Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

İnternet bankacılığı nasıl kapatılır; İnternet şubesi büyük kolaylıklar sağlasa da, kimi müşteriler internetten banka işlemlerinin yapılmasını istemediği için belirli bir süre sonra internet bankacılığı kapatma talebinde bulunurlar. Peki internet bankacılığını kapatmak için hangi adımlar izlenir?

İnternet Bankacılığını Kapatmak

Müşterilerin internet bankacılığını devre dışı bırakmak (tamamen kapatmak) için uygulayabilecekleri adımlar bankadan bankaya göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle yazımızın devamında, bankaya göre özel olarak uygulanacak internet bankacılığı kapatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Özellikle de akıllı telefonların kullanım oranının artması ile birlikte akıllı telefon sahipleri, müşterisi oldukları bankanın uygulaması üzerinden pek çok bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeye başlamıştır. Ayrıca Kredi Kartsız Cep Telefonu Almanın 3 Yolu isimli yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Ayrıca hesabının internet üzerinden kullanılabilir olmasına yönelik onay vermiş müşteriler, sadece bankaların akıllı telefon uygulamaları üzerinden değil aynı zamanda kurumun resmi web sitesi üzerinden “online şube” aracılığıyla işlemlerini yapabilmektedirler.

İnternet Bankacılığı (Şubesi) Nedir?

İnternet bankacılığı; internet üzerinden yapılan banka işlemlerinin genel bir tanımıdır. Örneğin X banka müşterisi internet üzerinden Y bankasındaki müşteriye para gönderimi gerçekleştirdiğinde, bu işlem internet üzerinden yaptığından dolayı internet bankacılığı işlemi olarak tanımlanır.

Aynı şekilde online olarak yapılabilen diğer tüm finans işlemleri de internet bankacılığı ortamında gerçekleştirilmektedir. Bu işlemleri bir nevi; telefon bankacılığı olarak da düşünebiliriz. Sadece daha kolay ve hızlı halidir. Bütün bunlara ek olarak, oturduğunuz yerden para kazanabileceğiniz Coinbase Video İzleyerek Para Kazan yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İnternet bankacılığı işlemleri iki türlü yapılabilmektedir;

  • Akıllı telefonda, bankanın mobil uygulaması üzerinden
  • Bankanın resmi web sitesindeki “online şube” üzerinden

Aşağıda bankalara göre ele aldığımız internet bankacılığı kapatma işlemini uyguladığınızda, hesabınızdan her iki yöntemle de artık finans işlemlerinizi internet ortamında yapamayacaksınız.

İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

İnternet bankacılığını kapatma ile ilgili işlemler, her ne kadar bankaya göre farklılık gösterse de genel olarak izlenebilecek adımlar birbirine benzerdir. Bu adımlardan en basit olanı ise müşterisi olduğunuz bankanın şubesine kadar giderek, hesabınızın artık internet ortamında kullanılabilir olması özelliğine kapatılmasını talep etmenizdir.

Banka personeli sadece bir kaç saniyelik bir işlemle, söz konusu isteğinizi yerine getirecektir ve bu sayede siz bir daha talep etmedikçe, hesabınız artık internet ortamında kullanılabilir olmayacaktır.

Fakat bu aşamada önemli bir not olarak belirtmeliyiz ki; internet bankacılığını kapatmanız, hesabınız ile internetten alışveriş yapamayacağınız anlamına gelmemektedir. Yani sadece internet bankacılığı işlemlerini yapamazsınız ancak kart bilgileriniz ile internetten ürün satın alabilirsiniz. Dilerseniz bu özelliği de kapatabilirsiniz. Ayrıca, günlük yaşantınızdaki ihtiyaçlarınız karşılamak üzere hazırlanan ve 40.000 TL’ye kadar kullanabileceğiniz CarrefourSA Faizsiz Kredi imkanını anlattığımız yazımızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Kapatma

Ziraat Bankası, “güvenlik ayarları” kısmından, yapmış olduğunuz internet bankacılığı işlemlerinize dair çeşitli sınırlandırmalar koyabilmenize imkân sağlamaktadır. Eğer bu sınırlandırmalar sizin için yeterli değil ve internet şubesini tamamen kapatmak istiyorsanız, kurumun en yakın şubesine giderek şahsen müracaatta bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığı kapatma için bankanın internet şubesini de kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi Kapatma

