Kredilog.com

İş Bankası 72 Ay Yapılandırma 2018

İş Bankası 72 Ay Yapılandırma

İş Bankası müşterilerinin daha rahat ödeme koşullarına sahip olabilmeleri için çözüm üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren mevzuat kapsamında borcunu ödeyemeyen ya da daha düşük miktarda taksit tutarı oluşturmak isteyen tüketicilere fırsat tanınıyor.

Bu mevzuata göre İş Bankası kredi kartı olan veya bankanın kredi ürünlerinden herhangi birini kullanan birçok müşteri taksitlendirme yaparak, borcunu kolaylıkla yapılandırabiliyor.

Bu yapılandırmanın nasıl gerçekleştirildiğini ve hangi şartlarda yapıldığını yazımız içerisinde detaylandırarak sizlere aktardık.

İş Bankası 72 Ay Yapılandırma

İş Bankası 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Nakit paraya sıkışılan bazı dönemlerde sıklıkla kullanılan kredi kartları, ileriki dönemlerde ödemelerin yapılmasını zorlaştırabiliyor.

Özellikle ülkemizde son yıllarda yaşanan ekonomik gerilemenin vatandaşa etkisi büyük olduğu için kredi kartı kullanımı üst seviyeye çıkmış durumda. Giderek biriken kart borçlarına yüksek faizler uygulanarak, tüketicinin icraya kadar gidebilen bir yola girmesi söz konusu oluyor.

Bu noktada çözüm yolu arayan tüketiciler için yeni bir mevzuat düzenlenerek, geçtiğimiz yıl Ekim ayında yürürlüğe girmesi sağlandı. Bu mevzuata dayanarak müşterilerine yardımcı olmayı hedefleyen İş Bankası 72 ay kredi kartı yapılandırma imkânı ile müşterilerinin kart borçlarının maksimum 72 taksite bölünmesini sağlıyor.

İş Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu bir diğer taksitlendirme çeşidi ise 72 ay kredi yapılandırmadır. Müşterilerinin kredi borçlarını düzenli olarak ödeyebilmesi için bir fırsat sunan İş Bankası, yapılandırma kapsamında oldukça uygun faiz oranları belirlemektedir.

Düşük faiz oranlarıyla yapılandırabileceğiniz kredi borcunuzun, uzun bir vadeye bölünmesini ve bu şekilde rahat ödeme yapmanızı sağlayabilirsiniz. Bu durum hem taksitlerinizin daha düşük miktarda olacağı yeni bir plan hazırlanmasına, hem de bankanın sizden tahsil edeceği meblağı daha rahat almasına sebep olmuş olacak.

Her iki tarafında avantajlı olabilmesi için sizin dikkat etmeniz gereken, taksitlendirmenin yapılacağı yeni faiz oranıdır.

İş Bankası müşteriye özel faiz oranı sunabilen bir banka olduğu için genel olarak ödemelerinizde düzenli ve borcunuza sadık bir müşteriyseniz daha uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartlarınızdan kaynaklı borçlarınızı ya da taksit miktarını karşılamakta zorlandığınız kredi ürünü yapılandırmak istediğinizde İş Bankası şubelerine müracaat edebilirsiniz.

Şube yetkilisinden yapılandırma işlemlerine dair sürecin nasıl işlediği hakkında detaylı bilgi alabilmeniz mümkün. Bu bilgiler ışığında öğrenmiş olduğunuz faiz oranını kabul ediyorsanız, 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ancak bankanın başvurunuzu kesinlikle onaylaması gibi bir durum söz konusu değildir. Banka, bu başvuruyu yapmakta geç kalıp kalmadığınızı detaylıca inceleyecektir. Örneğin ödenmemiş mevcut borçlarınızın takibe düşüp düşmemesine, sizin kara liste kaydınızın bulunup bulunmadığına mutlaka bakılacaktır.

Bu hususlardan sonra ödemelerinizi düzenli yapabileceğiniz kanaatine varılırsa, yapılandırma kapsamında kredi kullanabilmenize olanak tanınacaktır.

Merak ettikleriniz ya da daha fazla bilgi almak istediğiniz konular için İş Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri temsilcileri 72 ay yapılandırma ile ilgili her konuda tüketicilere yardımcı olabilmektedir…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.