Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İşbank Konut Kredisi Hesaplama

İşbank Konut Kredisi Hesaplama

Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en güvenilir bankalarından bir tanesi olmakla beraber, faiz oranlarını düşürdükten sonra ücretlerinde de hayli düşük komisyonlar aldığı konut kredisi ürünlerini müşterileriyle buluşturmaktan memnuniyet duyuyor. Müşterilerde İş Bankası’nın cazip konut kredisi avantajlarından oldukça memnun.

İşbank Konut Kredisi Hesaplama

Bugüne kadar konut kredisi sayesinde pek çok insanı ev sahibi yapan İşbank konut kredisi hesaplaması hakkında bugün tarafınıza pek çok bilgi vermeye gayret edeceğiz. Özellikle, İşbank konut kredisi bağlamında alınan ek ücretleri, komisyonları ve zorunlu olmayan, reddedebileceğiniz kalemleri yazıya aktararak daha masrafsız bir kredi alma yolunda sizleri bilgilendireceğiz.

Siz de, İşbank müşterisiyseniz yahut İşbank konut kredisi hakkında detayları merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam ederek konut kredisini nasıl hesaplayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İşbank Konut Kredisi

Faizlerin düşmesi ile birlikte kendisine sabit bir faiz oranı tutturan, bunun yanında ailelerin ev ekonomisini zorlamadan, onları geniş vadeler ve düşük faiz oranlarıyla ev sahibi yapmayı hedefleyen İş Bankası; konut kredisi yerine “ev kredisi” argümanını kullanıyor ve bu krediyi iki türe ayırıyor.

Bunlardan bir tanesi, sigortalı ev kredisi iken; bir diğeri sigortasız ev kredisi. Hayat sigortası bağlamında değerlendirilebilecek bu sigortanın çok yüksek meblağlı olmayan ev kredilerinde zorunlu tutulmadığını bilmekteyiz. Ancak uzun süreli ödemesi bulunan bazı kredilerde, hayat sigortası bireye zorunlu tutulabiliyor.

Her iki kredide de sabit bir faiz oranına yönelik yüksek vade seçeneği sunan İşbank konut kredisinin hesaplamasını ise aşağıdaki şekilde yapıyor.

Ayrıca Bkzİş Bankası Kredi Başvurusu

İşbank Konut Kredisi Hesaplama

iş bankası konut kredisi hesaplama

Türkiye İş Bankası’ndan konut kredisi almak istiyorsanız, bunun hesaplamasını öncelikle zorunlu ücretleri bilerek yapmanız gerekiyor. Bu zorunlu ücretler, aşağıdaki gibi listelenebilirken bu ücretlerin bazı bankalarda kısmen alındığını da bilmekteyiz.

  • Faiz oranı
  • Kredi tahsis ücreti
  • DASK sigorta ücreti
  • Konut sigortası ücreti
  • Hayat sigortası ücreti
  • Ekspertiz ücreti
  • Taşınır ve taşınmaz rehin ücreti

Örneğin, Türkiye İş Bankası’ndan 300.000 TL değerinde bir konut kredisi çekiyorsanız, hayat sigortası bu minvalde tarafınıza zorunlu tutuluyor ve bunun dışındaki yukarıda bulunan 5 kalemi de masraflara eklemek durumunda kalıyorsunuz. Faiz oranı %1,41 olarak kabul edilen İşbank konut kredisinde, 300.000 TL’yi öncelikle faiz oranına endeksleyip, faiz oranlı borcunuzu bulmanız gerekiyor.

İşbank konut kredisi hesaplama işleminde son adım ise; faiz oranlı borcunuza yukarıdaki masrafları eklemek… Bu masraflar, genellikle toplamda 3,100 TL civarında tutuyor ancak ücretlerin değişiklik gösterebildiğini de belirtelim. Bunları da ekledikten sonra, totaldeki ana borcunuzu bulabiliyorsunuz ve istediğiniz taksit sayısına böldüğünüzde, aylık ödeyeceğiniz miktarı da keza öyle.

Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, İşbank kredi hesaplama programı kullanabilmeniz mümkün. Buradaki bağlantıda görebileceğiniz İşbank konut kredisi hesaplama programını kullanarak, siz de istediğiniz vadede ve tutarda kredinizin ana borcunun ne kadar olacağını ve aylık ne kadar ödeyebileceğinizi bulabilirsiniz.

İş Bankası kredi hesaplama aracı için > TIKLAYIN

İşbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası’nda konut kredisi faiz oranları 2022 yılında da yüksek ihtimalle sabit kalmaya devam edecek. Geçtiğimiz sene alınan karar doğrultusunda düşürülen faiz miktarlarından hemen sonra, İşbank %1,41 faiz oranını sabitlemeye karar vermişti. Dolayısıyla, 36 aylık bir konut kredisi de alsanız; 120 aylık vade seçeneği ile konut kredisi de kullansanız, faiz oranı %0,95 oranında seyredecek.

Bu faiz oranının diğer bankalara nazaran başarılı olduğunu söylememiz ise mümkün. Özellikle sabit olması açısından, uzun vadeli konut kredisi kullanımında Türkiye İş Bankası kesinlikle tercih edilebilir bir seçenek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.