7/24 bankacılık işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapmanıza imkân sağlayan İş Bankası Bireysel İnternet Şubesine aynı zamanda İşCep uygulaması üzerinden de erişilebilmektedir. Eğer bu erişimi tamamen durdurmak istiyorsanız, bunun için şubeler aracılığıyla Türkiye İş Bankası internet bankacılığı kapatma talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Kapatma

Türkiye’nin en hızlı gelişen internet bankacılığı örneğine sahip Garanti Bankası internet bankacılığı kapatma işlemi için başvuruları; şubeye ve telefon bankacılığı üzerinden kabul etmektedir. Talebinizi alan banka, en kısa sürede gerekli işlemleri gerçekleştirerek hesabınızı internet ve Garanti Cep uygulaması erişimine kapatacaktır.

Halkbank İnternet Şubesi Kapatma

Halkbank internet bankacılığını kapatma işlemi ile online bankacılık kullanımına son vermek istiyorsanız, tıpkı diğer bankalarda da olduğu gibi sizlere en yakın Halk Bankası şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Ancak bu işlem sonucunda hesabınız ile internet bankacılığına giriş yapamayacağınız için fatura ödeme, EFT yapma ve döviz alma gibi işlemlerini artık internet ortamından gerçekleştiremeyeceğinizi unutmayınız.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Kapatma

Kurumun müşterileri, Yapı Kredi bankacılık işlemlerini herhangi bir nedenden dolayı artık internet üzerinden yapmak istemiyorlarsa, banka ile bizzat görüşerek yada telefon bankacılığı üzerinden bu taleplerini bildirebilirler. Bu iki kanal haricinde Yapı Kredi internet bankacılığını kapatma yöntemi bulunmamaktadır.

Vakıfbank İnternet Şubesi Kapatma

Ülkemizde en çok müşterisi bulunan bankalardan birisi olan Vakıfbank internet bankacılığı kapatma işlemini gerçekleştirerek, artık hesabınızdan herhangi bir şekilde internet giriş yapılmasını önlemiş olursunuz. Bunun için internet bankacılığından hesabınıza girerek, “Güvenlik” seçeneğinden işlem yapabilirsiniz.

Bu bölümden “Güvenlik ayarları” kısmına gelin ve “Erişim ayarları” üzerinden hesabınız ile ilgili dilediğiniz sınırlandırmaları kısa bir sürede gerçekleştirin. Sonrasında telefon bankacılığı ile bu sınırlandırmaları dilerseniz kaldırabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank internet bankacılığı kapatma talebinizi direkt şubelerden de iletebilirsiniz.

Akbank İnternet Şubesi Kapatma

“Direkt internet” uygulamasını devre dışı bırakmak için 444 25 25 / 0850 222 25 25 telefon numaraları ile Akbank Telefon Bankacılığına ulaşabilir ve internet bankacılığının kapatılmasını talep edebilirsiniz. Dilerseniz de sizlere en yakın şubeye giderek de, Akbank internet bankacılığını kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalar arasındaki Akbank Faizsiz 5000 TL Kredi yazımızı okuyarak acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz..

Denizbank İnternet Şubesi Kapatma

Denizbank “Dijital Deniz” İnternet şubesi kapatma işlemini gerçekleştirebilmeniz için sadece şubeleri kullanabilirsiniz. Denizbank internet bankacılığı kapatma işlemlerinde kimlik fotokopisi talep edeceği için kimliğinizi yanınızda götürmeyi ihmal etmeyiniz.

QNB Finansbank İnternet Şubesi Kapatma

İnternet bankacılığını kullanmak istemiyorsanız yada güvenlikle ilgili tedbir almak amacıyla bu bankacılık kanalını kapatmak istiyorsanız talepte bulunabilirsiniz. QNB Finansbank internet bankacılığını kapatma işlemini şubeler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank İnternet Şubesi Kapatma

Şekerbank internet bankacılığı kapatma isteğinizi iletmenin tek yolu kimliğinizle birlikte bankaya giderek, hesabınızın internet bankacılığı işlemleri için kapatılmasına yönelik başvuruda bulunmaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.