Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İnternetten Kredi Kartıyla Fatura Nasıl Ödenir?

İnternetten Kredi Kartıyla Fatura Nasıl Ödenir?

İnternetten Kredi Kartıyla Fatura Ödemek

Yaşam koşullarının daha zor bir hale gelmesi sebebiyle kredi kartı kullanımını her geçen gün artmaktadır. Öyle ki kişiler pek çok işlemini internet üzerinden kredi kartıyla gerçekleştirme isteğindedir. Kredi kartı ile istediğiniz işlemi gerçekleştirmek de artık çok kolay. Kişilerin internet üzerinden yaptığı işlemler incelendiğinde ise çoğunlukla fatura ödeme işlemlerinin gerçekleştirildiği görülmektedir.

Bu nedenle internetten kredi kartıyla faturasını ödemek isteyenlere özel oluşturduğumuz bu yazıda ödemenin nasıl gerçekleştiğini, hangi faturaların ödenebildiğini ve online ödemenin güvenli olup olmadığını açıkladık…

Gelişen teknoloji alt yapısıyla birlikte artık günümüzde internetten kredi kartıyla fatura ödemek mümkün. Ancak bu işlemin gerçekleşebilmesi için kartınızın 3D güvenlik sistemine kayıtlı olması gereklidir. Çünkü birçok ödeme noktası, müşterilerinin internet üzerindeki alışverişlerini koruyabilmek ve kullanıcılarının güvenliğini arttırabilmek amacıyla 3D güvenli ödeme sistemine geçti.

Bu nedenle kredi kartınızın ait olduğu banka 3D güvenlik uygulamasını destekliyorsa, fatura ödeme sırasında ya da öncesinde açılan güvenlik penceresi aracılığıyla sisteme dahil olabilir ve ödemelerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca internet bankacılığı aracılığıyla fatura ödeme işlemlerinin gerçekleşebilmesi için de bankanızın internet şubesine giriş şifresini edinmeniz yani internet şube kullanıcısı olmanız gereklidir. Giriş şifrenizi şubelerden ya da müşteri hizmetlerinden edinebilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartıyla Elektrik Faturası Ödemek

Online olarak kredi kartınız ile elektrik faturasını ödemek istiyorsanız bunun için kullanabileceğiniz birçok kanal bulunmaktadır. Bunlardan ilki bankanızın internet şubesini kullanarak, bulunduğunuz ilin elektrik kurumuna ödeme yapmaktır.

Bunun için internet bankacılığının ödemeler bölümünden elektrik abone bilgileriniz ile sorgulama yaptırmanız ve ödemek istediğiniz faturayı seçerek işleminizi tamamlamanız yeterli olacaktır. internetten kredi kartıyla elektrik faturası ödemek için kullanabileceğiniz diğer kanallar ise online ödeme şubeleridir.

Ülkemizin birçok ilinde fatura ödeme hizmeti veren bu şubeler, temsilcilik sözleşmesine dayanarak elektrik faturanızı internet üzerinden ödeyebilmenizi sağlamaktadır.

Online ödeme şubeleri aracılığıyla internetten elektrik faturası ödeyebilmek için sırasıyla; ödeme noktasının web sitesine giriş yapılması, üyelik işlemlerinin tamamlanması, abone numarası ile faturanın sorgulanması ve ödemenin gerçekleştirilmesi gereklidir. Tüm bu işlemlerden sonra kullandığınız online ödeme noktasından faturanızın ödeme durumunu kontrol edebilmeniz mümkün.

İnternetten Kredi Kartıyla Su Faturası Ödemek

İnternetten kredi kartınızla su faturası ödemek için ilgili resmi kurumun web sitesi olan www.izsu.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Kurumun pek çok bankayla anlaşması bulunduğu için hemen hemen her banka kartıyla ödeme yapabilmeniz mümkün. Bunun için www.izsu.gov.tr adresinde yer alan online işlemler bölümüne tıklamanız ve fatura ödeme sekmesini kullanmanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada tarafınızdan abone numarası ile ekranda görüntülenen güvenlik kodu istenecektir.

