Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz, Kefilsiz, Bordrosuz, Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Bankaların dijital sistemlere entegre olmasıyla birlikte özellikle düşük ve orta tutarlı ihtiyaç kredileri için gelir belgesi, kefil, ikametgah belgesi, maaş bordrosu gibi evraklara yönelik zorunluluklar da ortadan kalktı. Hem kredi çeşitliliğinin artması ve düşük tutarlar için bile kredi çekmenin mümkün olması hem de gelir belgesine ihtiyaç duyulmadan kredi verilmesi sayesinde sigortasız çalışanlar, öğrenciler, işsizler, ev hanımları ve kredi notu düşük olanlar daha kolay finansman desteğine ulaşmaya başladılar. Birçok banka, internet şubesi ya da mobil uygulama üzerinden yapılan kredi başvurularında gelir belgesi talep etmez ve şubeler aracılığıyla yapılan yüksek limitli kredi başvurularına kıyasla daha esnek davranır. Bu sayede gelirini resmi bir şekilde beyan edemeyen ya da yeterli gelire sahip olmayan vatandaşlar, daha rahat kredi çekebilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Siz de acil nakit gereksinimi duyduğunuz dönemlerde gelir belgesi olmayana ve sigortasız çalışana kredi veren bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını inceleyerek uygun faiz oranları ve geniş vade seçenekleri ile kendiniz için en iyi krediye başvuru yapabilirsiniz. Pek çok banka internet, çağrı merkezi ve SMS üzerinden yapılan bu başvurulara ortalama beş dakika içerisinde yanıt verir ve kredi, kullanıma hazır hale gelir. Bazı istisnai durumlarda birkaç gün beklemek gerekebilir. Müşterisi olmadığınız bir bankadan kefilsiz, belgesiz ihtiyaç kredisi çekecekseniz bankanın sizden kimlik belgesi talep edebileceğini unutmayın.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz belgesiz kredi veren bankalar sayesinde hızlı bir şekilde kredinizi çekebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Gelir belgesi istemeyen bankalar genelde kredi üst limitini çok yukarıda tutmaz, yani evraksız kredi veren bankaların bu kapsamda daha düşük tutarda kredi desteği sağladığını söyleyebiliriz. Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi çekebilmek genelde son derece kolaydır. Maaş bordrosuz kredi veren bankalardan birinin müşterisiyseniz çağrı merkezi, mobil uygulama, internet şubesi gibi kanallar aracılığıyla kredinizi çekebilir ve paranızı vadesiz mevduat hesabınıza aktarabilirsiniz. Anında kredi veren bankalar sayesinde acil durumlarla karşılaştığınız zaman mağduriyet yaşamadan hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Gelir belgesi olmadan kredi alabileceğiniz bankaları aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz:

1. Odeabank Nakit Hazır İhtiyaç Kredisi

En rahat kredi veren bankalardan birisi Odeabank’tır. Gelir belgesiz kredi almak isteyenler bankanın “Nakit Hazır” uygulamasından faydalanabilirler. Kredi faiz oranları piyasa koşullarına göre değişim gösterebilir fakat Odeabank’a gelir belgesiz kredi başvurusu yapmanız halinde 60 aya kadar vade imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Odeabank’tan gelir belgesiz kredi çekebileceğiniz üst limit 10.000 Türk Lirası’dır. Başvurusu onaylanan vatandaşlar eğer daha önceden Odeabank müşterisi değillerse kuruma nüfus cüzdanlarını ibraz etmelidir. Odeabank kimlikle kredi veren bankalardan birisi olduğu için bu krediyi çekerken kefile ya da başka bir belgeye ihtiyaç duyulmaz. Banka 10.000 Türk Lirası tutarındaki kredi için 53 TL’lik tahsis ücreti talep eder.

2. ING Bank Mini Kredi Belgesiz Kredi

Belgesiz ve şartsız kredi veren bankalardan bir diğeri ise ING Bank’tır. İnternetten kredi başvurusu yapılan bankalar arasında yer alan ING Bank’ın “Mini Kredi” uygulaması ile nakit ihtiyacını karşılamak için internet sitesine ek olarak mobil uygulama, çağrı merkezi ve ATM cihazı gibi kanallardan da faydalanmak mümkündür.

