Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kartsız Para Çekme İşlemi

Ülkemizin en köklü bankalarından biri İş Bankası’dır. İş Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Banka kartınızı yanınıza almayı unuttunuz veya kaybettiniz ancak nakite ihtiyacınız varsa artık karta ihtiyaç duymadan herhangi bir İş Bankası ATM’si üzerinden para çekebilirsiniz.

İş Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

İş Bankası ATM’lerinden Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

4 farklı yöntem ile İş Bankası bankamatikleri üzerinden kartsız para çekme işlemini anlattık. Tüm detaylarıyla bankamatik kartınız olmadan hesabınızdan nasıl para çekeceğinizi öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

1. Cep Anahtar ile Para Çekme

Cep telefonunuza yükleyebileceğimiz mobil uygulama olan İşCep ile birlikte kullanılabilen Cep Anahtar sayesinde kartsız para çekebilirsiniz. Cep Anahtar ile üreteceğiniz tek kullanımlık şifre İşCep Cep Anahtarsayesinde bankamatik üzerinde bulunan “Kartsız İşlem” menüsüne girerek bir alt menüdeki “Para Çekme” seçeneğini giriş yapıyoruz. Ardından karşınıza “Cep Anahtar ile Para Çekme” şeklinde bir seçim ekranı sunulacak. Bu seçimi de yaptıktan sonra sizden Cep Anahtar kodunu girmeniz istenecektir. Cep telefonunuza kurduğunuz İşCep uygulamasından bu kodu alarak işleminize devam edebilir, çekmek istediğiniz tutarı yazarak kart kullanımına gerek duyulmadan para çekebilirsiniz.

Cep Anahtar hakkında detaylı bilgi için İş Bankası Cep Anahtar Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızı okuyabilir, uygulamayı edinebilirsiniz.

2. Karekod’la Para Çekme

Öncelikle İşCep uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamaya girdiğinizde işlem menüsünden Para çekme işlemini seçin, karşınıza çıkan listeden para çekmek istediğiniz hesabı İş Bankası Karekod Uygulamasıseçerek çekmek istediğiniz tutarı tuşlayın. Bu aşamada telefonunuzun kamerası açılacaktır. Başında bulunduğunuz bankamatiğin Karekod’una erişmek için bankamatik klavyesi üzerinde bulunan 9 tuşuna basın. İşCep’le birlikte açılan kameranıza Karekod’u okutun. İşlemi başarılı bir şekilde tamamladığınızda paranızı çekebilirsiniz.

3. Mobil İmza’yla Para Çekme

5070 sayılı Elektronik İmza Kanununda belirtilen güvenli elektronik imza işleminin gerçekleşmesine olanak sağlayan uygulamaya verilen isme Mobil İmza denir. İş Bankası Mobil İmza

Operatörü Turkcell veya Turk Telekom olan bireysel İş Bankası müşterilerinin faydalanabildiği Mobil İmza uygulaması ile İş Bankası Bankamatiklerinde bulunan “Kartsız İşlem” menüsünü kullanarak kartsız para çekebilirsiniz.

4. Biyokimlik’le Para Çekme

Bankamatiklerden kartsız para çekmenin bir diğer yolu olan Biyokimlik uygulaması ile şifresiz bir şekilde para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Parmak damar haritası bilginizi İş Bankası sistemine kaydettirerek parmak damar okuyuculu Bankamatikler üzerinden parmağınızı okutarak kart kullanmadan tüm işlemlerinizi İş Bankası Biyokimlik Uygulamasıgerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz kartınızı da kullanarak şifre girmeden yine Biyokimlik ile işlem yapabilirsiniz.

Biyokimlik uygulamasını kullanmak için öncelikle İş Bankası şubelerine giderek Biyokimlik başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz tamamlandıktan sonra Bankamatik’e bir seferlik kart ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aktivasyon işlemini gerçekleştirip artık işlemlerinizi kartsız gerçekleştirebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.