Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İhtiyaç Kredisi Nedir? Nasıl Hesaplanır?

İhtiyaç Kredisi Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Kimi zaman beklenmedik durumlarla karşılaşılabilir ve bu da nakit ihtiyacını beraberinde getirebilir. Eğitim masrafları, seyahate çıkma, tatile gitme ya da ev eşyalarını yenileme gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak nakit ihtiyacı ortaya çıktığında, imdadımıza ilk olarak ihtiyaç kredisi koşar. İhtiyaç kredisi, nakit ihtiyacını karşılamak ve geri ödemeleri de uzun vadede yapabilmek için tercih edilen bir finansman aracı olarak tanımlanabilir.
Bankalar tarafından sunulan ihtiyaç kredisi seçeneğinden nakite gereksinim duyan çok sayıda kişi faydalanabiliyor. Özellikle geri ödeme planlamasının daha fazla vade seçeneği sunması, bu kredi ürününün daha fazla tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Elbette kişinin ihtiyaç kredisi kullanabilmesi için reşit olması yani 18 yaşını doldurmuş olması ve aynı zamanda bir gelir belgesi sunabilmesi gerekiyor. Kredi notunun belirli bir düzeyin üzerinde olması da aranan koşullar arasında yer alıyor. Kredi notu düşük olanlar ise ne yazık ki bankalara yaptıkları ihtiyaç kredisi başvurusundan ret yanıtı alabiliyor.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Bu kredi seçeneğinden faydalanmak isteyenler ihtiyaç kredisi hesaplama işleminin nasıl yapıldığını da merak ediyor. Kredi faizi, hesaplamada en önemli faktörlerden biridir. Çünkü her ödeme döneminde kalan ana paraya faiz uygulanarak bir hesaplama yapılır. Hesaplama kapsamında kalan ana para tutarı ve kredi faiz oranı çarpılır. Çıkan sonuca BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) ile KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) Vergisi de dahil edilir. Her ay kişinin ödemesi gereken kredi faizi ve vergiler aylık taksitlerden düşülür. Böylece kredi ana para ödemesi hesaplaması tamamlanır.
Pek çok kişi için bu hesaplamayı yapmak bir hayli zor olabiliyor. Bu noktada da Enpara.com İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı devreye giriyor. Enpara.com internet sitesine tıklayarak ihtiyaç kredisi sayfasını ziyaret etmeniz durumunda, yukarıda söz ettiğimiz hesaplamayı otomatik olarak yapan hesaplama aracını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Gelelim söz konusu hesaplama aracının kullanımına… Öncelikle, ilgili alana kredi tutarı bilgisini yazmalısınız. Yani kullanmak istediğiniz kredi tutarını net bir meblağ olarak yazın. Hemen yanında yer alan taksit sayısını yani vade sayısını da belirtin. Burada 1 ay ila 36 ay arasında değişen vade sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylelikle aylık taksit tutarı, toplam geri ödeme tutarı ve aylık faiz oranı bilgisi anında karşınıza çıkar.
İhtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanarak ne kadar kredi almanız durumunda aylık taksitlerin ne kadar olacağı bilgisine saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Kendi gelir durumunuzu ve ihtiyacınız olan nakit tutarını dikkate alarak kredi talebinizi iletebilirsiniz. İnternetten online olarak başvuru yapabileceğiniz bilgisini de ayrıca aktaralım.

Enpara.com İhtiyaç Kredisi Neden Daha Avantajlı?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bankalar tarafından sunulan seçenekleri büyük bir titizlikle inceliyor. Faiz oranları, masraflar derken detaylı ve geniş kapsamlı bir değerlendirme yapılıyor. Çok sayıda kişinin ortak tercihi ise Enpara.com İhtiyaç Kredisi oluyor. Peki, neden bu seçenek kredi kullanmak isteyenler için daha avantajlı? Bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık ve araştırmamızın sonuçlarını da hemen sizlere aktaralım.

● Kredi Almak Çok Kolay!

Öncelikle Enpara.com İhtiyaç Kredisi seçeneğine yönelmeniz durumunda uzayıp giden prosedürler silsilesi ile karşılaşmıyorsunuz. Kredi başvurusu yapmak son derece kolay! Sonuçta prosedürler arasında kaybolmak yerine hızlı ve kolay bir şekilde nakit ihtiyacını karşılamak kuşkusuz herkesin ortak arzusudur. Acil nakite ihtiyaç duyanlar için bu durum doğal olarak çok daha önemli bir tutuyor.

● Dosya Masrafı Yok!

Bir diğer avantaj da dosya masrafı kesintisinin yapılmıyor olmasıdır. Dosya masrafı olmadan ihtiyaç kredisi kullanabilmek zaten başlı başına büyük bir ayrıcalıktır. Üstelik Enpara.com Kredi Kartı’nın ömür boyu aidatsız kullanılabiliyor olması gibi daha farklı bankacılık hizmetlerinde de sizlere ayrıcalıklar sunulduğunu hatırlatmamızda fayda var.

● Düşük Faiz Oranları!

Son olarak faiz oranlarının düşük olmasından da söz etmek gerekir. Kredi kullanmak isteyenlerin bankalar arasında mekik dokumasının temel nedeni faiz oranlarıdır. İnternet ortamında bir araştırma yapıldığında da bankalar tarafından sunulan kredili ürünlerin faiz oranlarının çok farklı rakamlara tekabül ettiğini göreceksiniz.
Faiz oranı, geri ödeme planlarında hem taksit tutarlarını hem de toplamda geri ödenecek tutarı bir hayli etkiliyor. Enpara.com İhtiyaç Kredisi ise gayet düşük bir faiz oranı ile sunuluyor. Bu da nakite ihtiyacı olanların yüzünü güldürüyor!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.