Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu

ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu

ING Bank Evlilik Kredisi

Evlilik yapabilmek için geniş bir bütçeye sahip olduğunuz düşünüldüğünde, birtakım ihtiyaçların giderilememesi sizi bu dönemde mutsuz edebilir. Veyahut ufak tefek gibi görünen ihtiyaçlara eldeki hazır paranız yetmemiş olabilir. Evlilik kredisi bu zor zamanınızda yardımınıza koşuyor.

ING Bank evlilik kredisi çeşitleriyle çiftlerin daha mutlu bir başlangıç yapmasına yardımcı oluyor. Evlilik arifesinde olan çiftler nakit ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmek için bankanın bireysel kredi kapsamında sunduğu bu kredi paketinden yararlanabilirler.

ING Bank’ın müşterilerinin ihtiyaçlarına hitap etmek için özel oluşturduğu evlilik kredisi nasıl alınır? Bu krediyi çekebilmek için gerekli şartlar nelerdir? ING Bank evlilik kredisi ürününe dair tüm bilgiler yazımız içerisinde yer almaktadır…

ING Bank Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlenmek isteyen çiftlere özel kredi finansmanı sağlayan ING Bank, bu sayede evlilik aşamasında çiftlere destek olarak sorunsuz bir süreç geçirmelerine yardımcı oluyor.

Böylelikle evlenen çiftler, yeni hayatlarına adapte olabilmek için büyük borçlar altına girmektense sabit küçük taksitler yaptırarak kolaylıkla borç ödemesi gerçekleştirebiliyorlar.

ING Bank evlilik kredisi almak amacında olan kişilerin, hem internet üzerinden hem de şubelerden başvuru yapma imkânı bulunmaktadır.

Söz konusu kredi türüne yapılan başvurular, bankanın çalışma politikası gereğince değerlendirilmektedir. Bu işlemin ardından kişinin krediyi çekip çekemeyeceği kararlaştırılarak başvuruya cevap verilmektedir.

Eğer cevabınızın olumlu ise gerekli evrakları şube yetkilisine teslim ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

ING Bank Evlilik Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

İhtiyaç kredisi altında kullandırılan ING Bank evlilik kredisi için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve banka tarafından belirlenen diğer şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Diğer şartlar için haciz kaydınızın bulunmaması, kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız, kredi notunuzun yeterli seviyede olması ve TCMB istihbaratında sorun olmaması gibi kriterler diyebiliriz.

Bu konuda kesin bilgiye ulaşmak için evlilik kredisi ürününe müracaat etmeden önce bankanın ilgili kanalları üzerinden risk raporunuzu alarak inceleyebilirsiniz.

ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank’ın en cazip kredi ürünlerinden biri şüphesiz ki evlilik kredisidir. Çünkü bu kredi türünden yararlanmak isteyen düğün yapacak çiftlere talep ederlerse 3 ay ertelemeli finansman sağlanabilmektedir. Bu nedenle ING Bank evlilik kredisi 3 ile 48 ay arasında bir vade belirlenerek kullandırılmaktadır.

Başvuru yapmak için T.C uyruklu bir kişiyseniz nüfus cüzdanınızı, pasaportunuzu ya da sürücü belgenizi yanınıza alarak herhangi bir şubeye gidebilirsiniz. Yabancı uyruklu bireylerden ise oturma izni belgesi ile pasaport istenmektedir ve başvuru sahibi adına olan son üç aylık döneme ait bir sabit telefon, doğalgaz, elektrik, cep telefonu faturası ay da ikametgah belgesi talep edilmektedir.

Ayrıca Bkz: İnternetten Kredi Kartıyla Fatura Nasıl Ödenir?

Yukarıda sıralanan başlangıç belgelerinin yanı sıra çalışma şeklinize göre gerekli olan SGK dökümü, maaş yazısı veya aylık bildirgenin bir çıktısı da finansman kullanabilmeniz için gereklidir. ING Bank evlilik kredisine ister şubelerden, isterseniz ingbank.com.tr adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Her iki başvuru kanalını da aynı inceleme sürecinden geçmektedir. Başvurunuz ilk önce ön onay kriterlerine göre değerlendirilir ve bu onaydan geçer ise yukarıda belirtilen tüm eksiksiz bir araya getirerek şubeye teslim edersiniz.

Şubede ikinci inceleme başlatılarak, özellikle Findeks Kredi notunuz hangi seviyede tespit edilmektedir. Çünkü bu seviyenin belirlenmesi ile tarafınıza verilen olan kredinin faiz oranı da belirlenmiş oluyor.

ING Bank evlilik kredisi ürününü Findeks Kredi notu 1600 – 1699 olan müşterilere yüzde 1,44 faiz oranı ile sunarken, kredi notu 1850 ve üzeri olan müşterilere yüzde 1,19 oranı üzerinden finansman kullandırmaktadır.

Notunuza göre belirlenen bu faiz oranını kabul etmeniz halinde dilediğiniz vade üzerinden sözleşme hazırlanır. Tarafların sözleşmeyi imzalamasıyla talep ettiğiniz krediyi anında alabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.