Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama (Gıda ve Para Yardımı)

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama (Gıda ve Para Yardımı)

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama (Gıda ve Para Yardımı); Kırşehir il sınırları içerisinde yaşayan ve maddi durumu yerinde olmayan vatandaşların yanında olan Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama (gıda ve para yardımı) işlemlerine dair detayları paylaşıyoruz.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama (Gıda ve Para Yardımı)

Özellikle pandemi sürecinden sonra “sosyal belediyecilik” hareketlerini genişleten Kırşehir Belediyesi, yaptığı gıda ve maddi yardımlar ile yoksul vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Ayrıca başlattığı Kırşehir Belediyesi Askıda Fatura sistemini sayesinde de hayırsever vatandaşlar ile maddi durumu yerinde olmayarak devlet fatura yardımından yararlanmak isteyen kişilere destek oluyor.

Özellikle askıda fatura yardımları ile yoksul kişilerin su faturası yardımı, doğalgaz faturası yardımı veya elektrik faturası yardımı gibi fatura giderlerini karşılamalarına yardımcı olunuyor. Senin için hazırladığımız bu yazımızda Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama (gıda ve para yardımı) işlemleri hakkında merak ettiğin tüm soruların cevaplarını bulabilirsin.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri yapmak için Belediyeye giderek, başvuru formunu doldurmalı ya da e-Devlet portalı üzerinden yardım başvurusunda bulunabilirsin. Belediyeye giderek bizzat başvuru yapmak isteyen kişiler, TC kimlik kartlarını kesinlikle yanlarında bulundurması gerekiyor.

e-Devlet portalı üzerinden Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler ise kendilerine ait TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresini kullanarak sisteme giriş yapmalı; İçişleri Bakanlığına bağlı olan Sosyal Yardım Başvuru ve Sorgulama sayfası üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunmalıdır.

Kırşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Sosyal Yardımlar Neler?

Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar, toplumun her kesiminden insanlar düşünülerek hazırlanmış ve büyük bir titizlikle incelenerek gerçekten yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlara verilmektedir. Beledinin yaptığı yardım konularını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Yoksul vatandaşlar için e-Devlet Gıda Yardım Başvurusu

Kışlık devlet kömür yardımı

Maddi durumu yerinde olmayan aileler için eşya ve mobilya yardımı

Geliri olmayan aileler için e-Devlet Kira Yardımı

Çocuklar ve öğrenciler için okul, burs ve eğitim desteği

Muhtaç asker, şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar

Dul kadınlar için verilen destekler

Engelli, yaşlı ve kronik hastalar için hazırlanan sağlık yardımları

Kırşehir Belediyesi, belediye tarafından ayrılan yardım bütçesi doğrultusunda düşkün, kimsesiz, yetim, yoksul ya da yardıma muhtaç aileler için daimi ya da tek seferlik yardımlarda bulunabiliyor. Kırşehir Belediyesi, gerek ayni gerekse yaptığı nakdi yardımları yapacağı kişileri araştırırken ailelerin yoksulluk ya da muhtaçlık kriterlerini sağlayıp sağlamadığını titizlikle inceliyor.

Kırşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Kırşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen kişilerin, ilk önce muhtaç durumda olduklarını, Belediyenin istediği belgeler ile kanıtlaması ve Belediyenin yardım başvurusu için gerekli şartları taşımaları gerekiyor. Bu kişiler genellikle engelliler, kronik hastalar, kimsesiz ve geliri olmayan yaşlılar, kimsesiz vatandaşlar, yetimler, dul kalmış ve geliri olmayan kadınlar, dar gelirli aileler, yoksul ve yardıma muhtaç ailelerden oluşuyor.

