Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi

Bu şekilde kefilsiz kredi çekebilmek için öncelikle daha önce kullanmış olduğunuz banka ürünlerinde düzenli ödeme yapmış olmanız gerekmektedir. Nedir bu banka ürünleri diye soracak olursanız, kredi ve kredi kartları şeklinde yanıtlayabiliriz. Çekmiş olduğunuz kredi veya kredilerin taksitlerini gününü geçirmeden düzenli olarak yatırdıysanız, kredi kartlarınızın ekstrelerini geciktirmeden ödediyseniz eğer bankalar arası Kredi Kayıt Bürosu’nda iyi bir siciliniz diğer bir deyişle kredi notunuz mevcuttur. Bu kredi notuyla birçok bankadan kefilsiz kredi başvurusunda bulunarak onay alabilir, kredinizi kullanabilirsiniz. Daha düşük kredi notuyla kredi alınabilir mi? derseniz eğer, evet alınabilir. Yüksek kredi notuyla 10.000 ya da 20.000 TL kredi alınabiliyorken, düşük kredi puanıyla da bankalar 5.000 TL gibi rakamları vermektedirler.

Peki kredi notu her şey midir? Yüksek kredi puanıyla istenilen miktarda kredi çekilebilir mi? sorusunun cevabı ise hayır. Yalnızca kredi notunuzun yüksek olmasıyla istediğiniz kadar kredi çekemezsiniz. Bankalar için kredi puanınız iyi bir referanstır ancak yüksek meblalarla kredi kullandıracakları zaman öncelikle düzenli bir gelirinizin ve sigortanızın olup olmadığını kontrol ederler. Eğer bu şartları da karşılıyorsanız önünüz açık demektir.

kefilsiz kredi veren bankalar

Kefilsiz Kredi Şartları

Yukarıda söylemiştik, kredi notu her şey değildir. Eğer yüksek miktarlarda kredi çekmek istiyorsanız ve kredi notunuz da düşükse şayet aşağıdaki yöntemler aracılığıyla bankalardan onay alabilirsiniz.

1. İpotek Karşılığı Kredi

Üzerinizdeki gayrimenkul ile kredi başvurusunda bulunabilir, değerinin %75’i kadar kredi çekebilirsiniz. Bu gayrimenkuller Arsa, arazi, daire, apartman, işyeri veya konut şeklinde olabilir. Örneğin bir daireniz var ve değeri ekspertiz tarafından 120.000 TL şeklinde belirlendi. 120 bin TL’nin %75’i kadar yani 90.000 TL’yi dairenizi ipotek ettirerek çekebilirsiniz.

Başvuru için aşağıdaki belgeler gereklidir;

  • Kimlik veya ehliyetin aslı ve fotokopisi, Gelir Belgesi (Ücretli iseniz; maaşınızın üzerinde kısıtlama olmadığına dair kurum yazısı, Emekli iseniz; maaş aldığınız bankalardan onaylı maaş hesaplarının ekstresi), İkametgah veya en son tarihli telefon, elektrik, su vb. faturalardan birinin fotokopisi,
  • Teminat olarak alınacak gayrimenkulün kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusunun fotokopisi,
  • Gayrimenkulün ekspertiz raporu gereklidir.

2. Araç Rehni Karşılığı Kredi

Yine yüksek miktarlarda kredi ihtiyacınız var ve üzerinizde otomobil dışında başka bir şey yoksa arabanızı rehin göstererek değerinin %50’si kadar krediyi kolayca alabilirsiniz. 50.000 TL değerinde aracınız sayesinde 25.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Başvuru için aşağıdaki belgeler gereklidir.

  • Kimlik veya ehliyetinizin aslı ve fotokopisi, Gelir Belgesi (Ücretli iseniz; maaşınızın üzerinde kısıtlama olmadığına dair kurum yazısı, Emekli iseniz; maaş aldığınız bankalardan onaylı maaş hesaplarının ekstresi), İkametgah belgesi veya kayıtlı en son tarihli telefon, elektrik, su vb. faturalardan birinin fotokopisi,
  • Otomobilin ruhsat fotokopisi gereklidir.

3. Altın Teminatlı Kredi

Altınlarınızı teminat göstererek kefilsiz, formalitesiz ve indirimli faiz ile birlikte kredi kullanabilir, altın yatırımınızı bozdurmak zorunda kalmadan nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu yöntem ile 100.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Gelelim sadede. Kefilsiz nasıl kredi çekebileceğinizi tüm yönleriyle öğrendiniz. Şimdi de bu bankalara nasıl başvuracağınızı gösterelim. Aşağıda bağlantıları ile birlikte verilen bankaları inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

VakıfBank Kefilsiz Kredi Başvurusu

VakıfBank’a kredi notuyla, ipotek göstererek veya araç rehni ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurmak için tıklayın.

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi Başvurusu

Garanti Bankası’na yine aynı şekilde başvurularda bulunabilir, ayrıca Altın Teminatı ile de kredinizi kolayca alabilirsiniz. Başvurmak için tıklayın.

İş Bankası Kefilsiz Kredi Başvurusu

Kefilsiz kredi için İş Bankası doğru adres olabilir. Başvurmak için tıklayın.

Finansbank Kefilsiz Kredi Başvurusu

Finansbank ile yukarıda saydığımız birçok şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. 120 aya varan geri ödeme seçenekleriyle kredi başvurusunda bulunmak için tıklayın.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.