Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası 2/B Kredisi Başvurusu

İş Bankası 2/B Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılı?

İş Bankası 2/B Kredisi Başvurusu

İş Bankası 2/B Kredisi

Türkiye İş Bankası ve Çevre, Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren İş Bankası 2/B kredi ürünü; 2/B tipindeki bütün arazi sahiplerine kolay bir biçimde verilebiliyor. İş Bankası 2/B kredisini anlattığımız bu yazımızdan umarım memnun kalırsınız.

Bilindiği gibi 2012 yılından bu yana 2/B arazilerinin hak sahiplerinin, haklarını kaybetmemeleri adına pek çok kolaylık devlet tarafından sağlanmaya çalışılmış ve özellikle kredi çekimlerinde özel, devlet destekli fark etmeksizin pek çok banka müşterilere rahatça kredi verebilmişti.

Bugün de aynı biçimde, Türkiye İş Bankası 2/B kredisi rahat bir şekilde alınabiliyor. Siz de 2/B arazisine sahipseniz ancak ödemesini bir türlü yapamıyorsanız, Türkiye İş Bankası’ndan uygun faiz oranları ile 2/B kredisini nasıl kullanacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İş Bankası 2/B Kredisi Özellikleri

Türkiye İş Bankası tarafından 2/B arazisine hak sahibi olanlar için 2/B kredisine dair aşağıdaki bazı özellikler sunuluyor.

 • İş Bankası, bu krediyi sadece 2/B arazisinin hak sahibi olan bireylere veriyor.
 • Devlet destekli olduğundan, bu krediyi çok düşük faizlerle, büyük ödeme kolaylıkları ile alabiliyorsunuz.
 • İş Bankası 2/B kredisini 120 aya kadar vadeyle rahatça kullanabiliyorsunuz.
 • Aldığınız 2/B kredisine devletin de desteğiyle pek masraf ödemiyorsunuz.
 • Son olarak, bu kredinin ödemesini sonraki zamanlarda yapılandırabilmeniz de mümkün kılınıyor.

İş Bankası 2/B Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Siz de İş Bankası’ndan 2/B kredisini kullanmak istiyorsanız, öncelikle kredinin faiz oranlarına ve masraf kalemlerine dair ayrıntılı bilgiyi edinmeniz gerekmektedir. İş Bankası’nın 2/B kredisine dair sunduğu faiz oranı, ortalama %0,89, vade seçeneği ise 120 ay olarak bilinmektedir. Diğer bankaları göz önüne alınca, başarılı bir oran olarak görülebilen bu faiz oranı ile birlikte, aşağıdaki masraf kalemleri de ödemenize yansıyacaktır.

 • Kredi tahsis ücreti.
 • BSMV ve KKDF ücretleri.
 • Gecikme bildirim ücretleri.

İş Bankası 2/B kredisinden istediğiniz tutarla, faiz oranını endekslediğinizde; ana borcunuzu bulabilir ve sonrasında yukarıdaki masraf kalemlerini de ekleyerek, krediye ödeyeceğiniz toplam borcu tespit edebilirsiniz.

İş Bankası kredi hesaplama motorunda 2/B kredisi seçeneği bulunmadığından maalesef otomatik bir hesaplama gerçekleştirmeniz mümkün değil ancak illa ki başkaları hesaplasın istiyorsanız, 0850 724 0 724 numaralı İşbank müşteri hizmetlerini de arayarak hesaplama yaptırabilirsiniz.

İş Bankası 2/B Kredisi Başvuru için Gerekli Belge ve Şartlar

İş Bankası’ndan 2/B kredisi alabilmek için öncelikli şartlardan bir tanesi, elbette 2/B arazisinin hakkına sahip olmanız. 2/B Arazileri dağıtıldıktan sonra, bir hak sahibi değilseniz; bu krediden yararlanamıyorsunuz. Bunun yanında tarafınızdan muhakkak 2/B araziniz olduğuna dair bir belge de talep ediliyor ve bu belge genelde 2B arazisinin hak sahiplerinin devlete yatırdığı başvuru ücretinin dekontu oluyor.

Son olarak tarafınızdan aşağıdaki belgeler de talep edilebiliyor.

 • Kredi başvuru formu (şubede doldurulabilir).
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.
 • Varsa gelir belgesi yahut elinizdeki mal varlıklarına dair belgeler.
 • Devletten 2/B arazisinin tapusunun devrinin gerçekleştirilmesi için gereken tutarın yazılı olduğu belge.

İş Bankası 2/B Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası şubelerinden rahatlıkla yukarıdaki belgeleri tahsis ederek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcisi size uygun bir ödeme planı çıkarabilecek ve buna binaen kredinizi alarak hem araziye sahip olabilecek hem de rahatça ödeme planına uygun aylık periyotta, kira öder gibi 2/B arazisi sahibi olabileceksiniz.

Bilgi için tıklayın.

Ayrıca İş Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.