Kredilog.com

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Başvurusu 2018

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi

İş Bankası ihtiyaç kredisi kategorisinde müşterilerine oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Banka bu alanda geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu için müşterilerinin ihtiyacına göre finansman sağlayabilmektedir. İhtiyaç kredileri kategorisinde 10 farklı kredi türü sunmaktadır.

Bu kredilerden birisi de orta ve üst düzeyde gelire sahip olan müşteriler için hazırlanmış olan Tüketici Destek Kredisi’dir. Tüketici Destek Kredisi’nden yararlanmak isteyen İş Bankası müşterilerine özel hazırladığımız bu yazıda kredinin özelliklerini, faiz oranlarını, başvuru kanallarını, başvuru için gerekli belge ve şartları bulabilirsiniz…

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Başvurusu

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Özellikleri

Tüketici Destek Kredisi, yukarıda da belirttiğimiz gibi orta ve üst düzeyde gelire sahip olan gruba özel hazırlanmıştır. Bu grupta yer alan emekliler, ücretliler ve serbest meslek sahiplerinin konut tadilatı, konut kredisi şartlarını yerine getiremeyen bitmemiş konut alımları, kooperatif hissesi alımı ve düğün harcamaları gibi ihtiyaçları için kullandırılan kredi ürünüdür.

Kısaca Tüketici Destek Kredisi için ticari faaliyetlerden kaynaklanmayan her türlü bireysel nakit ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kullandırılmakta olan kredidir diyebiliriz. Tüketici Destek Kredisi, müşterilerin mevcut konutunun ipoteği karşılığında verilmektedir.

Ayrıca Bkzİpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Tüketicinin mesken amaçlı kullanmakta olduğu konutlarının ipotek edilmesi tercih edildiği için işyerlerinin ipoteği ile kredi kullandırılmamaktadır. Aynı şekilde arsa ipoteğiyle de Tüketici Destek Kredisi verilmemektedir. İpotek alınacak olan konut üzerinde birinci derece ve birinci sıradan ipotek tesis edilecek olduğunu da unutmayınız.

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Tüketici Destek Kredisi’nin ne kadar kullandırılabileceği hesaplanırken banka bazı kriterleri kısas almaktadır. Bunlardan ilki ekspertiz değeridir.

Şehir belediye sınırları içerisinde yer alan, tapuya müstakilen, müstakil, kat mülkiyeti esasına göre tescilli, kat irtifakına göre tescil edilmek ile birlikte iskan raporu ve iskan raporunun gecikmesi durumunda yetkili belediyenin iskana elverişli olduğuna dair yazısı olmak üzere bu 5 kriterden birinin sağlanması ile ipotek konulacak olan mevcut konutun ekspertiz değerinin maksimum yüzde 50’si olacak şekilde Tüketici Destek Kredisi verilmektedir.

BSMV’den muaf tutularak hesaplama yapılacak olan krediler ise 06.03.2007 tarihinden itibaren tüketicilere sahip oldukları konutların teminatı altında kullandırılacak olan kredilerdir. Ayrıca konut tadilatı dışında kullanılacak olan kredilerde KKDF muafiyeti söz konusu olmayarak, %15 oranında KKDF’de hesaplanmaktadır.

5582 sayılı Kanuna göre tüketicilerin sahip oldukları konutların teminatı altında kullandırılan bu finansman, İpotekli Konut Finansman Sistemi kapsamındadır. Bu nedenle Tüketici Destek Kredileri söz konusu sistem kapsamında hesaplanarak kullandırılmaktadır. İş Bankası ihtiyaç kredileri %1,13 oranından başlayan faiz oranları ile sunulmaktadır.

Yüksek meblağlarda şubeye giderek faiz oranları hakkında bilgi alınması ve örnek bir hesaplama tablosu çıkarılması önerilmektedir. Ayrıca faiz oranı dışında tahsil edilecek masraf ve komisyonlarda da bilgi almanız geri ödenecek toplam tutarınız için avantaj sağlayacaktır. Hayat sigortası priminin de kredi vadesi, kredinin tutarı, kullandırılan faiz oranı ve tüketicinin yaşına göre değişkenlik gösterdiğini unutmayınız…

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Bankanın bireysel kredilerde gerekli gördüğü temel belgeler; nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, başvuru formu ve gelir durumunu beyan eden belgedir. Başvuru formu şube yetkilileri tarafından size verilerek, eksiksiz ve hatasız doldurulması istenecektir.

Bu konuda müşteri temsilcinizden yardım alabilirsiniz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki; bu belgeler haricinde şube yetkilileri tarafınızdan ve kefillerden farklı evraklarda talep edebilirler. Bu belgeler sadece başvuruda gerekli görülen temel evraklardır.

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi’nden yararlanmak isteyen tüketiciler şubeler aracılığı ile başvuru yapabilirler. Bunun için herhangi bir İş Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Başvuruda istenecek olan temel belgeleri yanınızda götürmeniz, hesaplamalar sonrasında kredi çekimine uygun bulunursanız hemen ön başvurunuzun alınmasını sağlayacaktır.

Başvuru yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise bankanın internet web sitesidir. isbank.com.tr adresinde yer alan hesaplama aracını kullanarak, belirlediğiniz vade ve miktara göre hesaplama yaptırdığınız taktirde örnek bir ödeme planı ve Hemen Başvur butonu sayfada belirecektir. Bu butona tıklayarak anında online başvuru yapabilirsiniz.

Bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.