Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

İş Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

İş Bankası Arsa Kredisi

Türkiye’de arsa yatırımı yapan birey, belki de en mantıklı birey tipinin başında geliyor. Özellikle güncel ve popüler muhitlerden yahut gelecekte popülerleşmesi beklenen muhitlerden arsa alıp yatırım yapanların bugünlerde zenginleştiğini rahatlıkla görebiliyoruz.

Bu bireyler, genelde arsa kredisi alarak yatırımlarını yaparken, şu günlerde en uygun tekliflerle arsa kredisi, İş Bankası’ndan alınıyor. İş Bankası’nın arsa kredisi imkanları çok cazip!

Bu yazımızda sizler için, İş Bankası arsa kredisi hakkında detaylı bilgiler vermeye gayret edeceğiz.

Siz de, arsa kredisi almak ve birikmişinizin üzerine koyarak paranızı geleceği gören bir yatırıma bağlamak isterseniz; işte İş Bankası arsa kredisi hakkında bilmek istediğiniz hemen her şey.

İş Bankası Arsa Kredisi Özellikleri

Türkiye İş Bankası, tarafınıza arsa kredisi verirken aşağıdaki özellikleri de hali hazırda tarafınıza sunmaktadır.

 • İş Bankası arsa kredisi, satın alacağınız arsanın azami %50’si kadar tarafınıza tahsis edilir. Dolayısıyla, bir birikmişinizin olması ve sadece arsa tutarının yarısı kadar kredi alabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.
 • İş Bankası vereceği arsa kredisi için tarafınıza muhakkak sigorta yapmaktadır. Kredi alınmadan önce bu sözleşmenizde yazmaktadır.
 • Arsa kredisi ödemeniz bitmeden, herhangi bir biçimde arsanız üzerindeki ipotek kaldırılmaz.
 • İş Bankası arsa kredisini 60 aya kadar vade ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. 60 Ay yahut 12 ay fark etmeksizin, faiz farkı ödemezsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

İş Bankası’ndan arsa kredisi almak istiyorsanız, öncelikle faiz oranlarını bilmeli ve düzgün bir hesaplama gerçekleştirmelisiniz.

Bakıldığında, İş Bankası’nın vereceği arsa kredisinin faiz oranı %1,35 olarak görülüyor ve bunu taksit tutarı artsa da İş Bankası sabit tutuyor. Bu faiz oranının yanında aşağıdaki masraf kalemleri de arsa kredinize eklenebiliyor.

 • Sigorta giderleri.
 • BSMV ücreti.
 • Taşınır ve taşınmaz rehin ücreti.
 • Ekspertiz ücreti.

Öncelikle faiz oranıyla istediğiniz tutarı endeksleyerek, ana borcunuzu bulduktan sonra; yukarıdaki masraf kalemlerini de ana borcunuza eklemeniz gerekmektedir.

Böylece, manuel (elle) bir hesaplama gerçekleştirmiş olur ve İş Bankası’na ne kadar ödeyeceğinizi bulabilirsiniz. Ancak, İş Bankası’nda bazı hesapların değişebileceğini, tutarların artıp azalabileceğini de bildirelim.

Ek olarak, İş Bankası kredi hesaplama motoruna buradaki bağlantıdan ulaşarak da otomatik bir hesaplama gerçekleştirebilir, krediniz hakkında tahmini, ortalama bir hesap yapabilirsiniz. Buradaki hesaplama motorunda da tam olarak tüm masraflar eklenmemektedir.

İş Bankası Arsa Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belge ve Şartlar

İş Bankası’ndan arsa kredisini bilindiği gibi arsa tutarının sadece %50’si kadar edinebiliyorsunuz. Bunun yanında şart olarak İş Bankası tarafınızdan kredi notunuzun iyi olmasını talep ediyor.

Kredi notu ortalama olan ve yüksek meblağda kredi isteyen bireylerden ise İş Bankası tarafından kefil yahut ipotek edilecek emtia talep edilebiliyor. Aşağıdaki belgeler ise İş Bankası tarafından arsa kredisine başvurmadan önce istenen belgeler olarak biliniyor.

 • Kredi başvuru formu (şubeden edinebilirsiniz).
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı.
 • Varsa gelir belgesi yahut elinizdeki mal varlıklarına dair belgeler.
 • Arsanın tapusunun fotokopisi.
 • Alacağınız arsanın ipotekli olmadığına dair bir diğer belge.

İş Bankası Arsa Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası arsa kredisi başvurusu yapmak için en yakın Türkiye İş Bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Yanınızda, yukarıdaki belgeleri götürmeyi ve varsa bir de kredi notu belgenizi, belgeleriniz arasına eklemeyi unutmayın.

Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, durumunuzu açıkça anlatabilir ve kredi başvuru formunu doldurarak, gerekli belgeleri temsilciye teslim edebilir, başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuz, 15 gün içerisinde değerlendirilip size geri dönüş yapılacaktır. İş Bankası’nın ek belge isteme hakkının bulunduğunu da unutmamanızda fayda var.

Bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.