Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Müze Kartı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

İş Bankası Müze Kartı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

İş Bankası Müze Kartı

Yaşadığımız ülkenin tarihini en iyi şekilde bilmek vatandaşlık görevlerimiz arasında gösterilirken müzelerde yer alan eserlerle birlikte tarih hakkında bilgi sahibi olmamız ve yaşanan olayları hatırlamamız çok daha rahat oluyor. Bir dönem dünyanın en büyük imparatorluğu olan Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalan eserler müzelerde büyük bir özenle sergilenirken kurtuluş dönemine ait de birçok eser yer alıyor. Bu eserler gezebilmek için kişilerin müzelere gitmesi ve belirli ücretler ödemesi gerekirken son dönemde başlatılan kampanyalar ile birlikte müzelere kişilerin ücretsiz bir biçimde girmesi amaçlanıyor.

Bu doğrultuda kişiler adına çıkartılan müze kart ile birlikte kişiler artık müzelerin büyük bir çoğunluğuna ücretsiz bir biçimde girerken giriş işlemlerinde de büyük bir kolaylık sağlanabiliyor. Buna ek olarak sonra dönemde yapılan açıklamalar müze kartın istenilen talebi almadığını gösterirken İş Bankası bu duruma müdahale ederek müşterilerinin daha fazla müzeye gidebilmesi ve herkesin daha kazançlı çıkabilmesi için bir kampanya başlatıyor. Bu kampanya dâhilinde artık kişilerin kullandıkları İş Bankası Maximum kartlar aynı zamanda müze kart özelliği kazanıyor. Bu doğrultuda kişiler müze kartı ile aynı özelliklere sahip kredi kartları ile birlikte müzeleri ziyaret edebiliyorlar. Böylece İş Bankası hem müşterilerine oldukça güzel bir hediye sunmuş olurken hem de insanların çok daha fazla müzelere gitmesine vesile olarak tarihimize katkıda bulunuyor. İş Bankası Müzekart’ı araştırdığımız bu yazımıza beraber bakalım.

İş Bankası Müze Kartı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Müzekart Nedir?

Geçmişine değer veren kişilerin sayısının artması istenirken bunun en önemli aşaması olarak müzelerin ziyareti görülüyor. Bu sebeple de çıkarılan Müzekart ile birlikte ücretsiz bir biçimde kişilerin müzeleri gezmesi isteniyor. Bu aşamada ilk olarak kişiler Müzekart için başvurularını gerçekleştiriyor. Bu başvurularında kimlik bilgileri ile yaptıkları başvuru onaylandığında 60 TL karşılığında bu kartı alabiliyorlar. Bunun sonrasına kişiler 1 yıl boyunca ücretsiz olarak Kültür ve Sanat Bakanlığı’na bağlı olan 300’den fazla müzeyi gezme imkânı oluyor. Bu kart sayesinde kişiler çok daha fazla müzeye gitmeyi başarırken müzelerin ziyaretçi sayısının artması ile birlikte programları da genişliyor ve kişiler tarih hakkında çok daha iyi bir bilgi alabiliyor.

Müzekart Nerelerde Geçerli?

Müzekart alan kişiler hem bulundukları şehirde hem de diğer illerde hangi müzeleri gezebileceğini merak ediyor. Bu aşamada kişiler olabildiğince fazla müzeyi ücretsiz olarak gezebiliyor. Bakanlığa bağlı olan tüm müzeler bu doğrultuda gezilebilirken her şehirde gezilebilecek en az birkaç tane müze yer alıyor. Bu sayı İstanbul ya da İzmir gibi büyük şehirlerde çok daha fazla oluyor.

Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Efes Müzesi, Konya Mevlana Müzesi, Trabzon Sümela Manastırı ve daha birçok tarihi nokta bu kart ile rahatlıkla gezilebilmektedir. Bunun için de Türkiye’nin hangi kentinde bulunuyorsa bulunsun kişiler bu kartı en iyi şekilde değerlendirebilirler.

Müzekart Nasıl Alınır?

Müzekart satın alabilmek için kişilerin önünde birkaç seçenek yer almaktadır. İlk olarak kişiler Müzekart satış noktalarına giderek kimlik belgeleri, pasaportları ya da ehliyetleri ile başvuruda bulunabilirler. Bu satış noktaları her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği büyük müzelerin ve tarihi eserlerin yanına kurulmaktadır. Bu aşamada kişiler Ayasofya gibi en ünlü eserleri görmek için gittiklerinde orada bulunan stantlardan kendi isimlerine bir kart alarak bu kartı kullanmaya başlayabilirler. Buna ek olarak kişiler internet sitesi üzerinden de başvurular yapılabilmektedir. Müze kart resmi internet sitesi üzerinden kişiler rahatlıkla başvurularını yapabilmektedir. Bu başvurularında kişisel bilgilerini eksiksiz bir biçimde dolduran kişilerin adreslerine bu kartlar kargo ile 5 iş günü içerisinde ulaşmaktadır. Bu seçenek Müzekart almanın en basit yöntemi olarak gösterilebilir.

Buna ek olarak İş Bankası Maximum kartlar da Müzekart özelliğinde olduğundan kişiler Maximum kart alarak aynı zamanda kredi kartı ihtiyaçlarını da karşılayabiliyorlar. Bunun için de banka şubeleri ya da internet siteleri en doğru adres olacaktır. Bu adresler üzerinden kişiler rahatlıkla başvurularını gerçekleştirirler. Bu aşamada kişilerin ek kartları Müzekart özelliği göstermemektedir. Bu sebeple de kişilerin kendilerine ait kredi kartlarını çıkartması gerekmektedir. Eğer bu şekilde bir plan izlenirse de Müzekart sistemi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kartlarını gösteren kişiler de müze girişlerinde herhangi bir ücret ödemezler. Ancak Müzekart gibi bu kartlarda da yalnızca kart sahibi bu özelliği kullanabilir.

Müzekart başvurusu için > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM