Kredilog.com

İş Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

İş Bankası İnternet Şifresi

İş Bankası internet şifresini almak için değerlendireceğiniz bir ya da dolaylı yoldan iki farklı seçenek bulunur:

  • Müşteri hizmetlerini aramak
  • İnternet üzerinden giriş yapmak

Her iki durum da sizin bankaya ait olan kullanıcı bilgileriniz ile ilerler. Yani kart bilgileriniz olmadan internet bankacılığı’nı kullanamaz, dolayısıyla şifre de alamazsınız. Bu sebeple internet bankacılığı kullanabilmek adına kartınızı yanınızda bulundurmalı ve atacağınız adımlara rahat şekilde başlamalısınız.

İş Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

İş Bankası İnternet Şifresi Alma

İş Bankası internet şifresini almak için kullanacağınız yolları belirttik; fakat bu şifreyi nasıl alacağınıza değinmedik. Bunun için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden İş Bankası’nın Bireysel İnternet Şubesi sayfasına girebilir ve buradan Anında şifre bağlantısına tıklayarak giriş yapmanız gerekir.

Belirtilen işlemleri yaptıktan sonra artık yalnızca size sorulan şahsi sorulara doğru cevapları vermenizle bu iş biter ve internet şifrenizi almış olursunuz.
Söylenenler, linkler ve adresler; size karışık geldiyse resimli anlatımı inceledikten sonra altında bulunan bağlantıya tıklayıp tam adrese gidebilirsiniz.

İş Bankası Bireysel İnternet Şubesi Ekranı;

Bu ekrana geldiğinizde aşağıda okla gösterilmiş olan “Anında Şifre / Şifrem Yok” bağlantısına tıklayın.

İş Bankası Bireysel İnternet Şubesi ekranı

Burada ise banka tarafından daha önce temin ettiğiniz; Müşteri Numarası veya T.C. Kimlik numarası, Cep Telefonu numaranız istenmektedir.

İş Bankası şifremi unuttum ekranı

Tüm bilgileri doğru girdikten sonra Devam butonuna tıklayarak yeni şifrenizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bu ekrana ulaşmak için tıklayın.

İş Bankası İnternet Şifremi Unuttum

İş Bankası internet şifresini unuttuysanız telaşa kapılmanıza hiç gerek yok; çünkü yeni şifre alma işlemi tahmin ettiğinizden çok daha kolay işler. Bunun için sisteme giriş yapılan ekrana gitmeniz ve ardından ‘’Unuttum’’ yazısına tıklamanız gerekir; zaten sonrasında şahsi bilgileriniz ve cep telefonunuz ile rahatlıkla yeni şifre alırsınız.
Kısaca buraya tıklayarak tam da belirtilen ekranla karşılaşırsınız.

İş Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İş Bankası şifresi, iki türlü değişir:

  • Güvenlik amaçlı sistem tarafından değiştirilir
  • Keyfi şekilde sizin tarafınızdan değiştirilir

Sistem, şifreyi her 1, 3 ya da 6 ayda bir değiştirebilir; tabi bu durum, siz üyelik işlemi yaparken size sorulur ama değiştirilen şifre, yine sizin tarafınızdan belirlenir. Yani diyelim ki istediğiniz şekilde her ay şifre değişiyor; fakat 2 aydır sisteme girmediniz. Sisteme girdiğiniz anda size şifrenin değiştirilmesi gerektiği söylenir ve sizden yeni bir şifre talep edilir.

Şifreyi keyfi şekilde değiştirmek isterseniz, öncelikle oturum açmanız gerekir ya da bu durumu müşteri hizmetleri ile sağlarsınız. Her iki koşul da size kalmış; fakat bu sırada kart bilgilerinizin ve cep telefonunuzun yanınızda olduğundan emin olun.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.