Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Cep Anahtar Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası Cep Anahtar Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası cep anahtar nedir ve nasıl kullanırım; Teknolojinin gelişmesi ile bankacılık işlemleri artık sadece birkaç tık ile yapılabiliyor. Elbette bu kadar kolaylığın yanında bir takım güvenlik sorunları da beraberinde gelmektedir. İşte bu gibi sorunları aşabilmek adına bankalar bir takım güvenlik önlemleri geliştirmiştir. İş Bankası’nın geliştirmiş olduğu güvenlik önlemi ise “Cep Anahtar” olarak tanımlanmaktadır.

Cep Anahtar Nedir?

İş Bankası cep anahtar sayesinde hem güvenlik sorunu aşılmış hem de internet bankacılığına giriş daha kolay bir hale gelmiş olur.

İlgili Yazılar:

Cep Anahtar Nasıl Kullanılır?

Cep anahtarı kullanabilmek için ilk olarak akıllı telefona ihtiyacınız vardır. İster android olsun, isterse iOs işlemciye sahip olan Apple bir telefonunuz olsun cep anahtarı kullanabilirsiniz.

iOs işlemcili telefonda “Cep Anahtar” kullanımı

İlk olarak Apple Store’a girilerek arama kısmına “İşCep” yazılması ve sonrasında da ilgili uygulama telefona indirilerek kurulum gerçekleştirilmelidir. Eğer telefonunuzda yeterli alan yoksa bu durumda ilgili uygulamayı yüklemek için telefonunuzdan bazı uygulamaları silmeniz gerekebilir.

Android işlemcili telefonda “Cep Anahtar” kullanımı

Cep telefonunuzda Google Play Store’u açmalı ve arama kısmına “İşCep” yazarak karşınıza çıkan ilk uygulamayı indirmelisiniz. Uygulamayı indirme ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulama ekranından ya da telefonunuzdaki uygulamaların bulunduğu kısımdan İşCep uygulamasını açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her iki işlemciye sahip telefon için de karşınıza ilk olarak uygulamanın tanıtım ekranı çıkacaktır. Bu ekranı dilerseniz sağ kısımda bulunan “İLERLE” butonuna tıklayarak ya da ekranı sağa-sola kaydırıp gözlemleyerek geçebilir, dilerseniz de sol alt kısımda bulunan “ATLA” butonuna tıklayarak direk geçebilirsiniz.

Cep Anahtar Aktivasyon

cep anahtar
Cep anahtar kısmına geçiş yapabilmek için İşCep uygulamasını açtıktan sonra sol alt kısımda bulunan ve anahtar şeklinde olan “Cep Anahtar” butonuna tıklamanız gerekecektir. Bu kısma tıkladığınızda “BİREYSEL” ve “TİCARİ” olmak üzere iki kısmın olduğunu fak edeceksiniz.

Bireysel Cep Anahtar

Müşteri No  ve Şifre/ Geçici Şifre girilerek “Devam” butonuna tıklanmalıdır.

Ticari Cep Anahtar

Bu kısım Bireysel’den biraz daha farklılık göstermektir. Öncelikle Ticari Müşteri Numaranız ve sonrasında da Kullanıcı Kodu (Bir.Müş. No) ile Ticari Şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Bu işlemden sonra Cep Anahtar Aktivasyon işlemi tamamlanmış olacaktır. İşlemin tamamlanmasıyla birlikte bundan sonraki girişlerde Anahtar Kodunuz yazan kısma kodu belirterek tek kullanımlık şifrenizi oluşturmalısınız. Bu şifre sayesinde artık cep telefonunuza şifre gelmesini beklemeden bütün internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.