Kredilog.com

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb Kredi Başvurusu

Ekonomik güç ülkenin dünya üzerinde ki itibarını üst sıralara çıkaran bir etmen olurken bu ekonomik gücün sağlanması için de ülkendeki her kademenin geliştirilmesi ve desteklenmesi gerekiyor. Bu doğrultuda ülkemiz için de küçük ve orta düzeydeki işletmelere yapılan destekler her zaman çok büyük bir önem taşıyor.

Bu doğrultuda alınan kararlar ve çıkarılan yasalar ile birlikte KOBİ’lere destek olunurken ayrıca Kosgeb tarafından verilen faizsiz krediler ve hibeler de iş kuran ve işlerini büyütmeyi düşünen kişiler için çok büyük bir katkı sağlıyor. Ancak kişilerin Kosgeb kurumu ile çalışabilmesi ve gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için de belirli şartlar bulunuyor.

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb Nedir?

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme idaresi olarak bilinen Kosgeb çalışmalarını sürekli bu doğrultuda gerçekleştirmektedir. Dünyada birçok örneğinin bulunduğu kurum doğru kullanıldığında kişiler için çok yararlı olmaktadır. Bu doğrultuda yeni iş kuracak olan kişiler Kosgeb başvurularını yaparak faizsiz kredi ya da hibe alma hakkı kazanabilirler. Bunun sonrasında da kişiler çok daha rahat bir şekilde atılımlarını gerçekleştirebilir.

Bu kurumun kurulmasındaki amaç orta ölçekli işletmelerin de profesyonel ve son derece büyük olan işletmeler ile rekabete girebilmesidir. Bu aşamada rekabet ortamında orta ölçekli işletmelerin dahi dayanmasının zor olduğu bilindiğinden kişilere sunulan avantajlı teklifler ile riskler azaltılarak kişilerin bu işe olan girişimcilik ruhunun önü açılmak istenmektedir.

Kosgeb Başvuru Tarihleri

Kişilerin Kosgeb tarafından verilen kredileri ya da hibeleri alabilmesi için ilk olarak başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda yapılan başvurular ile birlikte kişiler Kosgeb tarafından verilen kursa katılmaya hak kazanırlar. Bu kursu başarılı bir biçimde bitiren kişiler sonrasında Kosgeb içerisinde yetkili kişilere bir sunum hazırlayacaklardır. Bu sunumlar incelenir ve başvuruları yapan kişiler mülakat için çağrılır. Bunun sonrasında kendilerine sorulan sorulara verilen cevaplara göre kişiler için kararlar alınmaktadır.

Bu işlem basamağının başlaması için gerçekleştirilen başvurularda tarih ise her şehre göre değişiklik göstermektedir. Yıl içerisinde birkaç defa kişiler başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu aşamada şehirlere göre başvuru tarihleri Kosgeb resmi internet sitesinde açıklanmaktadır.

Kosgeb Başvuru Şartları 2017

Kişiler Kosgeb başvurularını yapmak için ilk olarak şehirlerinde bulunan Kosgeb merkezlerine giderler. Bu merkezlerin adresi kurumun resmi internet sitesinden okuyucular ile paylaşılmaktadır. Bu kuruma giden kişiler orada bulunan yetkililere başvuruda bulunmak istediklerini belirttikten sonra kendilerine bir form verilir. Verilen bu formda kişisel bilgilerin yanı sıra iş hakkında da çok sayıda bilgi yer almaktadır. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurarak başvurularını yapan kişilerin başvuruları kısa süre içerisinde onaylanır ve Kosgeb tarafından verilen eğitime katılmaya hak kazanılır. Bunun sonrasında da kişiler belirlenen tarihlerde eğitime katılarak iş kurma, işyeri yönetimi ve dahası hakkında bilgi sahibi olur. Bunun ardından da kişiler mülakatlarda gerekli sorulara cevaplar vererek kredilerini kurumdan almaya hak kazanırlar.

Sıfır Faizli 50 bin TL Kredi Nasıl Alınır?

Her sene verilmeye başlanan 50.000 TL faizsiz kredi esnaflar ve diğer işletmeler için çok büyük önem taşımaktadır. Talep çok fazla olmasına rağmen kurum maalesef tüm talebi karşılayacak seviyede kredi imkânı sunamamaktadır. Ancak buna rağmen en doğru kişilere kredilerin ulaşması amaçlanır. Bu doğrultuda ilk olarak kişiler veri tabanına kayıtlarını yaparlar. Bu aşamada gelen formu doldurduktan sonra kişilerin gerekli eğitimi de alması gerekir. Eğer daha önce bu eğitimi almışlarsa tekrar almalarına gerek olmaz.

Buna ek olarak kişiler kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri cevaplara ve mevcut durumlarına göre seçilirler ve kendilerine 36 ay taksitle geri ödemeli olarak faizsiz 50.000 TL kredi verilir. Bu kredinin ilk senesinde Kosgeb herhangi bir ödeme talebinde de bulunmamaktadır. Bu sebeple de birçok kişi bu krediyi alarak işlerini kurup ilk seneyi de kolay bir biçimde atlatmaktadır. Sonrasında ise çalışmaya başladığında rahatlıkla bu borcu faizsiz olarak geri ödeyebilir.

Kosgeb Girişimcilik Başvuru Formu

Kişilerin kurumdan gerekli yardımı alabilmesi için doldurması gereken bir başvuru formu bulunmaktadır. Bu başvuru formunun üst kısmında kişilerin isimlerinin, adreslerinin ve telefon numaralarının talep edildiği iletişim alanı bulunmaktadır. İlk olarak kişiler başvuru formalarında bu alanı doldururlar. Bunun ardından kişilerin aldıkları eğitim ve sonrasında ki iş deneyimlerinin kurum ile paylaşılması istenir. Bu bilgileri de eksiksiz bir biçimde giren kişiler iş fikirlerine ait değerlendirme anketini doldururlar. Bu anket içerisinde kişilerin iş hakkında ki bilgileri ve bu işi kurmak adına attıkları adımlar kişilere sorulmaktadır. Bu sorulara da kişiler fikirlerini aktararak kurumun verdiği başvuru formunu doldurmuş olurlar.

Kosgeb Başvuru Formu Örneği

Kişiler kuruma giderek başvurularını gerçekleştirmeyi düşünürlerken kendilerine verilecek olan forumda yer alacak sorular kişileri endişelendirebilmektedir. Bu krediyi alabilmek için başvurularını en iyi şekilde yapmak zorunda olan işletmeciler bu sebeple daha öncesinde başvuru formunu görmek ister. Bu başvuru formu internet sitesi üzerinden kullanıcılara sunulmaktadır. Hem kurumun kendi sitesinde hem de aşağıdaki bağlantı üzerinden bu başvuru formunun her sayfası incelenebilir.

Bu incelenen form sonrasında kişiler hangi bilgilerin istendiğini bilir ve buna göre bu bilgileri gerekli yerlerden alabilirler. Bu aşamada kişilerin doğru bilgileri girmesi ve formu eksiksiz bir biçimde doldurması kredilerin onaylanması için çok önemlidir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.