Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Başvurusu

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Başvurusu

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi

Türkiye’de ikamet eden fakat yabancı uyruklu olan kişilerde artık konut kredisi kullanabilmekte!

Türkiye’den ev sahibi olmak isteyenlere özel, belirli koşullar çerçevesinde kredi kullandıran bankalardan birisi de İş Bankası’dır. Bankanın yabancı uyruklu müşterileri için hazırladığı avantajlı kampanyaları bulunmaktadır.

Özellikle İş Bankası yabancılara özel ev kredisi oldukça fazla rağbet görmektedir. Bunun nedeni ise yabancı uyruklu kişilere kredi kullandırma hususunda son derece uygun faizler ve vade seçenekleri sunmasıdır. İsterseniz bu seçenekleri beraber inceleyelim.

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Özellikleri

Türkiye’de yaşayan yabancılar ülkemizde yatırım yapmak ya da ülkede kalmaya karar verdiklerinde barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İş Bankası ev kredisine başvuruda bulunabilirler. Bunun için bankanın Yabancılara Özel Ev Kredisi ürününe müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

Bankanın bu kredi ürünü yabancı uyruklu kişiler için oldukça uygun koşullara sahip. Hem faiz oranları açısından hem de azami vade miktarı açısından ülkemizde yaşayan yabancılara çok uygun seçenekler sunulmaktadır.

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Türkiye’de ya da yurt dışında yerleşik olan yabancı uyruklu İş Bankası müşterilerine, geniş bir ev kredisi ürün yelpazesi sunulmaktadır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçerek, kendi seçimleri doğrultusunda ödeme planı hazırlanmasını talep edebilir. Yabancılara özel ev kredisi hesaplamalarında maksimum 120 ay vade yapılmaktadır.

Faiz oranları ise %1,40’dan başlamakta ve krediniz BSMV ile Kaynak Kullandırımı Destekleme Fonu’ndan muaf olarak hesaplanmaktadır. İş Bankası’nın resmi web sitesindeki hesaplama aracından yararlanarak, kullanacağınız ev kredisi için aylık ödeme taksitlerinizi ve geri ödemede toplam limitinizi inceleyebilirsiniz.

Bankanın web sitesindeki aracı kullanmayı tercih ederseniz, Zingat Yaşam Skoru hesaplama aracıyla da en fazla zaman geçirdiğiniz mekânlara göre yaşam kalitenizi analiz edebilirsiniz. Bu araç müşterilerin fazla zaman geçirdikleri mekânlara göre analiz yaparak, kişinin yaşam kalitesini arttıracak yeni projelerden haberdar olmasını sağlamaktadır.

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Bankaların yabancı uyruklu kişiler için uyguladıkları prosedürler değişkenlik gösterse de, genel olarak resmiyette istenen başlıca belgeler bellidir. İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi için tarafınızdan talep edilebilecek olan belgeler;

  • Maaş bordrosu, resmi maaş yazısı ya da gelir belgesi
  • Kişinin nüfus cüzdanı ya da ehliyet belgesi
  • Yabancı kimlik not veyahut vergi kimlik not belgesi
  • İmza örnekleri
  • İkametgâh belgesi
  • Mesleki bilgilerini gösteren belge ve iş yeri iletişim bilgileri
  • Şubede gerekli görüldüğü takdirde istenilebilecek olan ekstra belgeler

Bu belgelerin, vatandaşı olunan ülkenin resmi dili ile hazırlanarak sunulması gereklidir. Ayrıca tüm evrakların resmi kurumlar tarafından onaylanması, imzalanması şarttır. Yabancı bir dille hazırlanan belgelerin, ülkemizde yeminli mütercim görevi yapmakta olan kişiler tarafından Türkçe diline çevrilerek noterden onaylatılması gereklidir.

Son olarak ulusal mevzuatta yer alan taşınmaz mal alınmasıyla ilgili şartlara göre tapuda satış işlemleri gerçekleşmeden önce yetkili makamlardan izinlerin alınması gereklidir.

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtilen koşulları sağlayan yabancı uyruklu kişiler, gerekli evrakları temin ederek İş Bankası’na başvuruda bulunabilirler. Bu başvurusu şahsen kendileri yapabilecekleri gibi vekâlet verdikleri avukat ya da kişi aracılığıyla da müracaat etme hakkına sahipler. Belirtilen koşullarda başvuru yapan yabancıların kredi kullanımı ile ilgili incelemeler sonrası onay verilen başvuru sahipleri ev kredisi kullanabilirler…

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayın!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.