Bu bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak, güvenli ödeme sayfasına aktarılmanızı sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde internet üzerinden su faturanızı ödeyebilmek için internet bankacılığını ve online ödeme noktalarını da kullanabilirsiniz. Ancak ödeme merkezleriyle işlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için kredi kartınızın ait olduğu bankanın 3D güvenlik uygulamasını destekliyor olması gereklidir. Çünkü birçok online ödeme noktası güvenlik şifrenizin istenmesi için 3D sistemine geçmiş bulunmaktadır.

İnternetten Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödemek

Hayatınızı kolaylaştırmak adına internetten ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, bu işlem için fatura ödeme merkezlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle 3D güvenlik sistemine geçmiş olan bir web ödeme merkezi aracığıyla işlemlerinizi tamamlamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Aynı zamanda kredi kartınızın ait olduğu kurumun internet bankacılığı üzerinden de doğalgaz faturalarınızı ödemeniz mümkün. Hatta her ay bu işlem ile uğraşmak istemeyenler, internetten kredi kartıyla doğalgaz faturasının ödenmesi için bankaya otomatik ödeme talimatı da verebilir.

Son olarak doğalgaz abonesi olduğunuz kurumun web sitesi aracılığıyla da kredi kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Örneğin İGDAŞ abonesi olan birey, internetsubesi.igdas.com.tr adresini ziyaret ettikten sonra üyelik sözleşmesini kabul ederek kolay bir şekilde fatura ödemesini gerçekleştirebilir.

İnternetten Kredi Kartıyla Cep Telefonu Faturası Ödemek

İnternetten kredi kartıyla cep telefonu faturası ödemek için kişilerin kullanabilecekleri 3 kanal bulunmaktadır. Bunlar; internet bankacılığı, online ödeme noktaları ve cep telefonu operatörlerinin resmi web sayfalarıdır. Kredi kartı ile fatura ödeme için online ödeme noktalarını tercih ederseniz, ilk olarak seçtiğiniz ödeme merkezinin ilgili web sitesini ziyaret etmelisiniz.

Sonrasında üyelik kaydınız yoksa üyelik ile ilgili işlemlerinizi tamamlayarak, kaydınız varsa bilgilerinizi yazarak giriş yapmalısınız. Bu işlemlerin ardından cep telefonu numaranız ile kesim tarihi geçmiş olan faturalarınızı sorgulayarak kolayca ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci olarak cep telefonu hattınız hangi operatöre bağlı ise o kurumun resmi web sitesini kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz. Örneğin Turkcell aboneleri www.turkcell.com.tr adresine giderek, ekranın sağ tarafında yer alan “Giriş” bölümünden telefon numaralarıyla giriş yapabilir ve sayfada çıkan faturalarını kolaylıkla ödeyebilirler.

İnternetten Kredi Kartıyla İnternet Faturası Ödemek

Zamandan kazanmak için ödemelerinizi online olarak yapmak istiyorsanız, internetten kredi kartıyla internet faturanızı da ödemeniz mümkün. Özellikle mevcut internet bankacılığı kullanıcıysanız, bu ödeme sizin için hiçte zor olmayacaktır. Çünkü kullanmakta olduğunuz internet bankacılığına giriş yaparak, ödemeler menüsünden İnternet/ADSL faturalarınızı ödemeniz oldukça kolay bir işlem.

Tek yapmanız gereken kurumun ismini arattırmak ve hizmet numaranız ile ödeyecek olduğunuz faturanızı sorgulatmaktır. İnternet şubesini kullanmıyor ve farklı bir ödeme noktası arıyorsanız, o halde online ödeme merkezlerini kullanabilirsiniz. Özellikle güvenli ödeme sistemiyle çalışan merkezleri tercih ederek, üyelik işlemlerinizi tamamlamanızın ardından faturanızı hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz.

İnternetten kredi kartıyla internet faturası ödemek için kullanılabilecek alternatif ödeme seçeneği ise abonesi olduğunuz kurumun web sitesidir. Örneğin Türk Telekom internet hattı müşterisi olanlar onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr adresinden, “online işlemler” bölümünü kullanarak kısa sürede işlemlerini tamamlayabilirler.

Bunun için abonesi olduğunuz kurumun online işlemler menüsüne giriş şifresini edinmeniz ve ilgili fatura ödeme sayfasına tıklamanız yeterli olacaktır…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.