Kredilog.com

Kredi Çekerken Araba İpotek Ettirilebilir mi?

Araç İpotekli Kredi

İhtiyaç kredileri, taşıt kredileri, konut kredileri derken günümüzde; her meslek grubuna uygun bir kredi, muhakkak bulunuyor ve hemen herkes, rahatlıkla kredi alabiliyor. Bir teminat yahut kefil gerektirmeksizin verilen bu krediler; örneğin 5000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi, belge yahut kimliğe dahi gerek duyulmaksızın tek bir SMS ve uzaktan form doldurma işlemiyle dahi sağlanabiliyor. Peki, 5000 ve üzeri kredi çekimlerinde, ihtiyacımız olan paralarda; örneğin bir arabamız varsa bunu ipotek olarak gösterebiliyor muyuz?

Kredi Çekerken Araba İpotek Ettirilebilir mi?

İpotekli Kredi Veren Bankalar

Cevap evet, elbette gösterebiliyorsunuz. Hatta sadece araba ipotekleyenler için biçilmiş kaftan krediler sunan pek çok banka da mevcut. Birkaçını sizin için aşağıda listeleyelim.

  • Vakıfbank otomobil rehni karşılığı ihtiyaç kredisi
  • Garanti Bankası ihtiyaç kredisi (İpotekli)
  • İş Bankası ihtiyaç kredisi (ipotekli)
  • Akbank ihtiyaç kredisi (ipotekli)

Yukarıdaki bankalardan herhangi birine, arabanızı ipotek ederek; genelde arabanızın değerinin %50’sine kadar kredi çekim işlemi yapabiliyor ve bunu düşük faiz, yüksek vade oranlarıyla rahatça ödeyebiliyorsunuz. İhtiyaç kredisi gibi verilen bu kredilerde, genelde dosya masrafı, eğer alacağınız meblağ çok büyük değilse talep edilmiyor ve faiz oranları da belirttiğimiz gibi, düşük; %1,5 ila %2,9 arasında işlem görüyor.

Siz de, kredi çekerken arabanızı rahatlıkla ipotek ettirerek; ihtiyacınız olan paraya kısa sürede sahip olabilir ve aynı zamanda arabanızı kullanmaya da devam edebilirsiniz. Düzenli ödemeler yaptığınız sürece; herhangi bir problem yaşanmayacaktır.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.