Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ( Güncel )

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ( Güncel )

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankalar tarafından geçtiğimiz yıllarda sistemli bir biçimde kategorize edilen kredi ürünleri, artık kişiye özel verilirken aynı zamanda meslek grubuna özel olarak da verilebilmekteler ve herkes, her istediği kredi tipini alamamakta. Üç kategoriye ayrılan bu krediler, bilindiği gibi taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi olarak bölündü. Bugün asıl konumuz olan ihtiyaç kredisi faiz oranlarına değineceğiz.

Özellikle konut ve taşıt kredisi almak isteyenler çoğu zaman ihtiyaç kredisi almak isteyenlerden daha fazla uğraşmak durumunda kalabiliyorlar. Baktığımızda, ihtiyaç kredisi fazla belge istemezken hatta SMS ile dahi verilebilirken, konut kredisi ve taşıt kredisinde bu durum değişiklik gösterebiliyor.

Kaldı ki, üç kredinin faiz oranları da birbirinden çok ayrı. İhtiyaç kredilerinin faiz oranı kampanyalar bağlamında düşebiliyorken, Türkiye’de 2017 yılından itibaren bilindiği gibi pek çok bankada konut kredisi faiz oranı %1’in altına indirilmişti. Bu yazımızda, sizler için ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgilendirme yapacağız.

İhtiyaç Kredisi Faizleri

İhtiyaç kredisi faizleri, bankalar tarafından genelde kampanyalar dahilinde çok düşük oranlarda tutulabiliyorlar. Öyle ki, günümüzde öğrenciye yahut meslek sahibi olmayan bir bireye dahi verilebilen ihtiyaç kredisi %1 ila %2 arasında bir faizle ve dosya masrafsız kendisine sunuluyor.

Ancak bu faiz oranının %1 ila %2 oranında olması ve dosya masrafının, ek masrafların herhangi bir biçimde alınmaması, 5 Bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerinde karşımıza çıkıyor. 5 Bin TL ve üzerinde ihtiyaç kredisi taleplerinde, ihtiyaç kredisi faizleri otomatik olarak artabiliyorken aynı zamanda dosya masrafı ve benzeri masraflar da işin içine giriyor.

SMS ile kredi ve benzeri kredi tiplerine baktığımızda bunların da ihtiyaç kredisi altında değerlendirilebileceğini bilmekteyiz, ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi dosya masrafı olmayan bu kredilerin maksimum 5 Bin TL’ye kadar masrafsız, faiz oranı çok düşük ve kampanyalı verildiğini bilmekteyiz. Siz de, 5 Bin TL ve üzeri ihtiyaç kredisi istiyorsanız, bunun için SMS ile başvuru yaptıysanız; şubeye dahi çağrılabilirsiniz.

Bankalar İhtiyaç Kredisi Verirken Nelere Dikkat Ediyor

Gelelim, bankaların dikkat ettiği birkaç önemli detaya. Pek çok banka, özellikle KKB puanı bağlamında bir gözlem yapmadan herhangi bir bireye uzaktan yahut birebir görüşmede kredi vermiyorlar. Her bankanın KKB puanında belli bir sınırı mevcut. Örneğin, kimisi 500 puan ve üzerine 3000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verirken; kimisi değerlendirmelerinde bu puanı 900 bandında tutabiliyor.

SMS, internet yahut şubeler üzerinden yapabileceğiniz ihtiyaç kredisinin başvurusu sonrasında, size bir mesaj yolu ile ön onay verilirse; bu, KKB puanı aşamasından geçebildiğiniz anlamına gelir. Kredi notu adı da verilebilen bu puanınızın iyi olmasıyla, ikinci onay için banka tarafından aranabilirsiniz.

Banka tarafından arandığınızda, nüfus cüzdanınız ve benzeri belgeler istenebilir. Bu minvalde, daha önce bir banka ile sorun yaşayıp yaşamadığınız, avukatlık olup olmadığınız, şu an herhangi bir resmi ödemenizin olup olmadığı, aylık gelirinizin alacağınız krediyi ödemeye yetip yetmeyeceği gibi sorgulamalar personel tarafından otomatik bir biçimde yapılır.

Dolayısıyla bu gibi etmenler de bankaların ihtiyaç kredisi verirken dikkat ettiği etmenler olarak bilinirler.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı En Uygun Bankalar

Aşağıda tarafınıza ihtiyaç kredisi faiz oranı bakımından en uygun ve en avantajlı bankaları listeliyoruz. Siz de ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, hemen aşağıdaki bankalara detaylı bir biçimde göz atabilir, dilediğiniz gibi başvuru kanalları üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İşbank ihtiyaç kredisi, şu sıra ihtiyaç kredisi isteyenler için biçilmiş kaftan bir teklif olarak karşımıza çıkıyor. Faiz oranı sadece %1,60 olan bu ihtiyaç kredisinin herhangi bir masrafı da mevcut değil! 36 aya kadar taksit seçeneği ile 5000 TL’lik bir krediyi İşbank’ta yalnızca aylık 193,65 TL ödeyerek alabilirsiniz.

Başvuru için İşbank müşteri hizmetleri numarası 0850 724 0 724’ü arayabilir; herhangi bir İşbank şubesine gidebilir yahut İşbank resmi internet sitesi isbank.com.tr üzerinden, krediler bölümünden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank’ın kuruluşunun yıl dönümüne özel olarak sunduğu ve %1,55‘ten başlayan faiz oranı bulundurduğu taksitli ihtiyaç kredisi kampanyası, faiz oranı minvalinde uygun ve dosya masrafsız olduğundan tercih edilebilir bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Siz de, 36 aya varan taksitlerle Vakıfbank’tan 5000 TL’lik bir taksitli ihtiyaç kredisi alıp aylık 191,78 TL ödeyerek hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem de sıkıntısız ödemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Yıldız Kredi

Fibabanka, pek bilinmeyen bir kuruluş olmasına rağmen sıklıkla ihtiyaç kredisi ile adı anılan bankalardan biri haline gelmeyi başardı. %1,72’lik Faiz oranı ile yıldız kredi adında bir taksitli ihtiyaç kredisi sunan Fibabanka’da bu krediyi 100.000 TL’ye kadar kullanabiliyorsunuz.

Örneğin, 5000 TL’lik bir yıldız kredi ürününü Fibabanka’dan almanız durumunda, bunu 36 aya bölebiliyor; aylık
198,06 TL ödeyebiliyor ve rahatça ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

Başvuru için 444 88 88 Fibabanka müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Akbank Direkt Kredi

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından Akbank’ta da “Direkt kredi” adı ile ihtiyaç kredisi sunulabiliyor. %1,80 Faiz oranı ile verilebilen krediyi uzaktan başvuru yaparak da, şubelerden de alabilmeniz mümkün. 5000 TL’ye kadar alacağınızı örnek verdiğimiz bir direkt kredi için 36 aya kadar taksit seçeneği sunan Akbank’ta bu kredi için aylık ödeme miktarınız yalnızca 201,24 TL olacaktır.

444 2 525 Numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak veya akbank.com.tr üzerinden online başvuru gerçekleştirebilir; dilerseniz herhangi bir Akbank şubesinden de form doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.