Kredilog.com

İş Bankası Emekli Kredisi Başvurusu 2018

İş Bankası Emekli Kredisi

Ülkemiz içerisinde emekli vatandaş sayısı fazla olduğu için emekliler bankaların en önemli müşteri portföyüdür diyebiliriz. Nedeni ise emeklilere verilen kredinin, devlet güvencesi altında olan düzenli bir gelir tarafından ödenecek olmasıdır.

Hal böyle olunca ülkemizdeki emekliler için finansal kurumsal tarafından sunulan birçok kampanya düzenleniyor. Bu kampanyalardan bir tanesi de İş Bankası emekli kredisidir. Rakip bankalar gibi emekli kredisi kapsamında birbirinden değişik promosyonlar düzenleyen İş Bankası, müşterilerine oldukça uygun ödeme koşulları ile kredi imkânı sunmaktadır.

İş Bankası Emekli Kredisi Özellikleri

Emekli müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Emeklilere Özel Kredi ürünü ile hizmet veren İş Bankası müşterine uygun ödeme koşulları ve kampanyalar sunmaktadır. Ancak bu avantajlardan yararlanmak isteyen müşterinin Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ya da SSK maaş ödemesini İş Bankası’na aktarması gereklidir.

Maaşını İş Bankası nezdinde açılan hesaba taşıyan tüm T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu emeklileri, emekli kredisi ödeme koşullarından ve avantajlarından yararlanabilirler. Bu kredinin emekliler için oluşturduğu bir diğer avantaj ise maaş ödemesine göre taksit ödemesinin ayarlanabilmesidir.

Emekli maaşı ayda bir yatan tüketiciler ayda bir taksit ödemek şartıyla, emekli maaşı üç ayda bir yatan tüketiciler ise üç ayda bir taksit ödemesi ile kredi kullanabilmektedir.

İş Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Bankanın Emeklilere Özel Kredi ürünü için belirlediği faiz oranı %1.50’dir. Mayıs ayı itibari ile güncellenen faiz oranı için banka dönem dönem kampanya düzenlemektedir. İş Bankası emekli kredisi faiz oranlarının hesaplanmasında KKDF ve BSMV hariç tutulmuştur. Kredinin tahsis ücreti ise %0.5 oranı üzerinden hesaplanmaktadır. Belirlenen bu oranda da BSMV’nin hariç tutulduğu beyan edilmektedir.

Söz konusu faiz oranı ile tahsis ücreti dikkate alındığında, emekli müşterinin 48 ay vade ile 10 bin lira kredi kullandığı düşünülürse yıllık maliyet oranı yaklaşık olarak %24 çıkmaktadır. Bu bilgiler ışığında örnek hesaplamamız için İş Bankası emekli kredisi başvurusunda bulunan bir kişi aylık 312,89 TL ödemeli taksit tutarı ile 4 yıl vadeli 10 bin lira kullanabilmektedir. Kişinin geri ödeyeceği kredi tutarı ise 15.018,72 TL olacaktır.

Güncel tahsis ücreti faiz oranı ile hesaplama yapıldığında 52,50 TL tahsis ücreti ve kişinin yaşına, kredinin vadesi ile faiz oranına bağlı olarak hayat sigortası tutarı da kredi başvurusunda bulunan emekliden talep edilecektir. Tahsis ücreti olarak belirtilen 52,50 TL BSMV’yi içermektedir.

Bu konuda detaylı bilgi edinmek, nihai taksit ile tahsil edilecek olan diğer komisyon ve masraflarla ilgili sorularınızı aydınlatmak için şubelere başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca Bkz: Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

İş Bankası Emekli Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Emekli maaşını İş Bankası’ndan alan müşterilerin ekstra belgelere ihtiyacı olmayacağı için sadece tüketici kredisi kullandırmada gerekli olan evrakların hazırlanması yeterli olacaktır.

Emekli maaşını İş Bankası nezdindeki hesabından alan müşterilerin Emekli Kredisi’nden yararlanabilmesi için emekli tanıtım kartı ile birlikte en yakın şubeye gitmesi kâfidir. Diğer müşteriler ve kefiller için İş Bankası emekli kredi başvurusunda istenen belgeler şu şekildedir:

  • Emekli tanıtım kartı
  • Bankadaki emekli maaşının yatırıldığı hesap cüzdanı
  • Sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi ya da nüfus cüzdanı
  • Geliri doğrulanamayan veya SGK kaydı bulunmayan müşterilerden gelir belgesi
  • Müşteri temsilcisi tarafından hazırlanan başvuru formu

İş Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Emekli Kredisi Başvurusu

İş Bankası’nın emeklilere özel sunduğu kredi ürünün faiz oranları size uygun geldiyse bu kredi ürünü için çeşitli yöntemleri kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Eskiden sadece şubeler aracılığı ile başvuru yapılabiliyorken, teknolojinin gelişmesi ile birçok kanal kredi başvurusuna uygun hale getirildi.

Bu nedenle İş Bankası emekli kredisi için bankanın web sitesini ya da hesabınız ile giriş yaparak internet şubesini kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemler için www.isbank.com.tr adresini kullanmanız güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Çünkü bankanın resmi web sitesi www.isbank.com.tr adresidir. Bu sitenin benzerini ifade eden web sitelerine, internet bankacılığı giriş bilgilerinizi yazmamalısınız.

Ayrıca Bkz: Emekliye Kredi Veren Bankalar

Bankanın mobil uygulama platformu üzerinden de başvuruda bulunmak istediğiniz kredi türünü seçerek müracaatınızı yapabilirsiniz. İş Bankası emekli kredisi başvurusunda kullanabileceğiniz bir başka bankacılık kanalı da müşteri hizmetleridir.

Telefon bankacılığı ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler 0850 724 0724 numaralı telefon şubesini arayarak işlem yaptırabilirler. Başvurularınızın sonuçları yapılan incelemelerin ardından size iletilecektir…

Bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.