Kullanıcılarına şartsız kredi desteği sağlayan ING Bank’ın “Mini Kredi” uygulamasındaki üst sınır 5.000 Türk Lirası’dır. Bu kredi tutarını 60 aya kadar vadelerde ödemek mümkündür. Koşulsuz şartsız kredi veren bankaların genelinde olduğu gibi ING Bank’ta da sadece kimlikle alınabilecek kredi tutarı düşük seviyededir. Bankadan daha yüksek tutarlarda kredi çekmek için gelir belgesi ya da ipotek göstermek gerekir. Çalışmayana kredi veren bankalardan biri aracılığıyla nakit ihtiyacınızı karşılamak için ING Bank’ın 5.000 TL tutarındaki mini kredisinden yararlanabilirsiniz.

3. Enpara Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesi ve sigortası olmayana kredi veren bankalardan birisi olan Enpara.com, bir dijital bankacılık servisi olduğu için işlemle son derece hızlı gerçekleşir. Dolayısıyla acil krediye ihtiyaç duyanların ve gelir belgesiz öğrenciye kredi veren bankalara ulaşmak isteyenlerin ilk başvurması gereken bankalardan birisi olduğu söylenebilir.

Enpara.com müşterisi olan vatandaşlar genelde bankanın internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden kredi başvurusu yaptığında herhangi bir belge ya da şart talep edilmeden kredi onaylanır. Fakat istisnai durumlarda banka müşterilerinden ek belgeler talep edebilir. Banka müşterisi olmayanlar ise internet üzerinden hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilir ya da Enpara’nın çağrı merkezini arayarak konu hakkında kapsamlı bilgi talep edebilirler.

Vade sayısına göre farklı faiz oranları uygulayan Enpara.com, dijital bankacılık uygulaması olduğu için kredi çekenlerden herhangi bir ek ücret talep etmez. Diğer bankalarda olduğu gibi belirli bir üst limit belirtilmemiştir ve müşterinin talebine göre kredi değerlendirmesi yapılır.

4. İş Bankası Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Gelir belgesi istemeden ve SSK olmadan kredi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, anında kredi ile acil paraya ihtiyacı olanların yardımına koşar. Kredi üst limitinin 30.000 Türk Lirası olduğu İş Bankası’ndan gelir belgesi olmadan kredi çekmek için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Haftanın her günü ve saatinde internet bankacılığı üzerinden İş Bankası’na kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş Bankası müşterileri kredi talebi oluştururken bankanın müşterisi olmayanlara göre işlemlerini daha hızlı şekilde gerçekleştirebilirler. Çünkü İş Bankası müşterilerinin banka arşivlerinde kimlik belgeleri bulunur. Bu sebeple bankada kimlik bilgisi olmayan müşterilerin kredi çekerken karşılaşacağı süreç biraz daha uzayabilir. Bankanın kredilere uyguladığı faiz oranı piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

5. Aktifbank Kefilsiz ve Belgesiz N Kolay Kredi

İşsize, kredi notu kötü olana, öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer alan AktifBank, N Kolay kredi uygulaması ile uygun faiz oranlarıyla kredi desteği sağlamaktadır. En kolay kredi veren bankalardan biri olan Aktifbank, gelir belgesi ve kredi notu gibi konularda hassasiyeti en düşük finans kuruluşları arasında yer alır.

Aktifbank’tan çekeceğiniz kredilerde üst limit 30.000 Türk Lirası tutarındadır ve krediler 60 aya kadar vade seçenekleriyle sunulur. Kredi başvuruları Aktifbank’ın N Kolay internet sayfası üzerinden hızlı bir şekilde tamamlanabilir ve krediye onay verilmesi halinde PTT şubelerinden krediyi çekmek mümkündür.

Aktifbank’a yapılacak kredi taksit ödemeleri de yine PTT şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Ev hanımı, öğrenci, emekli, işsiz, sigortasız çalışan pek çok vatandaş bankanın kolay kredi hizmetinden yararlanarak ihtiyaçlarını Aktifbank’la karşılayabilir ve kredilerini uzun vadelere bölerek taksitlerini ödeyip borçlarını tamamlayabilir.

6. CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

CEPTETEB aracılığıyla gelir belgesi olmadan, maaş bordrosu göstermeden ihtiyaç kredisi çekmek mümkündür. Sigortasız çalışana, öğrenciye, ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında bulunan CEPTETEB üzerinden 30.000 Türk Lirası’na kadar kredi çekme imkanı vardır. CEPTETEB kredi başvurusu üç dakika içerisinde değerlendirilir ve başvuru esnasında verdiğiniz iletişim bilgileri aracılığıyla tarafınıza dönüş sağlanır.

