Kredilog.com

Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

Kırmızı Kalem Yemek

Bankacılık ürünlerinin en çok kullanılanlarından bir tanesi olan krediler, taşıt, konut, ihtiyaç minvalinde kategorize edilerek olabildiğince geniş bir kitleye yayılmaya çalışıyorlar. Hemen her banka, bu kredileri pek çok kampanya ve düşük faiz oranları dahilinde tarafınıza vermeye çalışabiliyor; ancak bu kredileri ödeyememeniz durumunda kara listeye alınma yahut kırmızı kalem yeme gibi tabirlerle, kredi çekemez hale gelebiliyorsunuz. Biliyoruz, ilk başta iki tabir de oldukça korkutucu gelebiliyor; keza, öyle de sayılabilirler. Kara listede olmak yahut kırmızı kalem yemek, bankacılık sektöründe, bankacılık profilinizin bir nevi “batağa düşmesi” anlamına gelir ve sizler kırmızı kalem yediyseniz herhangi bir şekilde bankacılık faaliyetlerinizi yürütemezsiniz. Elbette, var olan kredi ve kredi kartı ürünlerini kullanmaya devam edebilirsiniz ancak artık herhangi bir başvurunuz kabul edilmez, herhangi bir ürün almak istediğinizde; banka bunu otomatik olarak reddeder.

İyi de, kırmızı kalem nasıl ve neden yenir? Sorusu kafanızı kurcalamakta, biliyoruz. Kırmızı kalem yemek yahut kırmızı kalemle çizilmek; bir kredi ürününü epey geç ödemeniz, hatta ödememeniz ve ertesinde direkt olarak avukatlık olmanız sonucunda karşınıza çıkan bir durumdur. Bir krediyi yahut kredi kartı ödemenizi sadece bir ay geciktirmenizde herhangi bir problem yoktur; ancak bu durum üç aydan fazlasını bulursa, önce banka size ihtar verir; sonrasında da senetlerinizi avukata devreder. Avukatlık bürosu ile uğraşmanız yahut muhatap olmanız demek; kırmızı kalem yemek demektir.
Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

Kırmızı kalem yedim, nasıl kredi çekebilirim? Sorusu ise yine tartışmaya açık bir konuyu doğuruyor. Kırmızı kalem yediyseniz, herhangi bir şekilde, herhangi bir bankacılık ürününe başvuru yapmanız pek anlam ifade etmeyecektir zira kredi yahut kredi kartı talebiniz asla kabul görmeyecektir. 5 Yıl boyunca herhangi bir biçimde bankacılık ürünlerinden faydalanamaz hale gelirsiniz ve bu durum borcunuzu ödemenizden itibaren, beş yıldır; avukatlık olmanız sonrasındaki beş yıl, değildir. Öncelikle avukata borcunuz biter ve sonrasında beş yıl sayılır.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kırmızı kalem yemeniz halinde, bankacılık ürünlerinin herhangi birini kullanmanızın imkansız olduğunu yukarıda da belirtmiştik; ancak, bazı bankalar sadece tesadüfi olarak tarafınıza ihtiyaç kredisi çıkarabiliyorlar. Özellikle, banka borcunuzun avukatlar aracılığıyla ödenmesi sonucunda, üç yılın geçmesi halinde pek çok ihtiyaç kredisi cüzi miktarlarda mağdurlara sağlanabiliyor; ancak bunun banka inisiyatifinde olduğunu ve herhangi bir biçimde verme yükümlülükleri olmadığını da belirtmemiz gerekiyor.

Kara listeye alınmanız yahut kırmızı kalem yemeniz, görülebileceği üzere isminizin bankacılık işlerinden beş yıl boyunca çizilmesine denk. Siz de, ödemelerinizi düzenli yaparak herhangi bir karışıklığa mahal vermeden hem kredi notunuzu güncel ve iyi tutabilir, hem de kısa süre içerisinde kırmızı kalem yeme riskinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Kırmızı kalem yiyen pek çok insanın günümüzde pişman olduğu görülebilir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.