Kredilog.com

İş Bankası İnternet Bankacılığı Açma, İlk Giriş ve Şifre İşlemleri

Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla 1924 yılında kurulan ve yaklaşık bir asırlık bankacılık tecrübesiyle Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer alan İş Bankası, ülkemizin tüm şehirlerinde müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Bankanın gelişmiş internet bankacılığı sayesinde kullanıcılar işlemlerini daha kolay, güvenli ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilmektedir.

Bireysel Müşteriler İçin İş Bankası İnternet Bankacılığı Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

 • İş Bankası’nın bireysel müşteri internet bankacılığı sayfasına giriş yapmak için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayıp bankanın resmi web sitesini açın.

 • Türkiye İş Bankası’nın ana sayfasını açtığınız zaman sağ üst bölümde “internet şubesi” başlığını göreceksiniz. Bu başlık altında yer alan kırmızı renkli buton içerisindeki “bireysel” yazısına tıklayın.

 • Giriş yapmak için karşınıza gelen ekrandaki bölümleri doldurmanız gerekir. İlk boşluğa müşteri numaranızı, T.C. kimlik numaranızı ya da yabancı kimlik numaranızı yazın.
 • İkinci boşluğa ise internet bankacılığı şifrenizi yazın ve alt bölümde yer alan “giriş” butonuna tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza İş Bankası tarafından bir kısa mesaj gönderilir. Bu kısa mesajda yazılı olan güvenlik kodunu karşınıza gelen ekrandaki ilgili boşluğa doğru bir şekilde yazmanız halinde internet bankacılığı hizmetine giriş yapabilirsiniz.

İş Bankası’nın internet bankacılığına giriş yapmak için TIKLAYINIZ

İş Bankası İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

 • İş Bankası bünyesindeki ticari hesaplarınıza giriş yapmak için ilk olarak bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklamanız ve bankanın ana sayfasını açmanız gerekir.

 • İş Bankası web sitesinin ana sayfasına geldiğiniz zaman sağ üstteki “internet bankacılığı” başlığı altında yer alan “ticari” yazısına tıklayın.

 • Ticari hesap giriş ekranına geldiğinizde karşınıza çıkan boşlukları eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekir.
 • İlk boşluğa ticari müşteri numaranızı yazın.
 • İkinci boşluğa ise kullanıcı kodu, T.C. kimlik numarası veya yabancı kimlik numarası bilgilerinizden birini girin.
 • Son boşluğa ise İş Bankası kurumsal hesap şifrenizi yazın ve “giriş” butonuna tıklayın.
 • Butona tıkladıktan hemen sonra banka tarafından size bir kısa mesaj iletilir. Bu kısa mesajdaki güvenlik kodunu ilgili alana girmenizin ardından kurumsal internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

İş Bankası’nın kurumsal internet bankacılığına giriş yapmak için TIKLAYINIZ

İş Bankası İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası’nın şubelerine giderek hesap başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası internet bankacılığı açma işlemlerinizi, bankanın “Anında Müşteri” adlı hizmeti sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bunun için ilk olarak bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayıp “Anında Müşteri” sayfasına geçiş yapın.

 • Bu sayfadan yapacağınız başvuru sayesinde İş Bankası bünyesinde adınıza kayıtlı bir vadesiz hesap açılır ve bu hesap bilgileri ile İş Bankası internet bankacılığı onayının ardından bankanın tüm online hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkan ekranda ilgili boşluklara T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası ve güvenlik kodu gibi bilgileri girin ve “devam et” butonuna tıklayın.
 • Bankanın az önce verdiğiniz cep telefonu numarasına gönderdiği kısa mesajdaki güvenlik kodunu karşınıza gelen ekrana doğru bir şekilde yazın.
 • Daha sonra sizden talep edilen adres bilgileri başta olmak üzere diğer tüm bilgileri de doğru bir şekilde yazmanız halinde başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve en kısa sürede banka tarafından size yanıt verilecektir.
 • Bankacılık sözleşmenizi imzaladıktan sonra İş Bankası’nın tüm hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası hesap başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ

Eğer Hala Öğrenmediyseniz: İş Bankası IBAN Sorgulama ve Öğrenme

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası internet bankacılığı şifremi unuttum ve yeni şifre oluşturma işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Yukarıda anlatılan bireysel ya da ticari giriş yöntemleri esnasında şifrenizi hatırlayamadıysanız ya da yeni bir şifre oluşturmak istiyorsanız giriş ekranında yer alan “şifrem yok – unuttum” yazısına tıklayın.

