Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İnternetten Kredi Kartı Ekstresine Nasıl Bakılır?

İnternetten Kredi Kartı Ekstresine Nasıl Bakılır?

İnternetten kredi kartı ekstresine bakmak

Posta hizmetinde yaşanan gecikmelerden dolayı kredi kartı ekstresi tüketicilere geç ulaşabiliyor. Bu gecikme tüketiciyi bazen zor durumda bırakabilir ve kartın son ödeme tarihini geçirmiş olmasına sebep olabilir. Kredi kartı için yapılan başvurusu sırasında da hatalı adres bildirimi yapılabiliyor ya da tüketici sonradan adres değişikliği yaptığı halde bunu bankasına bildirmemiş olabiliyor.

Bu ve benzeri nedenlerden dolayı kredi kartı ödemesini geciktirmek istemeyen tüketiciler, internetten kolaylıkla kartına ait ekstreyi görüntüleyebilirler. Üstelik yapılan bu işlem sayesinde kredi kartının hesap özetinin basılması için doğa da katledilmemiş olur.

Dijital bankacılık kanallarını kullanarak, kredi kartınızın ait olduğu bankanın internet şubesi aracılığıyla internetten kredi kartı ekstrenize bakmanız mümkün. Ancak kredi kartı ekstrenizi internet üzerinden sorgulayabilmeniz için mobil kullanıcı ya da internet şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

Çünkü internet bankacılığına güvenli giriş yapabilmeniz için kullanıcı bilgileriniz ile şifreniz sorulmaktadır. Bankaların neredeyse tüm bankacılık işlemlerini yapmanıza olanak veren internet şube, hızlı bir şekilde son dönem kredi kartı ekstrenizi görüntülemenizi de sağlayacaktır. Bu işlemi nasıl yapacağınıza dair bilgileri sırasıyla aşağıda bulabilirsiniz…

İnternetten kredi kartı ekstresini görüntülemek için neredeyse tüm bankaların internet şubelerinde izlenecek yol aynıdır. İlgili bankanın resmi web sitesini ziyaret edersiniz. Daha önceden oluşturduğumuz olduğunuz size özel şifre ve bilgilerinizle işleminize devam edersiniz.

Güvenlik amacıyla bankanın sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen SMS’teki şifreyi ilgili alana girersiniz. Hemen ardından bankanın internet şubesine giriş yaparak, Kartlarım menüsüne tıklarsınız. Burada genellikle “Kart İşlemlerim” adı altında bir bölüm bulunmaktadır.

Bu bölümde kart bilgilerinizi görüntüleme, kart hizmetlerinizi öğrenme, kredi kartı borcu ödeme, ek kart için başvuru yapma ya da kredi kartı ekstresini kontrol etme gibi birçok bankacılık işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Örneğin internetten kredi kartı ekstresini görüntülemek için genellikle Kart İşlemlerim menüsünde “Hesap Özeti Seçenekleri” şeklinde bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümü kullanarak zaman kaybetmeden son dönem ekstrenizi görüntüleyebilir ve gecikme yaşamadan borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı hesap özetlerinizin periyodik ve otomatik olarak belirteceğiniz e-posta adresine gönderilmesini istiyorsanız bunun için bankanıza bildirimde bulunabilirsiniz. Bildirim yapabilmek için kullanabileceğiniz bankacılık kanalları; şubeler, müşteri hizmetleri, ATM’ler ve internet bankacılığıdır.

Bu kanallar aracılığı ile bankanız sistemine tanımlatabileceğiniz ya da mevcut tanımlı olan e-posta adresinize, kullandığınız kredi kartı ürününün ekstresinin periyodik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Silinir mi? [KESİN CEVAP]  > TIKLAYIN

Kredi Kartı Aidatı Yasal mı? Nasıl Geri Alınır? > TIKLAYIN

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.