Kredilog.com

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi Başvurusu 2018

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi

Arsanız var ancak ev yapımı ile uğraşmak ve kendinize has, müstakil bir ev inşa etmek mi istiyorsunuz? O halde, yapacağınız şey ev yapım / tamamlama kredisi alarak hemen evin eksiklerini gidermek ya da sıfırdan o evi inşa etmeye başlamak.

Tüm masraflarınız için tarafınıza kredi teklif edebilen İş Bankası ev yapım / tamamlama kredisini ayrıca çok cüzi faiz oranları ile sunabiliyor. Siz de, evinizi yapacak ancak arsa üzerine yapılacak masraflara yetişemeyecek durumdaysanız, İş Bankası’ndan kredi teklifini alabilir, değerlendirebilir ve taksitleri tek bir mecraya ödeyebilirsiniz. Türkiye İş Bankası ev yapım / tamamlama kredisi hakkında her şeyi yazımızdan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi Başvurusu

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi Özellikleri

Türkiye İş Bankası’ndan ev yapım ve tamamlama kredisi almayı düşünüyor ancak kredinin özelliklerini bilmiyorsanız, bu kredinin bazı özelliklerini aşağıdaki gibi belirtebiliriz.

 • Evinizin yapımı yahut yapım işleminin tamamlanması adına, İş Bankası tarafınıza 120 aya kadar vade ile kredi seçeneği sunabilmektedir.
 • İş Bankası, bütün ihtiyaçlarınızı karşılamak adına size dilediğiniz tutarı sabit bir faiz oranı ile sunar.
 • Kredi ödemeniz boyunca inşa edeceğiniz arsa üzerine eviniz dahil ipotek altında olur ve krediyi ödediğiniz andan itibaren bu rehin hali son bulur.
 • Evi üzerine yapacağınız alanın / arsanın belediye tarafından izninin alınmış olması halinde bu krediden faydalanabilirsiniz.

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

İş Bankası’nın ev yapım ve tamamlama kredisine ait ana borç hesaplamasını yapabilmek için öncelikle faiz oranını ve masraf kalemlerini doğru bir biçimde öğrenmelisiniz. İş Bankası’nın sunduğu sabit faiz oranı, bu kredi için %1,20 olarak belirlenmiştir ve vade 120 ay da olsa faiz oranı sabit tutulmaktadır. Bunun dışında ise aşağıdaki masraf kalemleri tarafınızdan talep edilir.

 • Sigorta giderleri.
 • Ekspertiz ücreti.
 • Kredi tahsis ücreti.
 • Taşınır ve taşınmaz rehin tesis ücreti.
 • İhbarname ve ihtarname ücretleri.

İstediğiniz kredi tutarını faiz oranı olan %1,20’ye endeksledikten sonra, yukarıdaki masraf kalemlerini de faizle endekslediğiniz borcunuza ekleyerek, İş Bankası’nda total borcunuzu görebilirsiniz. Ben bunlarla uğraşmayayım, otomatik hesaplama yapayım derseniz buradaki bağlantıdan kredi hesaplama motoruna da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ancak kredi hesaplama motoru üzerindeki çoğu girdi maalesef güncellenmemiş, ek olarak bazı masraf kalemleri kredinin total borç kısmına eklenmemiştir. Bu sebepten bu aracın sağlıklı bir hesaplama yapmayacağını, yaklaşık borç tutarını çıkarabileceğini belirtelim.

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi Başvuru için Gerekli Belge ve Şartlar

İş Bankası üzerinden ev yapım / tamamlama kredisi almak istiyorsanız, öncelikle kredi notunuzun iyi olması şart zira alacağınız tutar bir ihtiyaç kredisi kadar düşük meblağlı olmayacaktır. Ortalama olan kredi notlarında, İş Bankası tarafından aranan şartlardan bir diğeri kefil olabiliyor ve bu sebepten, kredi notunuz düşükse tavsiyemiz bankaya hazırlıklı gitmenizden yana. Kredi notu dışında tarafınızdan mal varlıklarınıza dair bazı belgeler istenebileceğinin de bilincinde olmanızda yarar var. Genelde, banka tarafından aşağıdaki belgeler ev yapım/tamamlama kredisi için istenebiliyor.

 • Kredi başvuru formu (şubeden alınabilir).
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Belediye izinli arsanın tapusu.
 • Arsanın ipotekli olmadığına dair belge.
 • Gelir belgesi yahut varsa mal varlıklarınıza dair belgeler.

Yukarıdaki belgeler dışında, İş Bankası tarafından yine başka belgeler de istenebileceğini ve bunun şubenin inisiyatifi dahilinde bir olay olduğunu unutmamakta fayda var.

İş Bankası Ev Yapım/Tamamlama Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herhangi bir İş Bankası şubesinden, yukarıdaki belgeleri tamamlayarak ev yapım/tamamlama kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bakıldığında, yukarıdaki belgeler eğer kredi notunuz iyiyse sizin için yeterli olacaktır ancak kredi notunuzun yeterli olmadığı durumlarda(Bkz: Kredi notu nasıl yükseltilir?) İş Bankası sizden birtakım ek belgeler yahut kefil de talep edebilir. Krediniz 15 gün içerisinde işleme alınır ve gerekli cevap size SMS yoluyla yahut aramayla ulaştırılır.

Bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.