Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Eksi Hesap Açmak

Acil ihtiyaçlarınız için hesabınızda para kalmadığında kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız, İş Bankası ek hesap başvurusu yapmalısınız. Çünkü hesap türü kimseden borç istemenize gerek kalmadan, acil ihtiyaçlarınızda daima hesabınızda para bulunmasını sağlayacaktır. Maddi problemlerinizi hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için İş Bankası’nın sunmuş olduğu bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Peki zor zamanımızda imdadımıza yetişecek olan ek hesap başvurusu nasıl yapılır?

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri

Vadesiz TL hesabınızdaki bakiye kullandığınızda, hesabınızdan para çekmeyi, EFT ve havale gibi para transferleri yapabilmeyi, otomatik ödeme talimatlarınızın devam etmesini sağlayan hesap türüdür.

Ayrıca BakınızHavale ve EFT Nedir? Nasıl Yapılır?

İş Bankası nezdinden bulunan vadesiz hesabınızda bakiyeniz bittiği an devreye girerek, ödemelerinizin ve nakit çekim ihtiyaçlarınızın aksamadan devam etmesine olanak tanır. Üstelik bunun için şubeye gitmenizin gerek kalmaz. Dilediğiniz zaman banka kartınızı kullanarak ATM’lerden işlem yapabilir ya da online bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Faiz Oranları ve Hesaplama

İş Bankası ek hesap özellikleri kadar faiz oranları da kullanıcıların avantajlı bir konumda olmasını sağlamaktadır. Ek hesap bankanın uyguladığı güncel faiz oranı yüzde 1.84’tür. Ödenecek faiz miktarını bulabilmemiz için ek hesabınızdan kullanacağınız kredi miktarına ve kullandığınız gün sayısına ihtiyacımız olacaktır.

Örneğin: Acil bir ihtiyacınız için hesabınızdan 1.000 TL kullandınız. 30 gün boyunca ödeme yapmadınız. Bu durumda 30 gün sonra ödenecek faiz miktarı 18,40 TL olacaktır. Geri ödenecek toplam tutar ise 1.022,08 TL’dir. Aradaki 3,68 TL’lik fark, ödenecek vergi ve fon ücretlerinden dolayı gelmektedir.

İş Bankası ek hesap hesaplama aracından dilediğiniz meblağı girerek geri ödeme bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ek hesap için tanımlanan maksimum limit 2.000 liradır.

İş Bankası Ek Hesap Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Ek hesap başvurusunun en güzel yanı şubeye gitmenize gerek kalmadan da yapılabiliyor olmasıdır. Üstelik yapacağınız başvurunun onaylanmasıyla birlikte anında hesabınızdaki limiti kullanabiliyorsunuz.

Mevcut hesap bakiyeniz eksideyken, İş Bankası ek hesabınızın bağlı bulunduğu vadesiz hesabınıza para girişi yapıldığında borç bakiyeniz otomatik olarak kapanır. Ayrıca ek hesap başvurusu sırasında faiz ödeme gününüzü de belirleyebiliyorsunuz. Ek hesap bölümünden kullandığınız tutarlara, sadece kullandığınız gün sayısı kadar faiz yansıtılır.

Mevcut İş Bankası müşterisiyseniz ek hesap başvurusunda herhangi ek bir belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. İnternet üzerinden online başvuruda bulunmak istemeyenler, kimlik belgeleri ile birlikte en yakın şubeye giderek müracaatta bulunabilirler. İş Bankası müşterisi değilseniz, bu durumda vadesiz TL hesabı açtırmak için gerekli olan belgeleri temin etmelisiniz.

Vadesiz hesap için tarafınızdan başvuru formu, sürücü belgeniz ya da nüfus cüzdanınızın aslı ile fotokopisi ve gelir durumunuzu gösteren belge istenebilir. Ayrıca APS kaydı bulunmayan kişilerden adına düzenlenmiş olan su, elektrik ve doğalgaz gibi abonelik bildiren yeni tarihli bir fatura istenebilir. Bu konuda şubeye gitmeden önce gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde yanında götürmek isteyenlere müşteri temsilcileri ile görüşmelerini tavsiye ederiz. Müşterinin kişilik türüne göre belgelerde değişiklik olabilir…

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası ek hesap başvurusunu İnternet Şubesi üzerinden 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Eğer internet üzerinden online başvuru yapmak istiyorsanız sırasıyla takip edeceğiniz adımlar; İnternet Şubesine giriş yapmak, önce Kredilerim sonrasında da Ek Hesap bölümüne tıklamaktır.

Karşınıza çıkacak olan ekranda başvuru bölümünü bulabilirsiniz. Yapacağınız başvurular maksimum 2 bin lira ile sınırlandırıldığı için bu miktara kadar yapacağınız başvurulara onay verilmesi durumunda, hesabınıza tanımlanan ek limit hemen kullanıma açılacaktır.

Ek hesap başvurusunu kimliğiniz ile birlikte tüm şubelerden de yapabilirsiniz. Onaylanan başvurunuzun ardından ay içerisinde kullandığınız meblağının faizi için takip eden bir sonraki ay ödeme gününde, vadesiz TL hesabınızda oluşan faiz borcunuzu karşılayabilecek kadar meblağının olması gerekmektedir. Ancak ek hesap kullanımınızı izleyen, faiz ödeme günü olarak belirttiğiniz günde hesabınızı artı bakiyeye geçirirseniz kesintisiz kullanıma devam edebileceksiniz…

Ayrıca Bakınızİş Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.