Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Nasıl Alınır?

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Nasıl Alınır?

Birikimleriniz ile yatırım yapmak ya da düğün, nişan, sünnet gibi merasimlerde takı olarak kullanmak amacıyla internetten altın satın alabilirsiniz. Üstelik altın almak istediğinizde ödemesini kredi kartınızla da kolaylıkla tamamlayabilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığına dair ayrıntıları ve internetten kredi kartıyla altın almanın güvenli olup olmadığınız yazımızdan inceleyebilirsiniz…

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Almak

Sanal mağazalarda rahatlıkla kullanabildiğiniz kredi kartları ile sanal kuyumculardan da alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için sadece kredi kartınızın internet alışverişine açık olması ve kullanılabilir bakiyenizin bulunması yeterlidir. Üstelik internetten kredi kartı ile altın alımında taksitte yapılabiliyor. Önceki senelerde haksız kazanç elde etmek isteyen kötü niyetli kişilerin önüne geçebilmek adına taksitli altın alışverişine kısıtlamalar getirilmişti.

Özellikle kredi kartı komisyonculuğu yapan kişileri engellemek amacıyla getirilen kısıtlamalar, 2016 yılında yeniden gündeme gelerek altın satışlarında 4-6 arasında değişen taksit uygulamasına geçildi. Bu düzenleme ile birlikte gerçek ihtiyaç sahiplerinin kredi kartı ile altın alabilmesi sağlanırken, uzun vadeli satış yapamayacak olan komisyoncuların da önleri kesilmiş oldu.

Altın fiyatları genellikle yükselen bir ivme çizdiği için günümüzde en mantıklı yatırımlardan birisi altın almaktır. Altın alabilmek için kuyumculara komisyon ödemek istemiyor ya da altını normal değerinden satın almak istiyorsanız online altın satışı yapan mağazaları tercih etmeniz sizin için daha avantajlı olabilir.

Ancak bunun için altın satışı yapan e-ticaret sitelerine karşı çok dikkat olmanız gereklidir. Oldukça kıymetli bir ürün olan altın satışında dolandırıcılara karşı kendinizi koruyabilmeniz adına güvenilir sitelerden alışveriş yapmalısınız. İnternetten kredi kartı ile altın satın almak isteyenler için sanal mağazanın güvenilirliğini anlayabilme yöntemlerini aşağıdaki konu başlığında paylaştık…

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Almak Güvenli Mi?

İnternetten sadece altın almak değil, tüm ürün ve hizmet alımları güvenilir bir site aracılığı ile gerçekleştirildiğinde güvenlidir. Sitenin güvenilir olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Öncelikle ödemenin 3D secure özelliği taşıyan bir kredi kartı ile gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Çünkü bu özellik, internet üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapılmasında güvenliğin artırılması için geliştirilen bir sistemdir. MasterCard ve Visa’nın geliştiği bu sistem sayesinde “güvenli internet alışverişi” çözümleriyle sadece tüketiciler değil, sanal mağazalarda sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmış oluyor. Bu nedenle internetten kredi kartı ile altın almak istediğinizde 3D Secure özelliğini taşıyan bir kartınızı kullanmalısınız.

Ayrıca Bkz: Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar Nelerdir?

İnternetten kredi kartıyla altın almak istediğinizde haklarınızı koruyarak, güvenli bir şekilde işlem yapmak istiyorsanız ödemenin 128 Bit SSL sertifikası güvenliği aracılığı ile gerçekleşmesi kadar sitenin de güvenilir olması önem arz etmektedir.

Örneğin alışveriş yapmak istediğiniz sanal işyerinde MasterCard® SecureCode™ ve Verified by Visa® logolarının bulunup bulunmadığına, web sitesinin SSL sertifikası kullanıp kullanmadığına dikkat ederek altın satın almalısınız. Tüm bu hususlar internetten alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirirken, güvenliğin artırılması için gerekli olan kriterlerdir.

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Alınabilecek Siteler

T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılan altınları internet üzerinden satın almak için kullanabileceğiniz web siteleri mevcut. İster yatırım yapmak, isterseniz de düğün, sünnet ve nişan gibi merasimlerde takı olarak kullanmak amacıyla aşağıda yer alan sitelerden kredi kartıyla altın alabilirsiniz.

Ancak bu sitelerde altın fiyatlarının birbirinden farklı olabileceğini unutmayınız. Bu nedenle internetten kredi kartı ile altın satın alımı gerçekleştirmeden önce sitelerin gram altın fiyatlarını karşılaştırmanız sizin avantajınıza olacaktır.

 • www.gittigidiyor.com
 • www.n11.com
 • www.maygold.com.tr
 • www.cephaneci.com
 • www.e-haremaltin.com
 • www.netsiparis.com
 • www.akakce.com
 • www.hepsiburada.com
 • www.ceyrekaltin.com
 • www.taksitlealtin.com
 • www.atasay.com
 • www.altinbas.com

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.