CEPTETEB’den çekilen kredilerde gelir belgesi, kefil gibi şartlar aranmaz, bankanın talep ettiği tek şart, kredi taksitlerinin zamanında ödemesidir. CEPTETEB ile ilgili para çekme ve taksit ödeme gibi işlemleri Türk Ekonomi Bankası (TEB) şubeleri ve ATM cihazları aracılığıyla gerçekleştirmek mümkündür.

7. Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

SMS ile kredi veren bankalardan biri olan Denizbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz cep telefonlarınızın SMS bölümünü açın ve “KREDİM” yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 3280’e gönderin. Kredi başvurunuzun cevabı beş dakika içerisinde size iletilecektir.

Denizbank’ın “Cebimde Kredi” adlı kolay kredi uygulaması sayesinde hızlı bir şekilde başvuru yapıp cevap almak mümkündür. Denizbank aracılığıyla bu yöntemle çekilebilecek kredi üst limiti ise 55.000 Türk Lirası’dır. 60 aya varan vadelerle evrak ve kefil şartı aranmaksızın çekebileceğiniz Denizbank kredisine yönelik talebiniz onaylanırsa yapmanız gereken tek şey banka şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte gitmektir. Burada uygulanacak son prosedürlerle birlikte kredi işleminiz tamamlanmış olur.

8. HSBC İhtiyaç Kredisi

HSBC kefilsiz gelir belgesiz kredi başvurusunu sadece bankayla daha önce çalışmış ve kredi notu iyi olan kişiler yapabilir. Eğer HSBC ile ilk kez çalışacaksanız yani bu bankadan ilk kez kredi çekecekseniz gelir belgesi, ikametgah belgesi gibi evraklar talep edilebilir.

Bankanın eski müşterileri ise internet şubesi, mobil uygulama, çağrı merkezi ya da banka şubeleri aracılığıyla ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirler.

9. Vakıfbank Anında Kredi

Vakıfbank’ın “Anında Kredi” uygulaması ile son derece hızlı bir şekilde kredi başvurunuzu tamamlayarak paranızı çekebilirsiniz. Vakıfbank’ın bu hizmetinden yararlanmak için bankanın müşterisi olmanın yanı sıra internet bankacılığı ya da mobil şube kullanıcısı olmak gerekir. Bu şartları sağlayan kişiler için ise iki farklı uygulama bulunur.

Vakıfbank aracılığıyla maaşını alan kişiler 30.000 Türk Lirası’na kadar kredi çekebilirken maaşını Vakıfbank aracılığıyla almayan kişilerin “Anında Kredi” uygulamasıyla çekebilecekleri kredi üst limiti 9.000 Türk Lirası’dır. Çekilen krediler için en az 3 ay, en fazla 60 ay vade imkanı tanınır.

Vakıfbank’ın anında kredi hizmetine başvurmak için mobil şubeden ya da internet bankacılığından sisteme giriş yapıp “başvurular” bölümüne geldikten sonra “ihtiyaç kredisi başvurusu” alanından işlemleri tamamlamak yeterlidir.

10. Ziraat Bankası Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası da bir süredir gelir belgesi talep etmeden kredi veren bankalar arasında yer almaya başladı. Fakat Ziraat Bankası aracılığıyla kredi çekebilmek için bankanın müşterisi olmak gerekir. Ziraat Bankası müşterileri bankaya ait mobil şube ve internet bankacılığı hizmetleri üzerinden hızlı bir şekilde kefil, gelir belgesi ve diğer evraklara gerek kalmadan kredi başvurusu yapabilirler.

Ziraat Bankası aracılığıyla çekeceğiniz ihtiyaç kredilerinde üst sınır 30.000 Türk Lirası’dır ve çekilen kredilerde 60 aya kadar vade imkanlarından faydalanmak mümkündür.

Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması ya da internet bankacılığı hizmetine T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “başvurular” bölümüne gelin ve buradaki tüketici kredisi başvurusu ekranındaki vade ile talep edilen kredi tutarı alanlarını doldurun. Son olarak aylık gelir bilgisi bölümüne ilgili bilgiyi yazarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

11. Akbank Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi

Akbank müşterisi olup mobil uygulama ya da internet bankacılığı hizmetini kullanan vatandaşlar, Akbank Direkt üzerinden kredi başvurusu yapabilirler. Kredi notu olumlu olan her kullanıcı gelir belgesiz ve kefilsiz Akbank kredisinden faydalanabilir.

Akbank’ın sunduğu ihtiyaç kredisinin üst limiti 40.000 Türk Lirası’dır. Çekilen krediyi dört sene, yani 48 aya kadar uzanan vadelerde ödemek mümkündür.

Değişen piyasa koşullarına göre uygun faiz oranlarıyla müşterilerine finansman desteği sağlamaya çalışan Akbank aracılığıyla kredi çekmek isterseniz mobil uygulama ya da internet bankacılığı hizmetine giriş yaptıktan sonra “başvurular ve nakit ihtiyaçlarım” bölümünden “ihtiyaç kredisi başvurusu” başlığına geçiş yapıp işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankacılık hizmetleriyle ilgili geçmişiniz pek parlak değilse, yani kredi notunuz düşükse belirli bankalar aracılığıyla yeni krediler çekmeniz mümkündür. Kredi notu düşük olanlara finansman desteği sunan bankalardan bazıları şunlardır:

  • Aktif Bank (N Kolay Kredi)
  • CEPTETEB
  • Enpara
  • ING Bank (E-Kredi)

Bu bankalar evrak ve kefil talep etmezler. Başvuru dahil sürecin büyük bölümü internet üzerinden işlediği için diğer bankalara kıyasla daha kolay kredi verirler.

Kredi Notu Düşük Olanların Uygulaması Gereken Yöntemler

Kredi notu düşük olan kişiler daha kolay kredi çekebilmek için bazı yöntemlere başvurabilirler. Genelde düşük kredi notuna sahip olan kişiler teminat göstererek, kefil göstererek ya da gelirlerine kıyasla daha düşük seviyede kredi başvurusunda bulunarak bankalardan kredi alabilirler.

1. Teminat göstermek

Araba, arsa, dükkan ve ev ipotekli kredi veren bankalar sayesinde teminat göstererek kredi çekilebilir. Kredi kullanmak için teminat yoluna başvurmak, kredinin ödenmeme riskini azaltır ya da kredinin ödenmediği durumlarda bankanın kredi tutarını geri alma şansını artırır. Bu durumda krediye teminat olarak gösterilen taşınır ya da taşınmazların uygun nitelikte olması gerekir. Bankalar taşınır ya da taşınmazların kredi için teminat niteliğinde olup olmadığının tespiti adına değerleme uzmanı, yani eksper gönderir. Eksperin vereceği krediye uygunluk raporu ile fiyat bilgilerini baz alan banka, teminat konusunda bir karar verir.

2. Kefil göstermek

Kredi çekerken kefil olarak gösterilecek kişi, bir bakıma kredi çeken kişinin borcu ödememesi durumunda borcu üstlenen kişi olacaktır. Dolayısıyla bankalar her kişiyi kefil olarak kabul etmez ve kefillerde belirli niteliklerin olmasını talep eder.

Bir kefilin kredi notu pozitif olmalı, SGK kaydı bulunmalı ve kredi tutarına göre yeterli gelire sahip olmalıdır. Eğer kefil evli ise eşinin kefil olmaya rıza gösterdiğine dair imza atması gerekir.

3. Gelire oranla düşük kredi kullanmak

Yüksek gelire sahip olan ama kredi notu kötü olan kişiler, düşük limitli kredi talep etmeleri halinde bankalardan daha kolay kredi alabilirler. Banka bu durumda kişinin gelirinin krediyi karşılayabilecek düzeyde olduğuna karar verirse kredi başvurusunu onaylar. Tüm bankaların düşük limitli pek çok kredi kampanyası bulunur. Bu kampanyalara başvurulması halinde kredi notu düşük olan yüksek gelirli kişiler kredilerini daha hızlı şekilde onaylatabilirler.

Bu yöntemin diğer bir faydası ise çekilen yeni kredi, düzenli olarak ödenirse kredi notunda da bir iyileşme meydana gelir ve gelecek dönemlerdeki kredi ihtiyaçlarında söz konusu kişinin eli rahatlamış olur, bankalardan daha rahat finansman desteği alır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.