Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Alabilmek İçin Yaş Sınırı Kaç?

Kredi Alabilmek İçin Yaş Sınırı Kaç?

Kredi Alabilmek İçin Yaş Sınırı

Bankalara çeşitli sebeplerden ötürü kredi almak için başvuruda bulunan kişilerin yaşları bankalar için önemlidir. Belirli bir yaşın altında yer alan kişilere kredilerin verilmemesi ön görülürken belirli bir yaşın üzerinde de kişiler kredi alamayabilirler. Bunun yanı sıra bankalar yaşlara ya da dönemlere özel kampanyalar da düzenlerken kişilerin daha avantajlı bir şekilde kredileri almasını sağlamaktadır. Bu sebeple bankaların güncel kampanyalarını takip etmek önemlidir.

Kredi Alabilmek İçin Maksimum Yaş Sınırı Kaçtır?

Birçok kişi bankalarda 18 yaşından küçüklere kredi verilmediğini bilse de belirli bir yaşın üzerinde yer alan kişilere kredi verilmediği konusunda bilgi sahibi olmamaktadır. Genel olarak bankalarda 75 ya da 80 olarak belirlenen bu yaş sınırı kişilerin bazı durumlarda zorluklar yaşamasına sebep olabilir. Bu yaşlara gelmiş olan kişiler genellikle kredileri kendileri için çekmezler. Yakınları için kredi çekecek olan bu kişilerin bu kredileri ödeme aşamasında sorun yaşanmayacağından bankalar emin olmak isterler. Kişilerin hayatını kaybetme riskleri de arttığından genel olarak bu yaş sınırlarını geçecek olan kişiler kredi alamazlar. 80 yaş sınırı olan bir banka 78 yaşındaki bir müşterisine yalnızca 2 sene vadeli kredi vermektedir. Bunun üzerinde taksit imkânı sunmazlar.

Kredi Alabilmek İçin Minimum Yaş Sınırı Kaçtır?

Bir kişinin kendi adına kredi alabilmesi için yaşının en az 18 olması gerekmektedir. Ancak 18 yaşına gelen kişilerin tamamına bankaların kredi verdiği bilgisi de oldukça yanlış bir bilgidir. Genel olarak bankalar 18 yaşını doldurmuş olan kişilerin kredi başvurularını alır ve değerlendirir. Ancak bu kişilerin çoğunun kredi başvuruları onaylanmaz. Mevcut bir gelirlerinin olup olmaması bankalar için en önemli durumlardan birisidir. Genelde 18 yaşında olan kişiler ülkemizde eğitim hayatlarına devam ettikleri için bu dönem içerisinde kredi almaları oldukça zor olabilmektedir. Bazı bankalar kişilerin askerliklerini yapıp yapmamasına da dikkat ederler. Bu sebeple 18 yaşında kredi almak kişiler için oldukça zordur.

Üniversiteliye Özel Kredi

18 yaşını geçen kişiler kısa süre içerisinde üniversite eğitimlerine başlamaktadırlar. Bu eğitim süreci içerisinde de sürekli olarak harcamaları olacaktır. Bazen çıkan problemler bazen de ekstra masraflar kişilerin kredi çekme ihtiyaçlarını ortaya çıkarırken kişiler kısa süre içerisinde bankalara başvuruda bulunabilirler. Genel olarak bankalar eğer öğrenciler bir yandan da çalışıyorlarsa bu kredileri onaylamaktadırlar. Ancak bunun aksi durumlarda krediler için çok fazla ret cevabı gelmektedir. Buna ek olarak bireyler kredi kartı kullanarak da bu sorunun üstesinden gelebilirler. Bankalarda üniversite öğrencileri için özel olarak tasarlanmış olan kredi kartları bulunmaktadır. Bu kartlar sayesinde kişiler kısa vadede nakit problemlerine çözüm getirebilirler.

QNB Finansbank Erasmus ve Master Kredisi > TIKLAYIN

Burslu Öğrencilere Kredi İmkânı

Genel anlamda bankalara başvurular yapılırken kişilerin gelirleri ve kredi notları ön planda olmaktadır. Üniversite öğrencilerinin çoğunun kredi notları yüksek seviyelerde değildir. Ancak bunun yanında çok fazla olumsuz bir geçmişleri de bulunmamaktadır. Bu sebeple kişiler bankalara kredi başvurusu yaptıklarında düzenli gelirleri göz önüne alınarak başvurular onaylanır. Eğer burs alan bir öğrenci varsa öğrenci bu bursu gelir olarak göstererek kredi çekme şansı olacaktır. Bunun yanı sıra öğrenci kredileri de kişilerin gelir olarak gösterebilecekleri bir etmendir. Ancak bu aşamada da kişilere sunulacak olan kredi çok yüksek bedellerde olmayacaktır. Aylık burs gelirlerinin geçecek seviyede krediler birçok bankada onaylanmaz.

Konut Kredileri İçin Yaş Sınırı Nedir?

Bankaların yaş konusunda belirledikleri sınırlar varken bu yaş sınırları kredi türlerine göre değişiklik gösterebiliyor. İhtiyaç kredisi çekecek olan kişiler genel olarak kredilerde bir yaş problemi yaşamıyorlar. Ancak konut kredisi gibi yüksek bedeller ve uzun süreli ödeme planları barındıran krediler çekilirken yaş sınırlarında oynamalar olabiliyor. Bu aşamada özellikle 10 sene gibi uzun vadeli kredilerde kişilerin yaşları göz önünde bulunduruluyor. Maksimum sınır olarak 70 yaş belirlenirken eğer ödeme planları bu seviyeyi geçiyorsa bankalar kredileri onaylamıyorlar. 65 yaşındaki bir birey 10 sene taksit ödemek şartıyla konut kredisine başvururken bu başvurular reddediliyor. Ancak 60 yaşındaki bir kişi bu krediyi alma şansı elde edebiliyor.

Minimum yaş konusunda ise genel olarak bir problem yer almıyor. Kişiler 18 yaşından sonra rahatlıkla konut kredisini alabiliyorlar. Fakat evlerin yalnızca %75’inin kredi edildiğinin de unutulmaması gerekiyor.

Emekliye Özel Banka Kredileri

Emekli olan kişiler devlet tarafından maaşa bağlanırken bazı durumlarda kredi ihtiyacı duyabilirler. Bu kişilerin sürekli olarak bir gelirleri olduğundan kredi çekmeleri çok zor olmayacaktır. Makul düzeylerde yapılan başvurular genel olarak bankalardan olumlu cevaplar almaktadır. Buna ek olarak eğer kişiler emekli maaşlarını belirli bir bankadan almayı taahhüt ederlerse bu banka tarafından da çeşitli promosyonlar ya da kampanyalar elde ederler. Bu sayede de kişiler çok daha avantajlı bir biçimde kredilerini çekebileceklerdir. Bu işlemleri için ilk olarak kişilerin bankaya giderek emekli maaşlarının bu bankaya yatması için gerekli işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu sayede kişiler bu kampanyalardan faydalanabilirler.

Emekliye Özel Promosyon Veren Bankalar > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.