

Kredi Notunuzu Yükselterek Yeniden Kredi Başvurusunda Bulunabilirsiniz

Kredi konusunda olumsuz cevap alan ve kredi kullanamayan bireylerin ilk olarak düşük olan kredi notlarını yükseltmeleri gerekiyor. Bu konuda yapılabilecek birçok işlem var, bu yüzden tüm etkenlere dikkat etmek gerekiyor. Kredi notunu yükseltmenin en kolay yolu piyasaya olan tüm borçların en kısa sürede kapatılmasıdır. Yani herhangi bir bankadan kredi alınmışsa ilk olarak kredi borcunun kapatılması gerekiyor. Eğer ödenecek olan tutar yüksekse farklı bir bankadan kredi kapatma kredisine başvurulabilir.

Ancak bundan sonraki aşamalarda mevcut kredi borcunun mutlaka zamanında ödenmesi gerekir. Aynı şekilde kredi kartı borçlarının da aylık olarak son ödeme tarihi gelmeden ödenmesi kredi notunun yükseltilmesini sağlar. Son zamanlarda kredi notunu etkilemeye başlayan başka bir etken ise çeşitli hizmetler için ödenen faturaların hangi zamanlarda ödendiğidir. Bireylerin kredi notlarını yükseltmek için elektrik, su ve doğalgaz gibi faturalarını da ödeme tarihi gelmeden ödemeleri gerekiyor.

Kredi Notunun Yükselmesi İçin Ne Kadar Beklemek Gerekiyor?

Kredi notunun yükselmesini bekleyen bireylerin aceleci davranmamaları önemli bir konudur. Çünkü kredi notunu etkileyen kalemler kredi notuna bir anda etki etmez. Yani kredi borçlarının ya da kredi kartı borçlarının bir anda ödenmesi kredi notunun hemen çıkacağı anlamına gelmez. Bu yüzden kredi notunu yükseltmek isteyen bireylerin belirli bir süre ödeme alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekiyor. Belirli bir süre sonra sistem otomatik olarak bireylerin kredi notlarını değiştirerek güncellenmesini sağlıyor.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar > TIKLAYIN

Kredi Notunun Yükselmesine Rağmen Kredi Çıkmıyorsa Ne Yapmak Gerekiyor?

Birçok kişi kredi kullanabilmek için gerekli olan şartların tamamını yerine getirmesine rağmen bankalardan kredi çekemiyor ve zor duruma düşüyor. Özellikle en önemli etkenlerden birisi olan kredi notunun yükselmesi bile bazen bireylerin kredi çekebilmelerine olanak tanımıyor.

Peki, bu duruma neler yapılabilir? Günümüzde kredi çekemeyen bireylere danışmanlık hizmeti veren birçok kurum bulunuyor. Bu kurumlardan profesyonel olarak destek almak ve hangi aşamada eksikliklerin yaşandığını tespit etmek yapılabilecek en önemli işlemlerden birisidir. Bunun dışında bankalar dışında da birçok finansal kurum müşterilerine kredi konusunda destek verdiği için farklı finansal kurumlardan kredi talebinde bulunulabilir.

Kredi Çekebilmeniz İçin Profesyonel Olarak Destek Alabilirsiniz

Bankalardan farklı özelliklerdeki kredileri çekmek için başvuruda bulunduysanız ancak tüm çabalarınıza rağmen bankalar kredi çekme taleplerinizi olumsuz bir şekilde sonuçlandırmışsa bu konuda sizlerde çok sayıda kişi gibi profesyonel olarak destek alabilirsiniz. Ülkemizde sadece bu konuda hizmet veren, yani bankadan kredi çekmek için zorlanan ve kredi çekemeyen bireylere profesyonel destek veren birçok firma bulunuyor. Bu firmalar, sizlerden gelen talepler doğrultusunda bir araştırma yapıyor ve kredi çekmenize engel olan durumların tespit edilmesini sağlıyor.

Böylelikle sizlerde neden kredi çekemediğinizi, kredi çekmenize engel olan durumları kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Sonrasında ise yapılması gereken şey kredi çekmeye engel olan durumları ortadan kaldırmaktır. Bu konuda hizmet veren firmalar kredi çekmeniz için neler yapılması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde müşterilerine iletiyor ve bireyler sorunsuz bir şekilde kredi çekme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Kredi Çekebilmek İçin Nasıl Destek Alırım?

Kredi alamayan bireylere destek veren birçok firmanın olduğunu belirtmiştik. Bu firmalara doğrudan ulaşılabildiği gibi, ayrıca telefon numaraları üzerinden de iletişim kurulabiliyor. Ancak en kolay ve en zahmetsiz başvuru şekli şüphesiz internettir.

Günümüzde birçok amaç için rahatlıkla kullanılan internetin olanaklarından yararlanarak kısa sürede bu konuda hizmet veren firmalarla iletişime geçilebiliyor. Birçok firma bu konuda internet siteleri üzerinden hizmetler veriyor ve başvuruları kabul ediyor. Sizlerde güvenilir bir firma bulduktan sonra firmanın web sitesini ziyaret ederek kişisel başvuru formunu doldurabilir ve profesyonel destek almak için rahatlıkla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Formunda Hangi Bilgiler Yer Alıyor?

Kredi çekemeyen kişilerin destek almak için başvurdukları internet sitelerinde başvuru yapabilmek için bir başvuru formu bulunur. Bu form içerisinde sanıldığı kadar çok fazla bilgi yer almaz. Kredi çekmeyi düşünen kişilerin isim ve soy isim bilgisi, hangi bankadan kredi çekmek istedikleri gibi bilgiler yer alır. Ayrıca çekilecek olan kredi türü ve kredi miktarı da başvuru formlarında olması gereken bilgilerdendir. Bunun dışında bireylerin adres, telefon numarası ve mail adresi gibi iletişim bilgilerine ihtiyaç duyulur.

Bu konuda yardım almak isteyen bireylerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu ise verilen bilgilerin tamamının mutlaka eksiksiz ve doğru olması gerektiğidir. Aksi halde yaşanacak kredi başvurusu süreci ile ilgili farklı sorunlarla karşılaşılabilir.

Bankalar Dışında Kredi Veren Finansal Kurumlara Da Başvuru Yapabilirsiniz

Bilindiği gibi ülkemizde kredi veren ve müşterilerine kredi kullandıran birçok banka bulunuyor. Ancak yukarıda belirttiğimiz çeşitli nedenlerden dolayı bazen bireyler bankalara yaptıkları başvuruları sonucunda olumsuz cevap alabiliyorlar. Bu durumda yapılabilecek olan işlemlerden birisi de banka dışında kredi veren farklı finansal kurumlara başvurmaktır.

Ülkemizde bu konuda da bireylere yardımcı olan ve profesyonel olarak hizmet veren birçok kurum bulunuyor. Bankaların olumsuz olarak cevap verdikleri müşteriler, finansal kurumlar aracılığı ile ihtiyaç duydukları kredileri sorunsuz bir şekilde alabilirler. Çünkü finansal kurumlar genellikle bankalar kadar katı kurallara sahip değildir. Bazı durumlarda durum aynı olsa da yine de bankalardan kredi alınamadığında finansal kurumlardan destek alınabilir.

Finansal kurumlar da kendilerine başvuran müşterileri için elbette çeşitli araştırmalar gerçekleştirirler ancak yapılan araştırmalar sonucunda kredi vermek için çok büyük bir engel yoksa birçok kişi rahatlıkla finansal kurumlardan kredi çekebilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.