Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Cep Anahtar Nasıl Alınır?

İş Bankası Cep Anahtar Nasıl Alınır?

Cep Anahtar Nedir?

Cep anahtar, İş Bankası tarafından banka müşterilerinin şifreli işlemlerde vakit kaybetmeden işlemlerini hızlıca tamamlayabilmeleri için tasarlanmıştır. Yalnızca mobil cihazlarda kullanılabilen Cep Anahtar uygulaması, tek kullanımlık şifre üreterek internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya İşCep gibi kanallar için hızlıca erişim imkanı sunmaktadır.

Ticari Cep Anahtar ile şirket veya kuruluşlar için aynı hesabı birden fazla kişi kolayca yönetebilmektedir. Aynı zamanda Cep Anahtar sayesinde İş Bankası bankamatiklerinden “Kartsız İşlem” menüsü üzerinden para çekmenize imkan vermektedir.

İlgili Yazılar:

İş Bankası Cep Anahtar Nasıl Alınır?

Yalnızca mobil uygulama üzerinden kullanabileceğiniz Cep Anahtar, bankanın mobil uygulaması olan İşCep içerisinde yer almaktadır. Bu uygulama cep telefonunuzda yüklü değil ise öncelikle telefonunuz ile bu adresi ziyaret ederek; www.isbank.com.tr/indir veya İşCep Google Play üzerinden uygulamayı edinmelisiniz.

Yükleme tamamlandıktan sonra Cep Anahtar’ın kullanılabilmesi için aktif edilmesi gerekmektedir. İşCep’te bulunan Cep Anahtar menüsüne gelerek sizden istenen bilgileri girip 6 haneli Cep Anahtar kodunuzu belirlemeniz gerekiyor.

Bireysel, Ticari veya birden fazla firmaya ait internet şubesine doğrulama yapıldıktan sonra aynı Cep Anahtar ile giriş yapmanız mümkün.

Ticari Cep Anahtar Nasıl Alınır?

Ticari amaçlı birden fazla kişinin yönetmesi gereken hesaplar olabilir. Bu durumda Ticari İnternet Şubesi’ndeki Başvuru ve Ürünler menüsü altında ve “Güvenlik Ayarları – Cep Anahtar” menüsü altından Cep Anahtar başvurusunda bulunabilirsiniz. Aşağıda Ticari Cep Anahtar başvuru ekranını görebilirsiniz;

Ticari Cep Anahtar başvuru ekranı

Burada size iki seçenek sunulmaktadır;

  • Bireysel veya başka bir firmada kullandığım Cep Anahtarımı Ticari İnternet Şubesi için de kullanıma açmak istiyorum.
  • Farklı bir cep telefonuma Cep Anahtar yükleyip Ticari İnternet Şubesine onunla giriş yapmak istiyorum.

Yapmak istediğiniz işleme göre seçiminizi yaparak “Devam” butonuna tıklayarak cep telefonunuza uygulamayı indirmeniz için gereken bağlantının gelmesini sağlayabilirsiniz.

* Cep telefonunuzun çalınması veya kaybolması durumunda 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası Telefon Şubesini arayarak Cep Anahtar iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece başkaları tarafından hesaplarınıza erişimin önüne geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.