Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu

Türkiye İş Bankası, hem sunduğu krediler hem de kredi kartı ürünleri ile müşterilerini mutlu eden bankalardan. Bakıldığında öğrenciler için de, diğer pek çok meslek grubu için de avantajlı ürünleri bulunan İş Bankası’ndan kolayca bu ürünleri edinebiliyorsunuz. Peki İş Bankası kredi başvuru sonucunuzu nasıl öğreneceğiz?

Kredi notunuz yeterince iyiyse örneğin, ihtiyaç kredileri yahut kredi kartları alabiliyor, keyfinize göre düzenli bir ödeme planı belirleyerek, kısaca; bilinçli bir tüketici olarak bunları kullanabiliyorsunuz.

Bu kredi kartlarına yahut kredilere başvurunuz sonucunda, süreci takip edebileceğiniz ve sonucu öğrenebileceğiniz pek çok kanal da mevcut. Bugünkü yazımızda, pek çok kredi ürünü için başvuru sonuçlarını nasıl öğrenebileceğinizi tarafınıza aktarmaya gayret edeceğiz.

İş Bankası Kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Türkiye İş Bankası üzerinde, kredi başvurusu sonuç süreci, genelde kredi tiplerine göre uzayıp kısalabiliyor. Aşağıda tarafınıza kredi tiplerine uygun olarak bir sıralama ve bilgi sunmaya çalıştık.

  • İhtiyaç kredisi: İhtiyaç kredisi başvuruları, genelde 24 saat içerisinde sonuçlanıyor. Özellikle SMS ile yaptığınız ihtiyaç kredisi başvurularının müşteri hizmetleri tarafından arandığınız anda da onaylanabildiğini bilmekteyiz.
  • Taşıt Kredisi: Taşıt kredileri başvuruları, genelde 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Bakıldığında, gerekli belgelerin incelenmesi ve kontrol edilmesi dönem dönem uzayabilmektedir de.
  • Konut Kredisi: Konut kredisi başvurularının sonucu ise genelde tarafınıza maksimum 2 hafta içerisinde yansıtılır. Özellikle ekspertiz gözlemi ve benzeri uğraştırıcı işler hasebiyle, konut kredisi kontrol süreci uzayabilmektedir.

İş Bankası Kredi Sorgulama

İş Bankası’ndan kredi başvurusu yaptınız ancak haftalardır onaylanmadı mı? Yoksa, onaylandı da siz mi farkında değilsiniz? Aşağıdaki kanallardan, İş Bankası kredi sorgulama işlemini rahatça gerçekleştirebilirsiniz

  • İnternet Sitesi: İş Bankası’nın resmi internet adresi isbank.com.tr üzerinde “Başvurular” sayfası bulunmaktadır. Bu sayfadan, kredi takibinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.
  • Şubeler: Özellikle konut ve taşıt kredileri için kontrollerinizi şubelerden gerçekleştirebilmeniz, kredi sorgulama işlemini şubeden yapmanız çok daha sağlıklıdır.
  • Telefon: İş Bankası’nın müşteri hizmetleri hattı, bilindiği gibi 0850 724 0 724 numaralı hatta hizmet veriyor. Bu hattan canlı destek operatörlerine bağlanarak detaylı bilgiyi alabilmeniz mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.