Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Pos Destek Hattı İletişim Numarası Nedir?

Güvenilir altyapısı ile adından sıkça söz ettiren İş Bankası, sizlere en iyi sunmak için çalışmakta ve üye iş yerlerine hizmet veren POS destek hattı, 7 gün 24 saat boyunca aktif tutmaktadır. POS cihazlarınızda yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunu gidermek için arayabileceğiniz POS destek hattından ayrıca rulo talebinde de bulunabilirsiniz. Peki İş Bankası POS destek hattına nasıl ulaşabiliriz?

İş Bankası Pos Destek Hattı İletişim Numarası Nedir?

Güvenilir altyapısı ile adından sıkça söz ettiren İş Bankası, sizlere en iyi sunmak için çalışmakta ve üye iş yerlerine hizmet veren POS destek hattı, 7 gün 24 saat boyunca aktif tutmaktadır. POS cihazlarınızda yaşayabileceğiniz herhangi bir sorunu gidermek için arayabileceğiniz POS destek hattından ayrıca rulo talebinde de bulunabilirsiniz. Peki İş Bankası POS destek hattına nasıl ulaşabiliriz?

İş Bankası POS Destek Hattı Numarası Kaç?

İş Bankası POS destek telefon numarası “0850 724 7 767” olarak belirlenmiştir. Bu numarayı sorun yaşadığınız herhangi bir zaman diliminde arayabilir, iş yerinizde kullanmış olduğunuz POS cihazınızla alakalı tüm problemleri iletebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren bu hat için yapacağınız aramalardan hiçbir şekilde ücret talep edilmez.

İş Bankası POS Destek Rulo Talebinde Nasıl Bulunulur?

Kartlı satış işlemlerinde kullanacağınız POS cihazları ve rulo kağıtları başta olmak üzere tüm ürünler; İş Bankası tarafından ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır. Rulo kağıtlarınızın bitmesi veya bitmeye yakın bir duruma gelmesi durumunda İş Bankası POS Destek Hattı’nı arayarak rulo talebinde bulunabilirsiniz. Telefonla irtibata geçtiğiniz ilgili kişi, talebinizin en kısa sürede yerine getirilmesi amacıyla bir kayıt açacaktır. Eğer rulo ihtiyacınız acil ise size en yakın İş Bankası’na gidip ruloyu elden de teslim alabilirsiniz.

POS Destek Hattı’nın Aranması Gereken Özel Durumlar

 • Kullanmış olduğunuz POS cihazınızda “Bankanızı Arayın” mesajının çıkması halinde başka hiçbir işlem yapmadan İş Bankası POS Destek Hattı’nı arayınız.
 • POS cihazınızda “Karta El Koyunuz” mesajı çıkması durumunda kendi güvenliğinizi herhangi bir tehlike içerisine sokmayacak şekilde -sahtecilik işlemlerini engellemek amacıyla- karta el koyup POS Destek Hattı’nı arayınız.
 • Yurt dışı kartlarla işlem yaparken POS cihazınızda “GK- Kod On 212 4735296 numaralı telefonu arayınız” mesajının çıkması halinde mesajda belirtilen telefon numarasını arayınız.

POS İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 • İş Bankası üye iş yeri sözleşmesine istinaden; alışveriş tutarı bölünerek birden fazla satış belgesi düzenlenemez.
 • Manyetik şeridi kullanarak gerçekleştireceğiniz işlemlerde satış belgesi üzerine kart sahibinin imzasını almayı unutmayınız.
 • Satış belgesindeki imza ile kartın arkasında yer alan imza bandındaki imzanın aynı olmasına dikkat ediniz.
 • Çipli bir kartla manyetik banttan ısrarla işlem yapmak isteyen müşterilerin işlemlerini onaylamayınız.
 • İlk bakışta kartın üzerinde yer alan yazıların görüntü ve renklerinin normal, manyetik bandın pürüzsüz olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Restoran, kafe, bar gibi üye iş yerlerinde POS cihazı müşterinin masasına götürülerek işlem yapılmalıdır.
 • Ayrıca, kendi kart limitini bilmeyen, sürekli yetersiz bakiye cevabı almasına rağmen, kartın kullanabileceği en fazla tutarı kullanmak için sürekli işlem tutarını düşüren müşterilere şüpheyle yaklaşmanız gerekir.

İş Bankası POS Çalışma Koşulları Nelerdir?

Ertesi İş Günü Ödeme

 • Komisyonlu POS: POS cihazınız ile yapacağınız satışlar komisyon karşılığında, satışlarınızın ertesi günü İş Bankası hesabınıza geçer.
 • Sabit tarifeli POS: İş Bankası üye iş yerlerine belirli bir ücret karşılığında belirli bir üst limite kadar kartla satış yapma fırsatı veren sabit tarifeli POS uygulamasında yapılacak olan tahsilat miktarı için sabit bir ücret dışında herhangi bir ücret ödenmez. Bu şekilde POS fiyatlama sistematiği oldukça kolaylaştırılmıştır. Bu sistem hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Geç Ödeme

 • Blokeli takvim günü:  POS cihazınız ile yapacağınız satışlarınızın ücreti, komisyon alınmadan belirlenen blokeli takvim gün sayısı sonrasında İş Bankası hesabınıza aktarılır.
 • Blokeli iş günü:  POS cihazınız ile yapacağınız satışlarınızın ücreti, komisyon alınmadan belirlenen blokeli iş günü sayısı sonrasında İş Bankası hesabınıza aktarılır.
 • Ayın belli günü/günleri ödeme: Ay boyunca yapacağınız satışlarınızın ücreti, ayın belirlediğiniz bir gününde veya günlerinde toplu olarak İş Bankası hesabınıza aktarılır. Bu sistemde en çok 3 gün belirlenebilmekte olup, eğer belirlenen gün sayısı 3 ise söz konusu tarihler arasında 10’ar gün, gün sayısı 2 ise 15 gün bulunmalıdır. Toplam işlem bakiyeniz, işlem tarihini takip eden ilk seçilmiş günde İş Bankası hesabınıza aktarılır.
 • Haftanın belli bir günü ödeme:  Bir hafta boyunca yapacağınız satışlarınızın ücreti, hafta sonu haricinde haftanın belirlediğiniz bir gününde toplu olarak İş Bankası hesabınıza aktarılır.
 • Hybrid (komisyonlu+beklemeli):  POS cihazınız üzerinden yapacağınız satışlarınızın ücreti, belirlenen blokeli gün sayısı sonrasında daha az bir komisyon oranı karşılığında İş Bankası hesabınıza aktarılır.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.