Kredilog.com

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu 2018

İş Bankası Konut Kredisi

2016 Yılından bu yana ev almak isteyenler için büyük fırsatlar hem devlet destekli hem de özel bankalarda bulunabiliyor. Özellikle Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın telkinleri ile %1,89 oranlarından %0,80 oranlarına kadar düşebilen konut kredisi faiz oranları, ev almak için şu sıralar şüphesiz biçilmiş kaftan.

İş Bankası konut kredisi ise hem faiz oranı düşük hem de pek masrafı bulunmayan kredi ürünlerinden bir tanesi. Bizler, bu yazıda sizin için İş Bankası konut kredisi hakkında bilgiler vermeye gayret edecek, konut kredisi başvurusunu nasıl yapabileceğinize dair tarafınıza adım adım rehberler sunacağız. Son dönemde azalan faiz oranları ile siz de konut kredisi sahibi olmak isterseniz, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Özellikleri

Her şeyden önce şüphesiz, bu konut kredisinin özelliklerine değinmek gerekiyor. Geniş vade seçenekleri ve düşük faiz oranları ile sunulan İş Bankası konut kredisinin bazı özellikleri, aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Her ay düzenli olarak sabit taksit yahut gelirinizin düşüşüne / artışına göre dinamik ödeme seçenekleri belirleyebilme.
 • Markalı konut projeleri üzerinden ev almayı planlıyorsanız ve bu marka İş Bankası’nın anlaşmalı olduğu bazı şirketler içerisindeyse, en uygun taksit seçenekleri ile bu krediyi tahsis edebilme
 • Uygun faiz oranları ve dönem dönem yalnızca faiz ödeyerek, ödeme erteleyebilme seçeneği.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

İş Bankası konut kredisi, tarafınıza sadece %0,99 faiz oranı ile sunuluyor ve taksit bağlamında artış gerçekleştiğinde dahi, faiz oranı sabit kalabiliyor. Bu, hayli başarılı bir durumken; İş Bankası’ndan alacağınız krediye dair bazı masraf kalemleri de aşağıdaki şekilde belirtilebilir.

 1. Kredi tahsis ücreti: 625 TL.
 2. Ekspertiz ücreti: 850 TL.
 3. Taşınır ve taşınmaz rehin ücreti: 110,63 TL.
 4. DASK: 180 TL.
 5. Konut sigortası: 269 TL.
 6. Hayat sigortası: 135 TL.

Hayat sigortası, çok büyük meblağlar için zorunlu tutuluyor ancak ufak bir ev alacaksanız örneğin, hayat sigortası yaptırıp yaptırmamak tamamıyla sizin elinizde. Bunun yanında, yukarıdaki masraf kalemlerinden “ekspertiz ücreti” çoğu zaman alınacak evin metrekaresine göre değişebilmektedir. Ancak genel hatlarıyla kredi hesaplamayı, öncelikle alacağınız ana parayı faiz oranına endeksleyerek; sonrasında da yukarıdaki masraf kalemlerini ekleyerek yapabilirsiniz.

Bunlarla uğraşmayayım, otomatiği yok mu bu işin diyorsanız; elbette İş Bankası’nın resmi web sitesinde ev kredisi hesaplama aracı da mevcut. Bu araçtan da yararlanarak İş Bankası konut kredisi hesaplaması gerçekleştirebilirsiniz: http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ev

İş Bankası Konut Kredisi için Gerekli Belge ve Şartlar

İş Bankası konut kredisi alabilmek için öncelikle kredi notunuzun ortalama değil de, iyi olması gerektiği belirtiliyor. Çoğu zaman “iyi” konumda olmayan kredi notlarına maalesef konut kredisi sunulamayabiliyor. Bununla beraber, konut kredisi almadan önce kullandığınız ve hala ödemekte olduğunuz herhangi bir ikinci büyük meblağlı krediniz varsa bu da kredi almanıza engel teşkil edebilir.

Eğer yukarıdaki engelleri aşıyorsanız, İş Bankası’ndan konut kredisi almak için aranan başka bir şart mevcut değil. Genellikle, aşağıdaki belgeler banka tarafından talep ediliyor.

 • Alınacak eve dair tapunun bir fotokopisi ve aslı.
 • Nüfus cüzdanınız ve fotokopisi.
 • Varsa emtialarınıza dair kanıtlayıcı belgeler.
 • Varsa gelir belgeniz.
 • Kredi notu belgeniz.
 • Kredi başvuru formu (şubede doldurulabilir ve bulunabilir).

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Aşağıdaki kanallardan İş Bankası konut kredisi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Şubeler: Herhangi bir İş Bankası şubesinden yukarıdaki belgelerle başvuru yapmak her zaman için en sağlıklısı olarak görülüyor; zira birinci elden belgelerin verilmesi her zaman hızlı bir işlem için elzem.
 • İnternet Sitesi: İşbank resmi web sitesi isbank.com.tr üzerinden konut kredisi sayfasına giriş yaparak, sağ üst köşede bulunan “hemen başvur” butonundan da kredi başvurunuzu yapabiliyorsunuz ancak bu formun doldurulması sonrasında, şubeye yönelmeniz gerektiği de bir gerçek.

Bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.