Kredilog.com

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası 0212 – 444 – Direk Bağlanma

Türkiye İş Bankası’nın çeşitli bankacılık işlemlerinin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla hizmet veren İş Bankası müşteri hizmetleri, hem kullanıcıların aramalarına telesekreter ile yanıt vermesi hem de müşteri temsilcisine bağlanabilmeleri çeşitli tuşlamalar yapılmasını gerekli kılması nedeniyle zor anlara sebep olabiliyor. Ayrıca binin üzerinde şubesiyle büyük bir müşteri portföyüne sahip olan İş Bankası, gün içerisinde çağrı merkezinde yaşanan yoğunluktan dolayı da müşterilerinin karşılaştığı çeşitli sorunlar karşısında zaman zaman yetersiz kalabiliyor. Dolayısıyla çeşitli sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kalan ve işlemlerini gerçekleştiremeyen banka müşterileri tarafından İş Bankası müşteri hizmetlerinden aldıkları hizmet, şikayet konusu olabiliyor. Bu noktada İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmanın kolay yolunu araştıran banka müşterileri için, bankacılık işlemlerinde karşılaştıkları problemler karşısında müşteri temsilcisine doğrudan ulaşmak büyük bir önem teşkil ediyor.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

İş Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası 0850 724 0 724 ve 444 02 02‘dir. İş Bankası müşterisi olup olmamanız fark etmeksizin 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet alabileceğiniz bu numaralar üzerinden kayıp veya çalıntı kart bildiriminde bulunabilir, para transferi yapabilir, ödemelerinizi gerçekleştirebilir, mevduat ve yatırım hesaplarınızı yönetebilir, banka kartı ve kredi başvurularında bulunabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Özellikle kayıp ya da çalıntı kart bildirimi, acele para transferi ve kredi başvurusu gibi bankacılık işlemleri beklemeye gelmeyen, hızlı bir şekilde yerine getirilmesi gereken işlemlerdir. Bu nedenle direkt olarak müşteri temsilcisine ulaşmak, banka müşterileri için oldukça önemlidir.

İş Bankası’nın müşteri temsilcilerine en kolay ve aracısız bir şekilde bağlanabilmek için yerine getirmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak İş Bankası’nın müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 724 0 724 veya 444 02 02’yi arayın.
  • Ardından ana menüde telesekreterin “Müşteri temsilcisiyle, müşteri numarası ve müşteri şifresi girişi yaparak görüşmek için 0’ı tuşlayınız” dediği yerde 0’ı tuşlayın.
  • Gelen menüde sizden müşteri numaranızı girmeniz istenecektir. Eğer müşteri numaranızı bilmiyorsanız 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı tuşlayın.
  • Sonraki adımda ise telesekreter tarafından müşteri şifrenizi girmeniz istenecektir. Müşteri şifrenizi biliyorsanız bu adımdan sonra müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Fakat eğer daha önce müşteri şifrenizi almadıysanız veya unuttuysanız 0’a basın.
  • Bu adımda telefon numaranızı başında 0 olmadan girin.
  • Son olarak İş Bankası tarafından telefonunuza gönderilen 6 haneli onay kodunu tuşladıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Bu adımları sırasıyla izledikten sonra İş Bankası müşteri temsilcisine bağlanabilir, bankacılık işlemlerini kolay ve kesintisiz bir şekilde banka şubesine uğramadan yerine getirebilirsiniz. Direkt ve beklemeden İş Bankası müşteri temsilcisine bağlanmak için İş Bankası müşteri numaranızı ve müşteri şifrenizi bilmeniz gerekir. Müşteri numaranız ve müşteri şifreniz dışında, 11 haneli T.C kimlik ve telefon numaranızla da müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Fakat bu işlem, müşteri numaranız ve müşteri şifrenizi girerek yapacağınız işleme göre daha uzun sürecektir. Ayrıca müşteri hizmetlerinin gün içerisinde değişen yoğunluğuna göre müşteri temsilcisine bağlanabilme süresi de değişkenlik gösterebilir.

Bunların dışında sadece telefondan müşteri hizmetlerini aramak yerine banka işlemlerinizi hızlı ve efektif bir şekilde yapmanın başka yolları da var. Bunlardan ikisi, İş Bankası’nın internet sitesini ziyaret etmek veya telefonunuza indirebileceğiniz İş Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması olan İş Cep uygulamasını kullanmak. Gelişen teknoloji ile birlikte hem İş Bankası’nın internet sitesinden hem de  İş Cep uygulamasından havale ve EFT yapma, kredi başvurusunda bulunma, vadeli hesap açma, kredi kartı başvurusu yapma, fatura ödeme ve çeşitli sorularınız hakkında bilgi alma gibi çeşitli bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece yaşanan yoğunluklardan dolayı İş Bankası müşteri hizmetleri aramalarında kaybedeceğiniz zamanın önüne geçmiş olursunuz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Şikayeti Nasıl Oluşturulur?

İş Bankası ile alakalı çeşitli problem ve şikayetlerinizi, telefonun yanı sıra İş Bankası’nın internet sitesinden de bankaya iletebilirsiniz. İş Bankası müşteri hizmetleri mail iletişimine direkt olarak kapalı olsa da bankanın internet sitesindeki iletişim formunu doldurarak istekleriniz, görüş ve önerileriniz ya da sorunlarınız ile alakalı bankayla yazılı olarak iletişime geçebilirsiniz.

İş Bankası müşteri hizmetleri iletişim formuna gitmek için TIKLAYINIZ!

İş Bankası’nın internet adresinde doldurduğunuz iletişim formunun sonucunu öğrenmek için TIKLAYINIZ!

İş Bankası Diğer İşlemler

İş Bankası IBAN Sorgulama

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

İş Bankası Altın Hesabı Açma

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.