Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Kredi kullanımlarında bilindiği üzere geri ödeme süreci, söz konusu kredi ürününün kullanıldığı tarihten bir ay sonraki tarihte başlamaktadır. Ancak 1 aylık süre bazı dönemlerde kişilerin hemen ödemeye başlaması için yeterli olmayabiliyor. Bu zamanlarda da İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi yardımınıza koşuyor.

Özellikle alınan kredi türü, bir yatırım için kullanılmışsa kazancı geri elde edememeden kaynaklı geri ödemede sorun yaşanabiliyor. Benzer durumlar yaşayan tüketiciler için bankaların bulmuş olduğu çözüm ise ertelemeli kredidir.

İş Bankası ertelemeli kredi ürünü, alınan kredi ürününün geri ödemesinin hemen başlatılmadığı bir ödeme sisteme sistemine sahip olan kredi türüdür. Bu konuda bankanın amacı hem daha fazla müşteri kazanabilmek, hem de müşterilerine ödeme planı hazırlama konusunda esnek koşullar ile yardımcı olabilmektir.

Dönemsel olarak başlatılan İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi ürününden gerekli koşulları sağlayan herkes yararlanabilir. Özellikle üç aylık maaş kişilerin ihtiyaçlarına uygun çözüm sunmaktan ileri gelen bir düzenleme olan 3 ay ertelemeli kredi ürünü, 3 ayda bir taksitli olarak da hazırlanabildiği için çoğu müşteriye uygun gelmektedir.

Bireysel krediler dışında kullanılan yatırım ya da iş yeri açma kredileri gibi ticari kredilerde ise ödemesiz vade süreci banka ile görüşülerek uzatılabiliyor…

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Özellikleri

Kredi kullanma ihtiyacından olan kişileri cezbeden İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi ürününün en belirgin özelliği, kredinin bugün kullanmasına imkân tanınması fakat geri ödemenin 3 ay sonra başlatılmasıdır. Bu şekilde tüketici 3 aylık ödemesiz dönem avantajından yararlanarak, hem diğer borçlarınızı daha hızlı ödeyebiliyor hem de başka ihtiyaçlarını elde etmek için 3 aylık bir süreç kazanıyor.

Bu sürenin sonunda ödemelerin başlatılması ile birlikte eşit taksit tutarlarından oluşan planınız devreye girmektedir. Bazen de bankanın düzenlediği özel kampanyalar kapsamında değişken taksitlerle geri ödeme yapabilmeniz mümkün. Ertelemeli kredinin bir diğer özelliği ise kredinin vadesini kısaltan bir süreci kapsamasıdır. Çünkü bu krediyi kullandığınızda, ödeme başlatıldığında aslında 48 ay olabilecek olan maksimum vade sayısı direkt olarak 45 aya düşecektir.

Ödeme yapılmayan aylarda sanki ödeme gerçekleşmiş gibi yansıtılarak, düzenlemeler gereği maksimum 36 ay kullanılabilen ihtiyaç kredisi ödeme planından düşülmektedir. Veyahut farklı bir kategoride kredi kullandığınızda da aynı şekilde ödeme planı hazırlanırken, ilk 3 ay ödeme yapılmış gibi maksimum vade sayısından düşülecektir.

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Uygun şartlar ile ödemesiz bir dönem kazanacak mali durumunuzu rahatlatabilirsiniz. Ancak buna karşılık olarak bankanın faiz süreci durdurulmuyor. İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi kullandığınızda, gecikme durumu oluşmayacak şekilde güncel faiz düzenlemesi yapılmaktadır.

Dolayısıyla ödeme yapılmayan dönemde işleyen faizler, ödeme tarihi geldiğinde tüm vadelere eşit olarak dağıtılarak ödeme planına yansıtılacaktır. Dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar kapsamında ise erteleme nedeni ile oluşan faiz farkı, planın ilk taksitine de yansıtılabiliyor.

Bu durumda sadece ilk taksitiniz yüksek bir meblağdan oluşarak diğer ödemeleriniz düşük tutarlı olarak ayarlanabiliyor. Fakat bu farkın fahiş miktarlarda olmaması çoğu banka müşterisinin işine gelmektedir.

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Normal kredi ürünlerine göre geç başlamasından dolayı tüketiciye finansal bir rahatlama sağlayan İş Bankası 3 ay ertelemeli krediye anında başvuru yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle bankanın en yakın şubesine şahsen müracaatta bulunmanız ve güncel faiz oranları ile ödeme imkânlarını öğrenmeniz gereklidir.

Şayet sunulan faiz oranları size uygun gelirse, kullanmak istediğiniz kredi ürününe 3 ay erteleme yapılması için ön başvuru oluşturabilirsiniz. Bu başvurunun ardından inceleme süreciniz başlatılacak olup, sürecin olumlu sonuçlanması ile birlikte tarafınızdan kullanmak istediğiniz kredi türüne göre bazı evraklar istenecektir. Gerekli görülen evrakları şubeye teslim ettikten sonra bankanın krediye onay vermesi ile birlikte başvurulan kredi miktarını anında kullanabilir ve ödemelerinize 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvurusunu internetten ya da bankanın mobil uygulamasından yapmakta mümkün. Ancak bunun için bankanın belirli dönemlerde duyurduğu kredi kampanyalarını takip etmeniz gerekmektedir.

Şuan için İş Bankası’nın ertelemeli kredi ürününe yönelik hali hazırda bir kampanyası bulunmamaktadır. Ancak banka bu konuda bir düzenleme yapar ve duyuruda bulunursa, hangi kanalları kullanarak başvuru yapabileceğinizi de açıklayacaktır. Bu konuda avantajları kaçırmak istemiyorsanız, sürekli takipte kalmanız gereken kanal İş Bankası resmi web sitesidir. Çünkü banka kampanyalarını ilk olarak resmi web sitesi üzerinden yayınlamaktadır…

Bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.