Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ininal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Para Nasıl Yatırılır?

Ininal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Para Nasıl Yatırılır?

Ininal Kart

Alışverişlerde sık sık duymaya başladığımız Ininal Kart, MasterCard ödeme sisteminin geçerli olmasından dolayı pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır ve müşterilerine pek çok avantaj sağlamaktadır. Aslında bankaların kredi kartı ürünü ile aynı diyebiliriz.

Ancak aralarındaki en büyük fark, Ininal Kartta yaş şartının aranmıyor olmasıdır. Zaten bu nedenle 18 yaş altı birçok birey Ininal alışveriş kartını sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Pek çok yerden temin edilebilen bu kart tam olarak ne işe yarıyor, özellikleri nelerdir ve nasıl kullanılabilir yazımız içerisinde detaylandırarak anlattık…

Ininal Kart Nedir?

MasterCard’ın geçtiği her yerde alışveriş yapmayı sağlayan, hem banka kartı hem de kredi kartı gibi kullanılabilen ön ödemeli kartlardan biri de Ininal Karttır. MasterCard’ın alt kuruluşu olan bu kart markası ile internet üzerinden veya reel alışveriş merkezlerinden dilediğiniz an alışveriş yapabilirsiniz.

Özellikle sanal ortamda pek çok mağazada kullanılan bu kart sayesinde internet üzerinden güvenli bir şekilde ürün satın alabilirsiniz. Ininal Kart, MasterCard sistemini kullanan kolay ve güvenli bir ödeme kartıdır.

Ininal Kart Ne İşe Yarar?

Ininal Kartın özellikleri arasında en belirgin olanı normal bir kredi kartı gibi kullanılabiliyor olmasıdır. Tüm bankamatiklerden kartınıza para yükleyerek, banka kartı ile yapmak istediğiniz işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca birçok fiziksel ve online ödeme noktalarında da Ininal Kartınızı kullanarak kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Bu kartın özelliklerini daha iyi anlayabilmeniz açısından şu şekilde açıklama yapabiliriz: İnternet üzerinden birçok sanal mağazadan güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan ve aynı zamanda fiziksel ortamdaki mağazalardan da (manav, bakkal, market vb.) hızlı alışveriş yapmanıza imkân tanıyan MasterCard şirketinin alt kuruluşu tarafından piyasaya sürülen bir ödeme kartıdır.

Ininal Kart Nasıl Alınır?

Ininal Kart almak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu nedenle her birey Ininal Kart satış noktasına giderek alım gerçekleştirebilir. Kartı satın almanın ise 3 yöntemi vardır. Bunlardan ilki mobil uygulamadır. Şimdilik sadece ParaMara üzerinden mobil uygulama sayesinde Ininal Kart edinebilirsiniz.

İkinci yöntem ise kartın satış ve para yükleme noktalarına gitmektir. PTT Matik, Migros Jet, PTT, Migros, Tansaş, D&R, Teknosa gibi satış noktaları Ininal Kart satış hizmeti vermektedir. Ayrıca Ininal’ın kendi web sitesi üzerinden de online alım gerçekleştirilebilmektedir.

Ininal Karta sahip olmanın üçüncü yolu ise Ininal’ın diğer satış merkezleridir. Her geçen gün bünyesine yeni satış merkezleri ekleyen Ininal Kart, kısa zaman içerisinde birçok yerde satılmaya başlayacak gibi görünüyor. Hatta belirli bir dönem sonra bankaların kredi kartlarının yerini bile alabilir.

Tabi karta sahip olmanız için 30 Lira ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu limitin 5 lirası kartın işlem ücreti olarak alınmaktadır. Ancak ücret her ay tekrardan kartınızdan kesilmemektedir. Sadece kartın çıkarılması için ücret alınıyor ve sonrasında ek bir ücret talep edilmiyor.

30 TL’lik ödeme sonrası kalan 25 lira ise katınızın içerisinde kalıyor ve MasterCard geçerli olan her yerde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Ininal Kart’a Para Nasıl Yatırılır?

Ininal Kart’a para yatırmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden kişilerin sıklıkla kullandığı kanal ise ATM’lerdir. ATM’den EFT seçeneğini tıkladıktan sonra ödeme yapmak istediğiniz banka hesabını seçiniz.

Banka adı bölümünde ise sırası ile ING Bank, İstanbul ve Genel Müdürlük seçimlerini yapın. Şube kodu 1 olarak girilmelidir. Hesap numarasını istediğinde ise Ininal Kart üzerinde yer alan 16 haneli numarayı yazmalısınız.

Ad-Soyad bölümünde Ininal Kart sahibinin bilgileri girilmelidir. Sonrasında yatırmak istediğiniz tutarı girerek işlemi onaylayabilirsiniz. Bu işleminizin ardından en kısa sürede yatırılan para kartınıza yüklenecektir.

Yükleme noktaları aracılığı ile Ininal Kart’a para yatırmakta mümkün. PTT şubelerindeki veznelerden işlem yapmak istediğinizde yatırdığınız miktarın yüzde 2’si ücret olarak alınmaktadır. Pttmatikler için de aynı oranda bir kesinti söz konusudur.

Migros ve Migros Jet kasalarından Ininal Kart para yatırma işlemi yaptığınızda ise 2 TL tahsil edilmektedir. Aynı şekilde seçkin gazete satış noktaları da 2 lira ücret tahsil etmektedir. ING Bank ATM’si ise Kartsız İşlemler menüsünü kullanarak ücretsiz işlem yapmanıza olanak tanımaktadır.

Ücretsiz hizmet veren bir diğer kanal ParaMara’dır. Bu uygulamaya kredi kartınızı tanımlatarak, ilgili hesaba ne kadar isterseniz para yükleyebilirsiniz. Uygulama Ininal Kart para yatırma işlemlerini tamamen ücretsiz karşılamaktadır.

Hangi kanalı kullanırsanız kullanın, Ininal Kart ile hayatınızın kolaylaşması mümkün. Özellikle yanında nakit para taşımayı sevmeyenler için kredi kartı ya da banka kartına alternatif olabilecek bir kart diyebiliriz. Ancak Ininal Kartınız ile hızlı alışveriş yapabilmeniz için öncelikle yukarıdaki kanallardan birini kullanarak para yükleme işlemini başarıyla gerçekleştirmeniz gerekmektedir…

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.