Bunun için de mahalle muhtarlığına giderek fakirlik belgesi almanız gerekiyor. Bununla beraber, engelli, yaşlı ya da kronik hasta vatandaşların da hastaneden alacakları ve sağlık durumlarını gösterir heyet raporu almaları gerekiyor. Dul kadınlar için de ölen eşlerinin ölüm belgesini getirmesi; afetzedelerin de afetlere maruz kaldıklarını gösterir bir bilirkişi raporunu alarak başvuru sırasında teslim etmeleri isteniyor.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Kırşehir Belediyesine yapılan yardım başvuruları, bir heyet tarafından incelendikten sonra yardım alma kriterlerine uyup uymadıkları denetleniyor. Daha sonra ise yardım alma şansı olan kişilerden, belediyenin istediği evrakları hazırlayarak getirmeleri isteniyor. Bu belgeleri hazırlayıp teslim ettikten sonra ise verilen belgelerin doğruluğu araştırılarak tespit edildikten sonra, Kırşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunan kişilerin evine, yardım verilmeden önce bir inceleme ekibi yollanarak yerinde inceleme de yapılıyor.

Eve gidecek olan ekip genellikle zabıta personellerinden seçilir ve yardım başvurusu yapan kişilerin maddi durumları yerinde inceleme yapılarak tespit edilir; bu doğrultuda bir rapor hazırlanarak tekrar komisyona sunulur. Belediye değerlendirme kurulu da nihai raporu inceleyerek, üyelerin salt çoğunluğu onay verdiği takdirde yardım verilemeye karar verir.

Eğer Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu formunda verilen bilgilerin yanlış beyan edilmesi ya da da sahte belge verdiği kişilerden ise bu zaman kadar yapılan bütün ayni ya da nakdi yardımlar faiziyle beraber geri alınır ve aldığı yardımlar da kesilir. Bu şekilde, maddi durumlarının iyileşmesi durumunda da aynı şekilde yardımlardan yararlanmaya devam eden kişiler için de geçerli olmakla birlikte yapılan yardımlar kesilir ve geriye yönelik olarak da yardımlar faiziyle birlikte geri alınır.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kırşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunduktan sonra, yardım talebinizin hangi aşamada olduğunu sorgulamak isteyebilirsiniz. Engelliler, kimsesizler, muhtaçlar ve yardım talebinde bulunan diğer kişilerin Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için kullanabileceği 3 farklı yol vardır:

İsterseniz Belediye binasına giderek bizzat başvuru durumunuza dair bilgi talep edebilir;

Eğer e-Devlet üzerinden başvuru yaptıysanız, yine İçişleri Bakanlığının Sosyal Yardım Başvuru ve Sorgulama sayfası üzerinden yine başvuru sonucu sorgulama işlemini yapabilir;

İsterseniz de Belediyenin iletişim hattını arayarak bilgi almak isteyebilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırşehir il sınırları içerisinde yaşayan ve maddi durumda iyi olmayarak Kırşehir Belediyesi yardımlarından yararlanmak isteyen kişiler, Belediyenin iletişim numarasını arayarak, sosyal yardımlardan yararlanmak için istenen şartları sağlayıp sağlamadıkları, Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu işlemlerinin nasıl yapıldığını ve Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu için istenen belgeleri öğrenebilirler.

Kırşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak için ayrıntılı bilgi almak isterseniz ve aynı zamanda Kırşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapmak için Kırşehir Belediyesi numarası olan 0386 213 10 23 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

Kırşehir Belediyesi Askıda Fatura yardımını başlatarak yardıma muhtaç aileler ile hayırseverleri buluşturuyor. Askıda Fatura uygulaması ile maddi durumu yerinde olmayan aileler, ödeyemedikleri faturalarını paylaşarak hayırsever birisi tarafından yardım edilmesini sağlayabiliyor.

Bunu için Kırşehir Belediyesinin resmi sayfası üzerindeki Askıda Fatura linkine gitmeniz yeterli oluyor. Kırşehir Belediyesi askıda fatura hizmetinden yararlanmak için, hane halkı kişi başı gelirinin, net asgari ücretin 1/3’ünün altında olması şartı aranıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.