Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Hesap Kapatma

İş Bankası Hesap Kapatma

İş Bankası hesap kapatma işlemleri; Ülkemizde banka hesabı olmayan kişi sayısı yok denecek kadar az kaldı. Türkiye’de özel teşebbüs bankalar arasında en köklü ve en iyi hizmet veren Türkiye İş Bankası, kurumsal ve bireysel bankacılık işlemlerinde sağladığı kolaylıklar ile müşterilerine en iyi dijital bankacılık hizmeti sunmaya devam ederek bu alanda da müşteri memnuniyetine verdiği önem ile öne çıkıyor.

İş Bankası

Eğer İş Bankası’nın sağladığı hizmetlerden ve avantajlardan memnun değilseniz ve İş Bankası hesap kapatma işlemini araştırmaya başladıysanız sizin için derlediğimiz bu yazımızdaki adımları takip ederek Türkiye İş Bankası hesabınızı kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Şimdi gelin, istediğiniz bu işleme dair tüm detaylara birlikte bakalım.

İş Bankası Hesap Kapatma

Diğer bankacılık uygulamalarında olduğu gibi bazı bankalar, geçmiş yıllarda vadesiz mevduat hesapları için yıllık olarak kart ücreti ya da hesap işletim ücretini hesabınızdan kesiyordu. Ancak bu durum pek çok müşterinin memnun olmamasına sebep olarak bankalar ait kullanmadıkları ya da fazla olarak düşündükleri hesaplarını kapatarak boş yere işlem ücreti ödemek istemiyorlardı. Ancak sonradan çıkarılan bankacılık kanunu sayesinde bankalar, müşterilerinin hesaplarından yıllık aidat ücreti almasını açık olarak ortadan kaldırarak tüketicilerin faydasına olacak güzel bir karar alındı. Eğer sizin de İş Bankası hesap kapatma talebinizin nedeni hesabınıza ait ödeyeceğiniz yıllık aidat ücreti ise kredi kartları hariç olmak üzere hiçbir bankanın, müşteri vadesiz hesabından hesap işletim ücreti alamayacağını belirtmek istiyoruz.

Eğer hesabınızı başka bir nedenden dolayı kapatmak istiyorsanız da istediğiniz zaman oldukça kolay bir şekilde İş Bankası Hesap Kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen her banka var olan müşterilerini kaybetmek istemediği için banka hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman sizlere İş Bankası Hesap Kapatma işleminden vazgeçmeniz için çeşitli kampanyalar sunuyorlar. Ancak sizin hesabınızı kapatmak için kararlı olduğunuzu ilettiğiniz zaman ise İş Bankası Hesap Kapatma talebinizi işleme koyarak bankadaki hesabınızı siliyorlar.

Aşağıda sizin için hazırladığımız İş Bankası Hesap Kapatma yollarından sizin için uygun olan adımları takip ederek İş Bankası Hesabı kapatma başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki hesap kapatma işlemi için sizden herhangi bir ücret alınmaz! Ancak hesabınızı kapatmak için hesabınıza ait herhangi bir borç kaydının olmaması gerekiyor. Eğer kapatmak istediğiniz hesaba dair bir borcunuz var ise ilk önce bu borcunuzu ödedikten sonra İş Bankası Hesap Kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeye Giderek İş Bankası Hesabı Kapatma

İş Bankası Hesabı Kapatma talebinizi iletmek için müşteriler tarafından en çok tercih edilen hesap kapama yöntemlerinden birisi bizzat banka şubesine giderek hesap kapatma dilekçesi vermek oluyor. Eğer İş Bankası şubesine giderek hesabınızı kapatmak isterseniz, sadece yanınıza kimliğinizi alarak size en yakın şubeye gitmeniz yeterli oluyor. Bunun yanı sıra hesap sahibinin kendisinin el ile yazdığı hesap kapatma dilekçesi de olmalıdır. Şubeye gittiğiniz zaman, sizden hesap kapatma talebinize dair bir dilekçe doldurmanızı isteyerek ve ıslak imzanızı alıyor. Ardından hesabı kapatma talebinizi sisteme kaydoluyor.

İş Bankası Hesabı Kapatma dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz!

Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile İş Bankası Hesabı Kapatma

Eğer İş Bankası hesap kapatma işlemi yapmak istiyorsanız ancak şubeye gitmek için hiç vaktiniz yoksa İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını da arayarak banka hesabınızı kapatma talebinizi iletebilirsiniz. İş Bankası Hesabı Kapatma talebinizi müşteri hizmetleri aracılığı ile bildirmek istiyorsanız İş Bankası’nın 0850 724 0724 numaralı müşteri iletişim hattını arayın. Daha sonra müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanarak ve İş Bankası Hesabı Kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Bu kanal ile hesap kapatma talimatınız verilmiş olur ancak daha sonra yine hesap kapatma dilekçenizi yazarak herhangi bir İş Bankası şubesine teslim etmeniz isteniyor. İş Bankası Hesabı Kapatma Dilekçenizi banka şubesine teslim ettiğiniz zaman İş Bankası hesabınız kapatılır.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri

Bireysel İnternet Şubesi Üzerinden İş Bankası Hesabı Kapatma

Eğer isterseniz banka şubesine ya da müşteri hizmetlerine bağlanmanıza hiç gerek kalmadan, İş Bankası internet bankacılığı üzerinden de hesap kapatma işlemini çok kolay bir şekilde ileterek İş Bankası hesabınızı kapatabilirsiniz.

Bunun için ilk önce İş Bankası internet bankacılığı şifrenizin olması eğer yoksa da şifre almanız gerekiyor. İsterseniz müşteri hizmetleri aracılığı ile hızlı bir şekilde İş Bankası internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra internet üzerinden İş Bankası’nın resmi web sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Karşınıza açılacak olan ana sayfanın sol tarafında ‘’Hesaplarım’’ kısmı yer alıyor. Buraya tıklayarak İş Bankası’nda bulunan hesaplarınızı listeleyin. Ardından ise bankaya kayıtlı olan hesaplarınızdan hangisini kapatmak istiyorsanız o hesabınızı seçin. Sonrasında ise sağ kısımda bulunan “Hesabı kapat” yazan butonuna tıkladığınız zaman hesap kapatma talebinizi iletmiş olursunuz. Başka herhangi bir ek işlem yapmanıza da gereke kalmıyor.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Açma, İlk Giriş ve Şifre İşlemleri

İş Bankası Bireysel İnternet Şubesi üzerinden yapabileceğiniz diğer işlemler ise şunlar:

 • Vadesiz TL Hesap Bilgisi öğrenme
 • Yatırım Hesabı Uygunluk Testi yaptırma
 • Yatırım Hesap Bilgilerini öğrenme
 • Vadeli Altın Hesap Bilgilerini öğrenme
 • Vadesiz TL Hesap Özetlerinize erişme
 • Vadesiz Altın Hesabı Açma
 • Vadesiz Döviz Hesabı Açma
 • Dekont bilgilerine erişme
 • Vadeli TL-Döviz Hesabı Açma ve Kapama
 • Vadeli Altın Hesabı Açma ve Kapama
 • İleri Tarihli Para Transferi emri oluşturma
 • SWIFT ile Döviz Transferi
 • Havale/EFT Hesabı Tanımlama ve Silme
 • Krediden Cayma işlemleri
 • Ek Hesap açma başvurusu
 • Kredi Kartı ve Sanal kart başvurusu yapma
 • Telefon Numarası Güncelleme
 • Bilgilendirme Tercihlerini değiştirme gibi işlemlerini oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Ayrıca bakınız:

İş Bankası Kredi Kartı Kapatma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.