 • İlgili yazıya tıkladıktan sonra İş Bankası’nın “Anında Şifre” uygulamasının yer aldığı sayfa karşınıza gelir. Bu sayfada bireysel ya da ticari hesap seçimi yaparak işleme başlayabilirsiniz.
 • İlk boşluğa müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı girin.
 • İkinci boşluğa bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra altta görmüş olduğunuz güvenlik kodunu doğru bir şekilde girip “devam” butonuna tıklayın.
 • Telefonunuza gelen onay kodunu karşınıza gelen ekrana yazdıktan sonra bankanın güvenlik amaçlı sizden istediği bilgileri girerek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

İş Bankası hesabınıza SIM kart değişikliği ya da başka bir güvenlik sebebiyle bloke uygulandıysa 0850-724-724 numaralı çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisine bağlanarak bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beklerken Vakit Kaybetmeyin!: İş Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

İş Bankası İnternet Alışverişi Onay İşlemi Nasıl Yapılır?

Yakın zamanda BDDK’nın çıkardığı yeni düzenlemeyle birlikte internet alışverişine onay vermeyen banka müşterilerinin kredi ve banka kartları online alışverişe kapatıldı. Kartların online alışverişe açılması için müşterilerin onayı gerekir.

İş Bankası müşterileri kartlarını internetten alışverişe açık hale getirmek için şu uygulamalardan birini yapmalıdır:

 • İş Cep uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Kartlarım” bölümüne tıklayın, daha sonra “kart ayarlarım” sayfasına geçin ve buradaki “kullanım tercihleri” bölümünde “kart seçimi” işlemini gerçekleştirip “internetten alışveriş” seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.
 • İnternet şubeden işlem yapmak için ise sisteme giriş yaptıktan sonra “kartlarım” bölümüne giriş yapın ve buradan “kart ayarlarım” yazısına tıklayın. Daha sonra “alışveriş tercihlerim” bölümünde kart seçimini yaparak “internetten alışveriş” seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.
 • SANALONAY yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son altı hanesini 4402’ye SMS atabilirsiniz
 • İş Bankası şubelerinden herhangi birine giderek yetkili personele talimat verebilirsiniz.
 • İş Bankası çağrı merkezini arayıp kartınızın aktif hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı EFT Ücreti Nedir?

İş Bankası’nın internet şubesinde ve mobil uygulamasında EFT ücreti 6,5 TL’dir. Geç EFT işlemlerinde ise bu tutar 9,5 TL’dir. Şubeden yapılacak EFT işlemlerinde ise asgari 70 TL, azami 650 TL işlem ücreti uygulanır. İnternet şubesi havale işlemlerinde ise talep edilen ücret 2,90 TL’dir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Nasıl Sorgulanır?

İş Bankası’nın çağrı merkezi ve banka şubeleri aracılığıyla sorgulama işlemi yapabileceğiniz gibi internet bankacılığı ve mobil şube üzerinden de hesap hareketlerinizi öğrenebilirsiniz.

İnternet şubeye giriş yaptıktan sonra “hesaplarım” bölümüne gelip hareket dökümünü görüntülemek istediğiniz hesabı seçin ve daha sonra “hesap hareketleri” yazısına tıklayın.

İş Bankası Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

İş Bankası internet bankacılığı indirme işlemi sayesinde akıllı telefonlarınız ve tabletleriniz üzerinden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Mobil cihazınıza uyumlu İş Bankası uygulamasını indirmek için öncelikle bu bölümün altındaki bağlantıya tıklayın.

 • Bu sayfada karşınıza gelen uygulamalar arasından kullanmak istediğinizi belirleyin ve hemen altında yer alan “hemen yükleyin” yazısına tıklayın.

İş Bankası mobil uygulamalarını indirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.